Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinning do 250zł


Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie jakie wędzisko i jaki kolowrotek moge dostac wydajac 300zł (max) za komplet

Wiem, ze nie bede mial wypasionego sprzetu ale dosc dobry chyba mozna za to dostac

To bedzie moja pierwsza wedka spiningowa

Chcem rzucac glownie na szczupaka ale na okonia czy pstraga tez mam checi.

Prosze wiec wszystkich o podanie jakiegos uniwersalnego wędziska

Z GORY THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

polecam ci wędkę jaxon orior spininng jesli z brzeu będziesz lowił to 270cm 10-45 lub 10-30 gram tania i niezawodna mam taką 2 lata i jestę zadowolon a kołowrotek robinson aztec lub byron sato gtx lub mikado bluebird za ten kąplet wydasz 190zł do 240zł polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Generalnie kupując kijek do połowu okonia na spinning, musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań, czy będziesz łowił tylko i wyłącznie metodą bocznego troka, czy będziesz łowił z brzegu, czy z łódki i oczywiście jakie masz zamiar stosować przynęty, ale cóż.. postaram się Tobie troszeczkę pomóc (A może jeszcze bardziej namieszać w głowie, cóż.. spróbujmy)

Tak więc najpierw opcja, gdy chcesz łowić na boczny troczek...

http://www.allegro.pl/item284327170_spinning_cormoran_black_bull_tipmaste_2_70m_5_20g.html

Gdy masz zamiar łowić z łódki, polecam w sumie uniwersalny kijek, bo będziesz mógł z niego korzystać również przy połowach, podążając brzegiem łowiska..

http://www.allegro.pl/item285825361_konger_tiger_cross_maxx_240_ul_3_18gr_najtaniej_.html ŚWIETNY KIJEK.. mimo niskiej ceny, wygodny, gdy ktoś lubi dla idei przy prowadzeniu przynęty, trzymać paluszek bezpośrednio na blanku, tak jak np. ja, z przyzwyczajenia...

I taka ostatnia opcja, typowo dla wyławiaczy okonków..

http://allegro.pl/item281278792_konger_aviator_ultra_light_240_10.html

POZDRAWIAM i mam nadzieję że przyda się moja pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja artecha jest dobra bo przez wielu sprawdzona, Konger WCh to wędzisko

sprawdzone i przez wielu polecane.

Propozycja jeux-a wygląda ciekawie ale nie znam tego kija.

Co do kija z cw 5-20 to wydaje mi sie pomyłką :???:

Ostatnio nabyłem kijek okoniowy SHOGUN i wydaje mi sie jak do tej pory idealny. Doskonałe wyczucie przynęty, śmiem twierdzić ze znacznie lepsze niz w WCh. Czuć na szczytówce pierdniecie przelatującego komara.

Co do aviatora to nie warto no chyba ze budżet masz ograniczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keri keri keri....

Znajomy łowi Mistrall SHOGUNem i otwarcie stwierdził że lepiej łowiło mu się wklejanką Jaxon z serii Orion, jego zdaniem po pierwsze jak na okonia to za długi, a druga sprawa, że jak na okoniową wędkę ma zbyt delikatny blanka, nie czuć jako takiej akcji tylko smyranie na boki jak My to na dolnym śląsku mówimi..

Druga sprawa..

CORMORAN Black Bull Tipmaste 2,70m 5-20g jest chyba najlepszym kijem do bocznego troka... I nie jest to tylko moja opinia [!?]

Trzecie sprawa..

NIE WCISKAJ CHŁOPAKOWI DO POŁOWU OKONIA KIJA O DŁUGOŚCI 2,75...

Wg. mnie 240 to max..

A Ja zaproponowałem kije które, są godne polecenia..

No zastanowiłbym się tylko nad AVIATOREM i to też z uwagi tylko na zbyt krótkie stopki przelotek..

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecie sprawa..

NIE WCISKAJ CHŁOPAKOWI DO POŁOWU OKONIA KIJA O DŁUGOŚCI 2,75...

Wg. mnie 240 to max..

:lol::lol::lol:

Nie wiem w jakich lowiskach bedzie lowil slowik ale jak wedlug ciebie lowic np. w malym bajorze gdzie jedyna mozliwosc rzucenie przynety to wystawienie szczytowki za trzciny. Albo jak smyrnac kijem 2.40 na 50m - ja lekka przyneta nie umiem :sad:

I po trzecie dluzszym kijem mozesz lepiej prowadzic przynete, latwiej sie holuje.

Na temat cormorana sie nie wypowiadam bo go nie mialem w rece moze jest dobry [?!] :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy łowi Mistrall SHOGUNem i otwarcie stwierdził że lepiej łowiło mu się wklejanką Jaxon z serii Orion
A ja mam wielu znajomych co nigdy ryb nie łowiło :wink: mowie z własnego doświadczenia a nie z opowieści wigilijnych :wink:

Wyraziłem swoją opinie, a co do jaxona to sam bardzo często wyskakuje na okonia z Jaxon Selection 2000 3-15g 2.7

Co do długości to chyba nie wybieramy wędziska do opowieści kolegów tylko do specyfiki łowiska i własnych upodobań.

Druga sprawa..

CORMORAN Black Bull Tipmaste 2,70m 5-20g jest chyba najlepszym kijem do bocznego troka... I nie jest to tylko moja opinia [!?]

Trzecie sprawa..

NIE WCISKAJ CHŁOPAKOWI DO POŁOWU OKONIA KIJA O DŁUGOŚCI 2,75...

Wg. mnie 240 to max..

i moze mi sie tylko wydaje ale sam sobie zaprzeczasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczasz.. A.

Podreślam co napisałem, a napisałem

"CORMORAN Black Bull Tipmaste 2,70m 5-20g jest chyba najlepszym kijem DO BOCZNEGO TROKA... I nie jest to tylko moja opinia [!?] "

I nie specyfiki łowiska, co metody [!?]

Z resztą, nie bęe się kłócił bo nie to mam na celu.. chciałem pomóc chłopakowi, poleciłem kije na które łowię, łowiłem... TYLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę podkreślić to.. że wg. mnie, a łowię dużo, często i gęsto..

ŁOWIENIE OKONI POWINNO BYĆ ZWIĄZANE z kijami nie dłuższymi niż 2,40

Łowienie okoni na paprochy, to łowienie okoni na paprochy..

A boczny trok, to boczny tok.. nie mylmy pojęć ;p;p

Pozdrawiam :sad::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie okoni na paprochy, to łowienie okoni na paprochy..

A boczny trok, to boczny tok.. nie mylmy pojęć

Czym w tej definicji jest paproch???

Czy to nie Twistery są zwane paprochami? No i czy łowiąc metodą z bocznym trokiem przynętą nie może być Twister czyli paproch?

Temat brzmi : Kij na okonie do 250zł.

:idea: jaki będzie najlepszy kij do 250zł. :?: Długość którą preferuje to 2.70cm.
wiec o długości nie dyskutujmy bo słowik, to jasno określił :cool: dobrze by było aby jeszcze coś napisał o łowisku na jakim będzie gromił okonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam wasze wypowiedzi i aż mnie ponosi o łowieniu okoni mówimy że łowimy na pojedyncze przynęty bez żadnych zestawów i systemów ( boczny trok jest to też metoda na okonia ale już trochę inna stosujemy cięższy zestaw , potrzebne nam jest trochę mocniejsze wędzisko żeby nie było za miękkie bo mieczujemy czy to zaczep czy branie ) a co do długości wędki , jeżeli łowimy na rzeczkach i rzekach średniej wielkości to dobrze się spisuje wędka o dł 3 m i więcej łatwość pokonania zarośniętych brzegów jeżeli na jeziorze z łódki to wiadomo moim zdaniem nawet 2,40 jest za wiele wystarcza i super się spisuje 2,10 to to są moje postrzeżenia .

Co do kongera to moja opina jest taka super kijek , ale w moim przypadku nie spisał się dla mnie jest to kij za miętki , łowiąc nim mieczuje brania na dolniku jedynie no szczytówce widać niektóre brania (mowa o specyficznych braniach kiedy okoń jest bardzo chimeryczny )

co do mojego typu kija jest to kij o małej wadze, stosunkowo sztywny a zarazem delikatny mało spotykana cech kija , idealnie przenosi drgania na dolnik

i jeszcze jedno inf. na okonie nie chodzi się na spinning na okonie wychodzi się tylko i wyłącznie po nie (wtedy mamy najlepsze wyniki)

Reasumując wszystko wynika nam iż potrzebujemy przynajmniej dwa kije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprostu piszę o swoich obserwacjach i sposobach łowienia [!?]

A paprochem, może być zarówno twister, jak i obrotóweczka, cykada, czy nawet wobler..

Dajmy chłopakowi konkretną odpowiedż a nie, mieszamy, raz w jedną raz w drugą stronę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wielkie dzięki za wszystkie Wasze odpowiedzi :lol: Co do miejsca w którym będę spiningował,napewno z brzegu,który jest zarośnięty krzakami.Gdy będę

w sklepie zobacze kije ze wszystkich długości które podaliście.Myślę że wszyscy macie pokrótce racje podając przez was preferowaną długość,która jest dla was najlepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze jeśli można!

Moja pierwsza wędka do połowu okonia to 3 m Microbite firmy Zebco - kijek świetny, ryby nie spadały, nawet przy chimerycznym zachowaniu ryby siadały na nim same, zacięcie było tylko formalnością. Wada większość brań widoczna tylko na szczytówce lub jeżeli patrzyłem w inną stronę wzmagał się opór na kołowrotku. Rewelacyjny do bocznego troka lub jednostajnego ciągnięcia - do opadu raczej się nie nadawał.

Drugi kij - nie tylko na okonie - Konger Tiger Cross Max 3-18g 2,7 m - kijek ciekawy, ładnie zapinał szczupaki i okonie, ale przy słabych braniach na stawie niestety okonie po podskubywaniu nie zasysały. Jeżeli miałem ze sobą Microbite (czasem chodzę z 2 kijami) to na niego miałem w tym czasie ryby. Na rzekę za to Tiger był dla mnie niezastąpiony.

Obecnie 3 rok jestem posiadaczem Kongera World Champion 2,4 m 1-8 g. i nie mam zamiaru go zmieniać. Fakt, że rzuty są krótsze niż dłuższymi kijami, ale za to przynętę prowadzę jak chcę - łowię głównie z opadu, rzadziej na boczny trok.

Jeżeli miałbym się wypowiedzieć w sprawie twojego kija Słowik to propozycja Artecha jest wg. mnie najlepsza!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

Interesuje mnie co byscie polecili za sprzet do 300 zł (tj wędka i kołowrotek).

Zależy mi żeby wędka nie była dłuższa niż 2,70 m głównie będe łowił z brzegu. Pozatym chciałbym aby na kiju było fajnie czuć rybki gdy walczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.