Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Salmiak, popieram w 100%.

Karp - na prywatne stawy się nadaje i tyle w tym temacie....., ale co tu dożo gadać (pisać) Głową muru nie przebijesz.

Dzisiejszy wypad mizerniutki, 4 płoteczki i okonek. :cry:

Gdzie leszcz na pilcach????? Ach tak, przecież jest karp, a karp to ryba ceniona szczególnie przez PZW, które bierze rybkę od hodowców, tylko ciekawe dlaczego akurat ta ryba? Odpowiedź znamy wszyscy. Bo kasę robi się właśnie na karpiu, a nie na linie i innych zbyt trudnych i kosztownych w hodowli ryb.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja jeżdżę 4x4 więc problemu nie mam, ale ogólnie jest ok. Jest sucho, bez błota. Jadąc przez mostek w stronę stawu nr 9 trochę dziur, ale nie zakopiesz się. Od strony jedynki nie wiem, ale widziałem auta dojeżdżające aż do trójki więc pewnie dojechać się da. Zerwane drogi nadal nie sa naprawione i już pewnie nie będą. Dlatego właśnie zapodałem sobie 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszeliście ze kopalnia pilce zmieniła właściciela. Może można by było sie dogadać i wysypać po 2 wywrotki do wyrw zeby byl jako taki przejazd. Przez to ze nie ma dalej dojazdu presja jest na te stawy gdzie jest dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suhhar, szczerze, to jest mi to na rękę. Mniej hołoty i dziadostwa jedzie dalej. Przynajmniej w lecie w części miejscówek będzie można połowić.

Przykładów można mnożyć przez miliony: dzisiaj fajni goście nad wodą, trochę podpici i co??? jeden z nich wali na żywca (płoć 10 może 12cm) przy wszystkich i się śmieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mimo zmiennej pogody udało się złowić dwa fajne leszcze jeden dokładnie 50cm, drugi 45cm. Kilka delikatnych brań, i trochę drobnicy. Wszystkie rybki zaznały mej łaski i wróciły do wody :mrgreen: Może zaczyna się coś ruszać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już fajne łapanko, na którym stawie, czy tez jedynka?

Z tymi rybami (brakiem) coś na rzeczy musi być. Kiedyś rzeka w Ożarach była pełna drobnicy, podchodziło dużo okonków i kleni ze stawów. Teraz nie ma prawie nic. Pstrążek rzadkość.

Gołym okiem widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aregmax, wszyscy jak lisy się czają na zębacza i zapewne o swoich planach nikomu nie pisną. Ja wybieram się na weekend na Pilce, założę się, że kija nie będzie gdzie włożyć - tyle ludu. A na forum - faktycznie pustki. :cry:

Myślę że jak ruszymy na zębacza, to będzie o czym pisać i się chwalić :mrgreen: . Zatem przygotować aparaty, sprzęt i na rybki. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilcach istna majówka, o wolnym miejscu można było zapomnieć. Koledzy spiningiści zamiast skupić się na odpowiednim podaniu przynęty musieli uważać na żyłki i plecionki kolegów poławiających na żywca. Na to wszystko tradycyjnie wpadła kontrol. Jeden wielki cyrk.

Nie wiem jaki cudem ktoś wtargał na staw nr 7 przyczepę "camping" dość dużą i to w dodatku zwykłą osobówką. Busy, nie należały do rzadkości. Ogólnie Pilce przypominały trochę giełdę, bo tylko niektórzy będą szczęśliwcami. Na miejscu dowiedziałem się (tylko ze słyszenia) że ktoś wyciągnął zębatego 70cm, a inny nie wytrzymał ciśnienia i złowił szczupala w sobotę na wieczór i oczywiście "buch go do siaty".

A wśród tych wszystkich wędkarzy lepszych czy gorszych odbywał się tradycyjnie rajd off road :mrgreen:

I taka to już tradycyjna majówka w wykonaniu PILC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile śmieci hołota zostawi? Przyjadą na kilka dni pożrą mięcho z grilla, pochleją piwska i wódy, zostawią syf, a później będą narzekać jaki to syf nad wodą. Dlaczego kontrole nie łupią mandatami takich niedzielnych pseudo wędkarzy? Wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj byłem w Pilcach rozpocząc sezon zębatego. Efektem tego wypadu w godzinach 11-14

było 5 zęboli (jeden wymiarowy 51cm) i dwa małe okonki.

Miejsce na zasiadkę teraz teraz chyba niemożliwe, przynajmniej na tych bardziej dostępnych łowiskach. Wszędzie przyczepy campingowe i namioty. Ludziufff po brzegi... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technops, obawiam się że nie ma miejsc niedostępnych dla aut - nawet tych zwykłych i to z przyczepkami. :mrgreen: To co widziałem na 1 maja - wywołało u mnie stress :twisted: otóż wszyscy dali radę zwykłymi autami i zastanawiam się po co kupiłem 4x4. Mogłem dalej astrą dawać radę. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ale do rzeczy, dzisiaj znacznie luźniej. Połowiłem kilka leszczy w granicach 40cm, kilka płoci i o 13.00 się zwinąłem. Najlepiej ryba żerowała ok. 6.00 później ok. 12.00. Na zębacza się nie nastawiałem, zbieram siły :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój tam musiała być niezła rzeźnia. Ludź na ludziu :roll: Najgorsze to pchać się na takie zbiorniki w "długie wolne", z resztą niedługo wakacje to się dopiero zacznie :evil:

dzisiaj znacznie luźniej. Połowiłem kilka leszczy w granicach 40cm, kilka płoci i o 13.00 się zwinąłem.

Ooo a kolega wolne dziś miał :shock::?: Z jakiej paki, ja musiałam 8h w murach odbębnić :evil: No i w dodatku se jeszcze połowił :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przybywam dziś rano na Jedynke i co widzę? Wczasowicze zapici w swoich Camperach, 15 samochodów pod 5 przyczepami, a to tylko w jednym miejscu na żwirku:) znalazłem prześwit żeby rzucić swoim DS i udało mi sie chapnąć sporego okonia miał juz prawie 20 cm!! :razz: niestety pogardziłem nim więc wrócił do wody :lol: Na moje nieszczęście po godzinie 9 sypnęło śniegiem, co zmusiło mnie do odwrotu i nie udało mi się zobaczyć twarzy wyspanych urlopowiczów.. Ogólnie jak koledzy wyżej pisali- Brak wolnych miejsc na każdym stawie, do którego jest jakikolwiek dojazd :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.