Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Osobiście wypuszczam każdą złowioną rybę, dużą czy małą bez wyjątku. Te większe staram się jedynie zachować sobie na zdjęciach. Ciekawi mnie jak inni koledzy wędkarze do tego podchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

jak ktoś nie lubi ryb to wypuszczanie wszystkich jest ok , ale jeżeli ktoś wypuszcza a potem idzie do marketu i kupuje krótkie szczupaczki albo sandaczyki w okresie ochronnym to to jest hipokryzja ja np. bardzo lubję okonie a w markecie kupuje tylko morskie bo sam ich złapać nie mam okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam

A ja bardzo lubie rybki i tak:

- szczupaki przeważnie wypuszczam (są smaczniejsze rybki i ten śluz ... feee)

- sandacze zabieram w przedziale 50-70 cm (najsmaczniejsze), większe raczej wypuszczam ... dzięki nim mamy więcej małych sandaczątek a mięsko nie za dobre, łykowate

- okonie ... to moje Nr 1 na patelni :) biore oczywiście jesl jest ich węcej niż 3 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun napisałeś że szczupaki mają śluz i są fe fe, a sadacze i okonie

są cacy, czyli co nie mają śluzu no jakaś nie konsekwencja. Rozumiem

że są smaczniejsze , sandacze od szczupaków . A może jeszcze nie

jadłeś szczupaka dobrze przygotowanego np w ziołach, kiedyś opisze.

Osobiście jestem smakoszem ryb , dobrze przyrządzonych i świeżych.

Ale z łowiska nie zabieram nawet połowy, a niekiedy wogle nie biore.

A na pewno nigdy na WIOSNE. TO JEST BARBARZYNISTWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun napisałeś że szczupaki mają śluz i są fe fe, a sadacze i okonie

są cacy, czyli co nie mają śluzu no jakaś nie konsekwencja.

Witaj Marjanie

Nie wiem, czy wiesz o czym piszesz, tzn, czy miałes w dłoniach szczupaka, sandacza i okonia? Jeśli nie, nie dziwię Ci się, możesz nie wiedzieć, ale to byłoby za proste, przecież Ty lubisz szczupaki więc musisz znać ten "wątpliwy" zapach ich śluzu, upapranego podbieraka itd. Nie wiem, ale jeśli sandacz i okoń jest pokryty taka ilościa śluzu jak szczupak, to zaczynam łowić leszcze ;) Te nie maja śluzu ;)

Jesli chodzi o to, co jest cacy a co nie ... to rzecz gusu.

Moja opinia o mięsku szczupaka jest następująca - ma suche mięcho w porównaniu z w/w. Faktem jest, że wiele zalezy od łowiska, ale dla mnie numero uno jest ... OKOŃ..., bez przypraw, w samej mące, w głębokim oleju, odsączony i posolony. Nie znam smaczniejszej rybki :)

Nawet nie wiesz ile jadłem ryb i na ile sposobów przyrządzanych, łącznie z sandaczem z kory brzozy, pstrągu w czosnku i takich tam różnych.

Ale nie ważne, wszystko, to rzecz gustu a o nich sie nie dyskutuje. Jedni lubią zupę jarzynową, inni bigos a jeszcze inni ... zupę chmielową :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zrozumiałeś mnie Shogun,chodziło mi o to czy sandacze i okonie

nie posiadają śluzu , może szczupak ma go troche więcej, ja jakoś nie

zwracam uwagi na ten szczegół. Być może przywykłem , natomiast w

kuchni to rzecz gustu czy to okoń , czy szczupak , lub sandacz, zależy

od kucharza, ja wole np. miętusy lub sielawe. Natomiast życze ci tyle

szczupaków i sandaczy no i okoni co moja skromna osoba doświadczyła,

w długoletniej praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marianie, masz całkowitą rację!!! To rzecz gustu :) Ty mietusy i sielawy a ja okonie :)

A ad. śluzu .... czy ja gdzies napisałem, że rybki nie maja śluzu?? Nie, nie pisałem nic takiego. Potwierdzam natomiast fakt, że jestem wręcz uczulony na zapach szczupaczego .... nie wiem co jest powodem, ale nie znosze go i często łowiąc sandacze, jak powiesi sie szczupak, robie wszystko, by powrócił do swego domku (luzuję żyłkę, pozwalam na świece), wszystko, byleby nie musiec go dotykać ;)

A za szczere życzenia bardzo Ci dziękuję i odpowiem Ci tym samym :)

Jesli juz sie przedstawiamy ... to i ja sie do końca zidentyfikuję ;)

Oto ja z moim mlodszym synem Markiem

http://www.flyfishing.pl/galeria/userphotos/41e1b0ab430145df50f549dbef07f81c.jpg

Fotka pochodzi z 2000 roku, kiedy komplet to były jeszcze 4 szt. I tak praktycznie wygladaja moje wyniki po spływie. Owszem, są i dni posuchy, ale w najgorszym sezonie miałem 36 sandaczy na rozkładzie, w najlepszym ... hmmm, nie powiem, bo posądzicie mnie o mięsiarstwo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian, masz rację!!! Pomelały mi sie fotki :(

Skleroza mnie juz nęka a i ślepota nie oszczędza :lol: Przecież w 2000 roku limit to juz były 3 szt. a nie 4 !! Jeszcze byłbym uznany za kłusola ;)

Jak to dobrze, że zwróciłeś mi na to uwagę Marianie, dzięki Ci bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość bogdan39

ostatnio była mała imprezka i moja szanowna przyżądziła karpia na grilu poezja ,no jak tu niewziąć czasami rybki jest taka pyszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak złowie za mało to wypuszcam, jak złowie za dużo (bardzo żadko) wypuszcam najmniejsze, biore wtedy gdy wiem ze bede mail jak je yrządzić i ze sie nie zmarnuja tylko zostaną ze smaki zjedzione. Tez lubie kombinować w kuchni lub na grilu wiec dobra rybka nie ejst zla, a ze rybka lubi plywać chociaż jest nieżywa to grzechem byloby jej czasem nie podtopic jakims dobrym trunkiem :-))))) Oczywiscie po wędkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

w bocznym troku poruszono ważny temat stary jak świat brać czy niebrać złowionych ryb ano tak ja osobiście zabieram ale w miare potrzeb głupotą by było żeby złowione ryby wypuszczać i kupować w sklepie[ na jedno wyjdzie, no może niecałkiem bo uszczuplilibyśmy swoje naitak chude portwele] lubie ryby i już.Natomiast co chorego zaóważyłem to branie ryb i rozdawanie znajomym to już lekka przesada. Jeżeli tak dbamy o rybostan to dlaczego więcej niezarybiamy, dlaczego np. nie zmniejszyć limitów echosondowcom[ bez urazy ] albo limitów wogóle. poto jest pzw i niech czuwają nad stanem rybostanu. w wypowiedzi tego pana [z całym szacunkiem] widze zrzucenie winy za stan ryb na szeregowych wędkarzy. nie nietędy droga niech stworzą prężniejszą kontrole nad wodą. oraz kontrole wewnętrzne kture by sprawdzały przepływ gotówki w strukturach związku. Można by tu pisać o tych sprawach długo. Bo chyba nie oto chodzi żebym się czuł winny po zabraniu ryby. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bocznym troku poruszono ważny temat stary jak świat brać czy niebrać złowionych ryb ano tak ja osobiście zabieram ale w miare potrzeb głupotą by było żeby złowione ryby wypuszczać i kupować w sklepie[ na jedno wyjdzie, no może niecałkiem bo uszczuplilibyśmy swoje naitak chude portwele] lubie ryby i już.Natomiast co chorego zaóważyłem to branie ryb i rozdawanie znajomym to już lekka przesada

No Boguś uderzyłeś w najgłośniejszy dzwon , i z tym co napisałeś nie zgadzam się przynajmniej nie do konica. Dziś wojne toczą dwa światy wędkarzy , ci co wędkują tylko dla przyjęmności wędkowania i ci co w majestacie prawa co złowili pakują do torby i zabierają , nawet jak im ryba nie potrzebna . Sam osobiście wypuszczam prawie

wszystko, pisze PRAWIE bo ostatnio szwagier mi zarzucał że pisze na necie że nie zabieram ryb a w zamrażarce mam Amura .Nie stety te dwa amurki musiały udobruchać rodzinkę. Ale większą mam satysfakcije jak wypuszczam rybe zdrową i w pełni kondycij, czy to zmiana świadomości wędkarskiej czy żal pięknych ryb tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.