Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dziś na rybach - kwiecień 2024


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Zeszły tydzień to dwa wypady na Odrę sprawdzić czy białoryb dalej aktywny. O ile w 1szy dzień wpadło parę sztuk, w tym jedna 33 cm :). Wczoraj natomiast zauważyłem, że coś zbiera chleb z powierzchni, miałem niestety stary czerstwy chleb, który co chwilę spadał, ale udało się dorwać smakoszy chlebka - małe bolenie :)

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, karp i tekst

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Gratulacje dla wszystkich :D 

Ja od ostatniego wpisu nad wodą byłem kilkukrotnie..

Raz zajrzeć na wodę stojącą za oksami dosłownie 3 dni temu, lecz złowiłem wtedy tylko dwa palczaki..

Pozostałe wypady były już na Wiśle w poszukiwaniu kleni i jazi.. Rybek kilka złowiłem, kilka też spiąłem :P 

Przedwczoraj rano trafiłem pierwszego klenia 30+ a dzisiaj jazia 40+, więc plan na kwiecień rzutem na taśmę wykonany :) 

Wrzucam tylko dwie pamiątkowe fotki z wczoraj oraz dzisiaj

spacer.png

spacer.png

 

PS. W planach na jutro poranny 2-3 godzinny zwiad z nastawieniem na bolenia lub znowu klenie lub jazie.. W maju będzie bankowo parę wyjazdów za węgorzem no i klasycznie spining w poszukiwaniu boleni/szczupaków/okoni/kleni oraz jazi :D 

  • Lubię to 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolny dzień, więc trzeba było skoczyć nad wodę 😉 Niestety poranek i wieczór zajęte, i pozostał już tylko środek dnia. Z racji, że dziś ostatni dzień z zakazem dużych przynęt, postanowiłem wybrać się ponownie na Widawę, licząc też trochę na cień. Tym razem pojechałem nieco dalej, do Grędziny. Nad rzeką byłem w południe. Upał niemiłosierny. Rzeka w tamtym rejonie ma jeszcze bardziej zarośnięte brzegi. Dwadzieścia minut szukałem dojścia do wody. Po drodze były pokrzywy, które parzyły nawet przez spodnie i komary wielkości wróbli. Kiedy wreszcie udało mi się stanąć na brzegu, zrzedła mi mina. Wody nie tylko mniej niż ostatnio, ale też była mętna jakby po opadach deszczu. No trudno. Trzeba popróbować. Pierwsza, druga, trzecia miejscówka. Wszędzie pusto. Na kolejnej woblerka prowadzonego z nurtem chwyta dwudziesto centymetrowy klenik. I już micha się cieszy 😁 Dalej było jeszcze kilka całkiem ładnych miejsc, a wszystko wydawało się nietknięte ludzką stopą...

large.IMG_20240430_123741592.jpg.61bb49db39067df214c0206a9677a257.jpg

large.IMG_20240430_132259755.jpg.af8ee7e12c47d765c0669471e3998b6f.jpg

large.IMG_20240430_135803733.jpg.f41c2c1d4945291128e2bc81f1a151f2.jpg

large.IMG_20240430_141723473.jpg.590ec6fc4e09d014a16e6288a40202d5.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień zacząłem od wzdręg i na nich skończyłem (38 cm).

P1460603_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.0722eba8e30301c412571df4b3c13d0c.jpg

Nie miałem pomysłu na ostatnie dni miesiąca. Okonie omijały mnie szerokim łukiem. Przynajmniej te większe. Za kleniami się nie rozglądałem. Mimo to jednego ładniutkiego złowiłem w miejscu, gdzie niby miały już żerować okonie. Przy okazji dołowiłem jazia do GP.

IMG_20240428_172839460_HDRa.thumb.jpg.8b1da638472db6ab11a23aa0fc6b6eee.jpg

Obserwowałem wodę i myślałem, co robić z początkiem maja. Jeszcze dzisiaj do południa miałem poukładane, co i jak. Ale polazłem nad wodę i zmieniłem decyzję. Trochę okazów dało o sobie znać i to przeważyło, gdzie rano zaatakuję. Przed zmierzchem będzie powtórka. Oby majówka dopisała:)👊

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.