Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kanał Żerański


Grey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczace dzisiejszej efektywnosci lowiska: portu kolo elektrocieplowni Zeran. Wedkowalem tam z duzym powodzeniem, ale kilkanascie lat temu. Zdarzaly sie ladne sumy ( moj 13 kg), wiosenne karpie i japonce z gruntu, oczywiscie ladne leszcze, sporo krapi, sandacz z gruntu na fileta. Czy obecnie wedkuje ktos z forumowiczow w tych okolicach i moze sie podzielic wrazeniami?

(sprawdzalem przez opcje "szukaj" i nie doszukalem sie takiego watku, jesli jednak przeoczylem, to prosze o usuniecie tematu)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Jeżeli chodzi o samą miejscówkę przy spuście ciepłej wody z elektrociepłowni to już nie te same eldorado co kiedyś. Obecnie elektrownia jest chłodzona wodą w systemie zamkniętym i spusty ciepłej wody są rzadkie, a tym samym woda nie jest tak jak kiedyś podgrzana .Uogólniając jest kiepsko. Ryba nie trzyma się tego miejsca .Można wprawdzie jeszcze coś złowić ale nie tyle co za dawnych lat.

Ja obecnie wole nastawić się na białą rybę w innym rejonie Kanału żerańskiego.Łowie na spławik i pikera z różnym skutkiem. Po obfitym i systematycznym nęceniu można jeszcze czasem sobie połowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Jeżeli chodzi o samą miejscówkę przy spuście ciepłej wody z elektrociepłowni to już nie te same eldorado co kiedyś. Obecnie elektrownia jest chłodzona wodą w systemie zamkniętym i spusty ciepłej wody są rzadkie, a tym samym woda nie jest tak jak kiedyś podgrzana .Uogólniając jest kiepsko. Ryba nie trzyma się tego miejsca .Można wprawdzie jeszcze coś złowić ale nie tyle co za dawnych lat.

Ja obecnie wole nastawić się na białą rybę w innym rejonie Kanału żerańskiego.Łowie na spławik i pikera z różnym skutkiem. Po obfitym i systematycznym nęceniu można jeszcze czasem sobie połowić.

Dzieki za informacje:)

Wlasnie mialem w pamieci lapanie "za starych" czasow w porcie:) gdzie bylo to swego rodzaju eldorado:)

Ostatnio probowalem dalej w okolicach Płochocinskiej, z mizernym skutkiem...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam 29 marca wybieram się tam na zawody spławikowe. Nigdy tu nie wędkowałem. Może ktoś mi coś podpowiedzieć o tym zbiorniku. A więc co łowi się najczęściej, jaka głębokość, itp.

Czy dobry będzie na tym łowisku bat 7m. (niestety tyczki nie posiadam)

A i co na tą porę byście polecali (przynęta, zanęta,zestaw)

dodam że to moje pierwsze zawody po za kołem i dobrze by było jakoś błysnąć :roll:

Będę wdzięczny za każde info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do połowy kwietnia tylko i wyłącznie ukleja daje wynik w zawodach na tym odcinku.

Wiem co piszę, sporo razy brałem udział w zawodach na k.żerańskim na różnych odcinkach, na tym również.

Moja rada to: uklejówki 3, 4 i 5m , miska przemoczonej zanęty uklejowej i na haczyk nr 20 1 pinka. Dobrze jest na haczyk dać mały kawałek gumki np. z wentyla lub igielitowej koszulki żeby zapobiec zsuwaniu się pinek na przypon.

Szybkie łowienie w chmurze zanęty z zapachem wanilii, zabarwionej na żółty lub czerwony kolor dała mi kilka razy wygraną na tym odcinku przy moście.

Warto mieć w zanadrzu ochotkę i czerwonego na wypadek klęski pogodowej i związanej z tym brakiem uklei. W takim przypadku opukiwanie "mięskiem po kamieniach" daje często, ratujące wynik okonki i jazgarze.

7 metrowym batem połowisz ale jak już będzie cieplej, od drugiej połowy kwietnia.

Jeśli jednak nie posiadasz tyczki min 12-13 m, to na kanale musisz mieć zastępczo odlegloścówkę lub bolonkę, to może Ci uratować skórę :grin::arrow: ale to już później jak się zrobi cieplej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ja łowie od kilku dni na kanale na tym drugin wcieciu(takim najbardziej owalnym) ale narazie najwieksza ryba to leszcz 30 cm, generalnie zero brań, chyba ze na malutki haczyk przy samych trzcinach na 1,5 m gruntu da sie wycignać płotki, ale to zadna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Czy jest sens zasiadać z feederem od strony giełdy samochodowej ?? nie wiem jak inaczej to określić bo nie jestem z Warszawy a dopiero będę tam mieszkał i szukam miejscówki :)

Wszelkie propozycje/informacje gdzie z feederem będą dla mnie cenne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wczoraj koło godziny 14 przypadkowo przejeżdżałem obok kanału na wysokości ulicy Płochocińskiej w stronę Marywilskiej i tam spokojnie można łowić, w niektórych miejscach oczywiście jest jeszcze lód szczególnie przy porcie koło elektrowni Żerań. Generalnie wczoraj sporo wędkarzy siedziało, przeważali grunciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek ze spinem zero kontaktu z rybą.Podobno przy ujsciu kanałku Bródnowskieko(koło pętli autobusowej) do Żerańskiego chodzi jaź.Syf na brzegu nie do opisania,jakaś MASAKRA.Nawet telewizor leży nad samą wodą.Masa nowych pudełek po robakach.Ja bym kur.a brudasów wyp......lił do sprzątania od Żerania do Nieporętu to by się nauczyli brudasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony??? :???: .....przecież to normalne, każdy "taki" uważa się za wędkarza, ale jak przychodzi co do czego to zostawia syf po sobie....również fakt jest taki, że jak nie posprzątasz takiego miejsca, w którym akurat chcesz usiąść a przyjdzie PSR lub inna służba kontrolna to wyłapiesz kwita...eh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.