Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ślęza


drop1985

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

O proszę! Brawo! A, tam faktycznie nie łatwo o  rybę! W-g mnie klenik na fot. wygląda na 36 cm patrząc na dolną część  płetwy ogonowej. Ja dzisiaj zaliczyłem okolice nowego mostu na Ślumpie. Właściwie to byłem  1.5 godz. na ustawianiu kilku przynęt. Co prawda liczyłem po cichu ,że coś może siądzie:)

 Niestety już dawno ze Ślęzy nie zszedłem o kiju. Nawet puknięcia nie miałem:D Ale chodzi mi pomysł po głowie jeśli chodzi o ten odcinek. Wygląda tam tak:

large.20161107_111758.jpglarge.20161107_111917.jpg

large.20161107_114602.jpglarge.20161107_115445.jpg

No i dekoratorzy już po robocie są:large.20161107_115500.jpglarge.20161107_115506.jpg

Ciekawe czy kleniom tło podpasuje???

Miejscówka typowo miejska się wydaje. Jak zdrowie pozwoli to w tym tygodniu jeszcze powalczę trochę. Oddech czuję mocno za plecami;)

Pozdrawiam!!!

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacolan napisał:

Oddech czuję mocno za plecami;)

Dobrze powiedziane ja drżę ze strachu co przeniesie nowy dzien u jaceen'a. A co do wymiaru ryby jacolan ma racje jest 36cm bez dwóch zdań. Teraz i moja kolej wiec biorę cztery litery i do roboty. 😃😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam, łowił ktoś ostatnio? Niecałe trzy tygodnie do zakończenia, to jest szansa na dołowienie punktów.

Zacznę tu, później przeniesiemy do właściwego wątku. W przyszły piątek (25.11) planujemy spotkanie zainteresowanych struganiem woblerów i kręceniem much. Wstępna lokalizacja Kozanów. Szczegóły, jeżeli będą chętni, poda na pw peekol.  Proszę o poinformowanie, kto zamierza być, żeby ostatecznie podjąć decyzję gdzie będziemy tworzyć.

1. peekol

2. jaceen

3. Ventus

4. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdążyłem jeszcze za dnia i wyskoczyłem na ślumpę.

P1240674_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

Liczyłem, że w taką pogodę kilka kleników podniesie się do suchej muchy. Nie zawiodłem się i na pięć wyjść cztery kleniki wyjęte. Największemu niewiele brakowało do tabeli.

P1240689_easyHDR-BASIC-2_resized.jpg

 

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaceen brawo! Ja dzisiaj byłem zaledwie 1.5 godz. na górnych odcinkach kontaktu zero.Strasznie dużo zielska spływało co mi nie pomagało. U Ciebie tak samo? Woda podwyższona miałem nadzieję na coś. I tylko na nadziei się skończyło:) Trochę nowości przerzuciłem domowej produkcji na przyszły sezon...large.20161121_105952.jpg

large.20161121_110804.jpglarge.20161121_111622.jpg

na koniec coś co sprawia mi największą frajdę podczas pracy;)large.20161121_112831.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Odys80 napisał:

14 będzie dobra czy za mało?

0,14 noszę dla komfortu psychicznego a poniżej 0,16 nie schodzę. Może jakbym łowił często między Żernikami a stadionem zszedłbym niżej z przyponem.  Łowię w totalnym ryżowisku. Czasami wrzucam muchy w dziury wolne od trawska 1x1m. Mucha dotyka wody i od razu ją podrywam. Jak ryba nie zdąży, to ma pecha:))) Przy takim łowieniu, tylko muchy bym kręcił a mnie to nie rajcuje. Na czternastce wszystko zostawiałem na krzakach. Na szesnastce  większość odzyskuję. W takich warunkach muszę mieć też szansę na wyholowanie większych okazów. Oby takie brały;)

 

1 godzinę temu, jacolan napisał:

Strasznie dużo zielska spływało co mi nie pomagało. U Ciebie tak samo?

U mnie czysto. Koszenie traw było na wałach, to może jest przyczyna? Albo wyższa woda zabiera zielsko.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma więcej chętnych na warsztaty? Nikt nie chce pouczyć się kręcenia much? zacząć strugać woblerów? powymieniać się doświadczeniami?
Może termin Wam nie pasuje?

Uzupełniam listę o jacolana :)
1. peekol
2. jaceen
3. Ventus
4. jacolan
5. PPu8
6. Odys na 50%

U mnie słabo z czasem na wędkowanie, byłem kilka dni temu - brań zadziwiająco dużo, niestety rozmiar zdecydowanie poniżej oczekiwań...

DSC_0301_Sleza.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie powiedzmy 19:30, ja będę na miejscu od 19 :)

Czyli piątek 25.11 godz 19:30 do... oporu ;)

Dokładne namiary adresowe prześlę na priv pod koniec tygodnia.

Może ktoś jeszcze chętny? Niezorientowanym podpowiem że warto skorzystać z muszkarskiej wiedzy i wieloletniego doświadczenia @Ventusa.
@Jaceena i jego kleniowe wabiki to wszyscy znacie :) będzie można podpatrzeć/podpytać jak powstają.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zaliczyłem odcinek miejski. Machałem 2h  i miałem jedno puknięcie w gąsieniczkę zieloną. Potem trochę smużakowałem. Bez efektów. Na koniec założyłem raczka;) large.20161122_113118.jpg

I sobie szedłem od ogonka jedno branie.....

large.20161122_112817.jpg

klenik otarł się o tabelkę. Pozdrawiam!

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja wyruszyłem wczoraj za Kabanem :D

U mnie kilka brań, zapięte dwie rybki podobnych rozmiarów. Większa na zdjęciu.

DSC_0302_Sleza_20161122.jpg

Przynęta - 5cm głębiej schodzący minnow, brania w rynnie z wolniejszym nurtem.

Pozdrawiam ślęzomaniaków! :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o spotkaniu. Odbyło się, jak było zaplanowane:) Frekwencja dopisała. Część z nas musiała całość obejść na stojąco, bo brakowało miejsc siedzących:))) Tym razem wyszło tak, że na kręcenie much zabrakło czasu. Struganie i temat tworzenia woblerów zdominował całość. Zdjęć nie będzie:) A co! Było być i chociaż pogadać z nami:) Mam nadzieję, że uda się w krótkim czasie zorganizować kolejne pod muchę. Tutaj, jak zwykle liczymy na inicjatywę Ventusa.

Dzięki peekol za organizację.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Było super dzięki za warsztaty! Małe podsumowanie tego tygodnia co się działo nad wodą. Początek tygodnia miałem kiepski nawet okonka nie mogłem znaleźć. Kleniki jakieś widziałem. One mnie chyba też. I tak dwa razy prawie o kiju zlazłem. Bo jeden maluszek mi się trafił. Druga połowa tygodnia była znacznie ciekawsza.large.20161123_123548.jpg

Ech.... dalej mam kaca po środzie. Bo wtedy już pod koniec łowienia. Zrezygnowany rzuciłem od ogona na łachę piachu płytko jak cholera. Nie wierząc, że tam coś może stać. Oj jak bardzo się myliłem. Duża ryba zassała raka i nura w ryżowisko. Nawet plecionka 0,08 nie dała rady.

 large.20161123_123604.jpg

Po tych doświadczeniach w piątek już obserwowałem wodę bardziej dokładnie i jak się okazało ryby stały w płytkich miejscach. Widziałem ich dużo i całkiem ładne grupy i w nich grube okazy. Okonie,płocie, klenie,leszcze i nawet szczupaka ustawionego do ataku. Ryby były płochliwe. Ale pięknie zbierały z  powierzchni. Żałowałem, że nie miałem zestawu muchowego. Którym bym podał delikatnie przynętę na wodę. Keitechami i oskami płoszyłem ryby. Udało mi się co prawda coś złowić.Grube sztuki były jednak o krok przede mną. large.20161125_122256.jpg

large.20161125_093540.jpg

Wędki w dłoń i do boju! Czas się kończy!

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, jaceen napisał:

Kilka słów o spotkaniu...

Fajnie było. Bardzo fajnie! Dzięki wszystkim za obecność! Mam nadzieję że kiedyś to powtórzymy i że udało nam się wkręcić kolejnych strugaczy :)

 

Czas w Lidze się kończy, a ja na razie daleko od Wrocka i w dodatku bez wędki... :(

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Było bardzo fajnie na spotkaniu. Bardzo dużo się nauczyłem. Dziękuję za wszystkie informacje dotyczące strugania woblerów. Myślę, że w niedalekiej przyszłości będę tworzył już własne woblery;) Oby jak najwięcej takich spotkań;]

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą;)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.