Skocz do zawartości
tokarex pontony

PILCE


madi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

wczoraj pochodziłem ze spinem na zbiorniku żwirowni od strony cmentarnego... poza 1 kleniem i mikro okonkami lipa straszna.

a tak btw pozostajac w temacie cmentarnego, jakis czas temu mialem okazje zaobserwowac tam dziwne zjawisko. okolo 2 tyg temu w godzinach okolo 17-19 przy pierwszej zatoce woda sie gotowala. cos naprawde duzego namietnie ganialo za narybiem plywajacym przy brzegach tej zatoki. zer byl naprawde zjawiskowy. jakby do wody wrzucac cegle. potezny plusk i chlapniecie... nie wiem co to moglo byc. doslownie na nic nie chcialo brac... na wedce mialem doslownie wszystko z moich wabikow i nici... na nastepy dzien naro (okolo 4 rano) myslalem ze cos sie odmieni a tu powtórka z dnia wczesniejszego. woda sie gotuje od drapiezników a na wedce nic. sam nie wiem co to moze byc... ale na pewno nie były to male rybki...

tak przez mysl mi przeszlo ze moga to byc bolenie. bo z doswiadczenia wiem ze sa to dosyc wybredne rybki. ale nic nie slyszalem o boleniach w tym miejscu... sam juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez przypuszczam, że to bolenie chociaz sam nie widziałem.

Pewnie wpłynęły z Nysy i sie zadomowiły na Cmentarnym :)

A co do połowów to ostatnio wybrałem sie na 13 ze spinem.

Jak zwykle kilka okonków, dwa nawet w miare ładne ale nic konkretnego :|

Rybki chyba tez nie lubią takiej pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Pilczyk,

Ja łowiłem kilka razy, ale bez porażajacych efektów. Raz trafilem na dobry dzień to leszcz taki pod 40cm brał praktycznie na wszystko, kuku, białe i groch.

Innym razem zupełna cisza. Może jakby dłuższy czas nęcić tylko grochem to efekty byłyby lepsze. Ja w każdym razie polecam kukurydze.

Może już nie jest apetyczna dla rybek, bo dawno nie byłem. Czas urlopu (od jutra) zarezerwowany jest dla rodzinki :razz: Ale jak wrócę, to zasiadka na Pilcach murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześćjareksm2, no właśnie tak czytałem z tym grochem, że dobre efekty ma się po kilku dniach nęcenia. No ja też niestety wyjeżdżam na urlop z rodzinką :), ale po powrocie uderzam na Pilce :0, Pozdrawiam i miłego urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad na staw nr 8 oceniam na 3+.Pojechałem z rodzinka więc emocji co niemiara lecz nie tych na kiju.Na grunt okoń 22 cm i ukleja 20 cm.Poza tym sama drobnica i strasznie szalejący szczupak.Na 7 siedział dziadzia i jak zjeżdzał to zatrzymał się.Mówił że na pszenice złapał ok 30 płoci bardzo ładnych jak na Pilce ale nie okreslił bliżej rozmiaru.Poza tym 4 szczupaki ok.40 cm na karasia(którego przywiózł z domu) ale to mi juz powiedział po cichaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś rano na 9. Efekt słaby, kilka okoni i jeden leszcz ok. 40cm.

Później odwiedziłem 10, zaskoczyło mnie to, że zaledwie jedno miejsce było wolne :roll:

Jak się dowiedziałem od jednego z wędkarzy siedzących obok, bierze tam spory karaś, jednego nawet wtedy widziałem jak holował pewien wędkarz, całkiem duży.

Podobno wszystko z gruntu na kukurydze, nie wiem ile w tym prawdy.

Może wy coś wiecie więcej na temat karasi na 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka PILCOMANIAKI, właśnie wróciłem z urlopu i co widzę :shock: ????? Toż, to prawie powódź :razz: , w Lądku wali deszczem równo, (raz spadnie na kwiatek raz spadnie na g...) a w garażu wody po kostki :evil: .

Z jednej strony się cieszę bo ulewy wypędzą bydło z pilc :mrgreen: , ale z drugiej strony - jak to mówią co za dużo to niezdrowo, żeby nam Pilc nie podlało za bardzo.

Widziałem również wpis o szczupłym z 13 - stki o długości 115cm, może coś więcej na ten temat kolega by wrzucił (może foto) a nie tylko mały wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.