Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach-czerwiec 2010


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy już czerwiec ,dziś dzień dziecka :wink: .W zapędach na sandacza przypomnę tylko ze podrywka jest dalej zakazana ,przypominam bo pewien pan prezes koła PZW tłumaczył sie nie wiedza. :lol: Życzę owocnych tzn rybnych zasiadek nie tylko sandaczowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 251
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

No to ja zacznę. Dosłownie 15 min temu wróciliśmy z Mietkowa z rozpoczęcia sezonu sandaczowego. Wypad udany nie licząc utopionej cyfrówki. Koledzy z łódki 3 sandały i szczupak wszystkie równe ok 60 cm szczupak nieco mniejszy. Ja oczywiście nie opłaciłem w tym roku łódek :roll: i zostałem na brzegu i nie żałuje - Jeden sandał 60 cm drugi 5 cm krótszy od życiówki - 85 cm. Oba wzięły na seledynowe kopyto Relax - duża mamuśka wróciła do wody mniejszego niestety oddałem jakiemuś dziadkowi bo po ciężkim holu i wejściu w paskudny zaczep nie był w stanie sam odpłynąć

mietkw1czerwca.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku koło 5:00 łapałem od Domanic, później wbrew panującej tam opinii przeniosłem się na kamienie od strony Borzygniewu - Miejscowi trochę dziwnie patrzyli na początku ale jak później zawołałem jednego żeby zrobił mi zdjęcie z tą mamuśką to minki troche im zrzedły - I chyba dlatego po pstrykniętej focie odłożył mi aparat w takim miejscu że po chwili precyzyjnie ulokowałem go w głębokiej wodzie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQra - bardzo ładny sandacz. Mam pytanie - jaka była głębokość łowiska?

Mniejszy wziął gdzieś na 2,5 m po lekkim poderwaniu przynety z dna a mamuśka uderzyła w gumę z opadu chwilę po zetknięciu się z wodą - myślę że było tam koło 5 m a ryba uderzyła ok 2m nad dnem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brań z 20. Trafiłem 3 sandaczyki (największy 33 cm...) i 7 okoni (jeden 25cm, reszta przedszkolaki). Jedno energetyczne (bo to się udziela) pstryknięcie sandacza w 8 cm rippera i jedna gonitwa okonia powyżej 30 cm za błystką w porcie jachtowym - wypłynął spod żaglówki. Pierwszy raz łowiłem przy pomocy plecionki i jestem oczarowany.

Złowiłem też obrotówkę. :wink:

p6010072.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś od 16-21 ze spiningiem nad J. Glinki. Efektem kilka okonków największy miał coś +20 i ku mojemu zdziwieniu koluch taki +25 cm prawidłowo zapięty. Padł na srebrną obrotówkę nr 1. Szczupaków i sandaczy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

dzisiaj przy okazji necenia miejscówki zabrałem spina - troche porzucać.

bardziej chciałem zbadać dno w miejscówce a spinem tez mozna pobadać.

zahaczył się taki mały kolega 42 cm :

Fotka nie zgodna z regulaminem forum-Maniek

miejsce-zalew w łazach .

dalej pływa .

pzdr :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie juz dawno na forum bo nie mialem internetu ale na rybki jezdzilem caly czas troche fotki pomieszane ale dorsze to oczywiste ze z naszego Bałtyku,karasie i okoń i płoc z rzeki Jeziorki a leszcze i karpik z Zalewu Domaniów rybki złowione pod koniec maja sory za spóźnienie.Oczywiście wrocily robki wszystkie do wody no oprocz dorszy.Pozdrawiam i udanych połowów.

zdjcie0019e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

sa701928.jpg

Uploaded with ImageShack.us

zdjcie0026bj.jpg

10625.jpg

Uploaded with ImageShack.us

10602.jpg

Uploaded with ImageShack.us

10617e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

10623.jpg

zdjęcie niezgodne z regulaminem - artech

zdjęcie niezgodne z regulaminem - artech

Uploaded with ImageShack.us

zdjcie0032a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu sprawdzanie stanu wody na Odrze :smile: Na dziewokliczu mimo że woda cholernie wysoka dużo spławów i ataków, wyglądające na papusiające coś z powierzchni jazie. Chyba jutro się tam wybiorę z UL-em i spróbuję się dobrać im do łusek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dni czerwca dosyć optymistyczne :mrgreen:

1-go cztery godziny w ulewie- u ojca sandacz, u mnie sumek.

2-go nie miałem nadziei bo pogoda za dobra, tymczasem od 19.30 do 3.30 u mnie dwa "okonki" (jeden bez miary) i mały sumek a u teścia węgorz.

56646581994ecfb3m.jpg

Ogólnie całkiem pozytywnie jak na perturbacje powodziowe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sandacze nie chcą współpracować. 2 dni, 8 wyciągniętych i żadnego wymiarowego. Wszystkie jeden rocznik 45-48cm.

Dobrze że chociaż lipieniom nie przeszkadza taka pogoda i dzisiaj trafiłem kilka miar, w tym jeden ok. 43cm :wink:

216a708a9c2d7186med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem znad wody i jedyne co złapałem to guma w kole od roweru jakieś 500m przed dojechaniem do portu. jakieś 3 godzinki porzucałem i ani branka:( i około 3 km z buta do domu prowadząc rower. a jakby tego było mało to kołowrotek odmawia posłuszeństwa. nie wiem czemu ale żyłka po zamknięciu kabłąka nie wskakuje na rolkę tylko zaczepia się o ten plastik w którym umocowana jest rolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rzeka (Prosna) w końcu darzy rybami. Nie złowiłem nic konkretnego, przeżyłem też rozczarowanie - na wyciągnięcie ręki miałem okonia 30-35cm, spiął się w nogach. 4 okonie, największy 22cm i szczupaczek 25-30cm :oops:, jeden ciut większy także połakomił się na meppsa przy powierzchni, więc nawet nie ciąłem... Sądziłem, że spad okonia przez plecionkę, jednak z resztą okonków nie było najmniejszych problemów, a może jednak to jej wina.

Przed zawodami (Puchar Prosny) wykrystalizowała się koncepcja. :mrgreen:

p6030085.jpg

22cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj mialem jechac na grubszą rybkę, ale ten wyjazd przełożył się na sobotę :D

A dzisiaj rekreacyjnie połapałem karasie na zalewie :P

Efektem 2 godzinek były 12 karasi 20-35 cm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy na kanale Elbląskim. Od 2 w nocy do 9 rano. Po raz pierwszy łowiłem metodą DS i... jeszcze wiele przede mną. Ogromna ilość źle zaciętych brań, muszę poćwiczyć ;) Ale kilka ładnych karasi i leszczy się uczepiło haka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.