Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak dziś było na rybach-październik 2013


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Zaszaleję i zacznę nowy miesiąc.

Nastawiłem się na nocne sandacze.

Za dnia próbowałem dosięgnąć bolenia na upatrzonej główce,

ale było jedno wyjście i tyle.

O zmroku na innej główce przywalił inny bolo.

Teraz byłem mądrzejszy i sprawdziłem kotwice. Jeden grot prościutki!

Zmieniłem miejsce na prostkę i po kilku rzutach puknięcie.

Znowu powtarza się historia z wczoraj. Rzut i znowu puknięcie.

Trzecie, to było już walnięcie. Trochę hamulec jęknął, wielki wir na wodzie

i rozdziawiona japa jaka mi została, jak zrobił się luz.

To chyba był kleń. Sandacze dzisiaj mnie omijały :cool:

Wspomniany boleń z drugiej główki. Branie około 19:30 na pływającego woblera 6cm.

76bbf7da45073b95med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wczoraj na Warcie we Włyniu szczupak nie chciał współpracować. Ale ładnie płotki brały. Miłym zaskoczeniem była reakcja PSR w Sieradzu na mój telefon z informacją, że jacyś jegomoście łowią na 3 wędki każdy. Przyjechali w ciągu dwudziestu minut a kłusole po dwie stówki wszyscy wyłapali :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc dziś nad wodą złowiłem z 15 cert bez wymiaru i drugie tyle klenia. Było również branie zębatego na żywca z gruntu lecz spaliłem podejście. Złowiłem również sporo fajnych płoci ale większość była po prostu straszna. Na całym ciele, płetwach i ogonie miały czarne wyrostki coś jak czerniawka.

r5g3.JPG

8iec.jpg

Akurat ta ryba miała tych wyrostków mniej niż złowione kolejne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po iluś tam wypadach nad Odrę i nieudanym poszukiwaniu sandacza (z efektami jedynie szczupakowymi 50+), wyjazd nad Małą Panew, poniżej Turawy. Pierwszy rzut i wobler salmo hornet 3cm wędruje do wody. Na granicy nurtu i spokojniejszej wody uderzenie i zaczyna się walka. Po dłuższej chwili na brzegu melduje się piękny Jaź. Kilka fotek i do wody. Niestety przy wypuszczaniu jaź wpływa w zielsko tak żę wystaje mu ogon. Chcąc mu pomóc wchodzę troszeczkę do wody i zapadam się w muł. Uwalniam jazia, a próbując wyjść nabieram jakieś 20cm wody do każdego z gumowców. Dalsze 2 godziny to mokre skarpety i jeden okoń.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6416e0ad64ac20bf.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1d5c6f4f729b5fc4.html

Jutro z rana replay mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za przyjaznego Jazia. Fajnie zabrzmiało " po iluś tam wypadach za sandaczem" , niestety u mnie podobnie - jeden sandaczyk 52cm z Odry w ostatnich 3 tygodniach, oprócz tego przyłów w postaci szczupaków 30-48cm ( na szczęście zapięte na gumę i swobodnie uwolnione), kleń ( prawie pięćdziesiątak :) ) i boleń 35cm. Szukamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Czas już na drapieżnika a ja jeszcze na "białą" rybkę.Piątek 4 pażdziernika długo będę pamiętał tak mi dało w kość.Piękne słońce a zimno jak cholera.

Złowiłem ok.30szt.płotek i leszczyków ale tylko nieliczne kwalifikowały się do siatki.

y6an.jpg

Uploaded with ImageShack.us

W siatce 9szt. płotek i 1 leszczyk.Założenie pinki na haczyk 16-tkę zgrabiałymi rękami graniczyło z cudem.W nadchodzącym tygodniu podobno ma być kilka dni ciepłych to może jeszcze się wybiorę na płotki.Póżniej może trochę na spining ale słaby zemnie spiningista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wypad nad wodę z Marientym w pogodni za okoniem - metoda boczny trok, okonie dopisały, brały bardzo łapczywie i agresywnie, łącznie złowiliśmy ponad 30sztuk, wielkością nie powalały, przeważały 15-20tki. Zabawa przy tej pogodzie była przednia! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu sandacza... Piątek, jeziorko od 18:00 do 22:30. Na łącznie 8 wędek (4 osoby) żadnego brania. Było tak zimno, że aż gumowce od ogniska mi się przytopiły :mrgreen: Na hakach głównie martwa rybka. Niedziela, rzeka od 16:00 do 19:00. Najpierw spining a później dwie wędki na grunt. Obie wyprawy zakończone bez brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj od 6-10 niskie łąki odra - najpierw spining wynik 0, później 2x grunt na filecika wynik 0, i grunt na żywca wynik oczywiście jak by inny 0 :(( teraz pytanie czy ktoś był na stradomi ?chce wybrać sie w tygodniu i zdam relacje ale może ktoś był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dziś było..., ale jakiś czas temu pisałem o owocnej zasiadce karpiowej. Teraz zapraszam do obejrzenia filmu z tej zasiadki.

Atmosfera zasiadki karpiowej, niezłe ryby i fajna muzyka. Myślę, że warto poświęcić niecałe pół godziny jesiennego wieczoru na obejrzenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały spin przed robotą. Na wobki nic, na gumy tradycyjnie brały zaczepy, więc poszły blaszki. Ciemne - nic. Kolorowe - nic. No to na białą.

W sumie była nuda...

2epz.jpg

Jednak kolejna zmiana coś dała - okoniowy killer znowu udowodnił swoją skuteczność. Póki co największy okoń w życiu. Ponad 30cm :)

tfl9.jpg

Przepraszam wrażliwców za zdjęcie z kotwicą w pysku. Dopiero teraz zwróciłem na to uwagę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i mi dopisało troszkę szczęścia. Niestety nie w sandaczu pomimo kilku naprawdę fajnych brań z opadu na twistery i koguta.. trafiłem dwa bolenie 45cm i 55cm , jedną spinkę przy samym brzegu bolek około 60cm, kilka super wyjść do wobka i leszcz około kilograma zapięty za grzbiet :) wszystkie brania na woblera Hunter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od godziny 6:00 przez trzy godziny opukiwanie dna w poszukiwaniu... a jakże wspaniałych odrzańskich sandaczy :) niestety poza jednym braniem i zaczepami sandacza nie poczułem na kiju. Po raz kolejny przyłów - tym razem szczupak 55cm na kopyto relax. Może zacznę chodzić za szczupakiem to wtedy zaczną się prawdziwe sandacze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy przychodzi jesień zaczynam na poważnie chodzić za boleniami, bo w zeszłym roku przekonałem się, że brak oznak żerowania na powierzchni wcale nie oznacza, że tych ryb nie można złowić. A są obecnie bardzo spasione na zime i w świetnej kondycji. Nie miałem większych sukcesów w ostatnich tygodniach, raz tylko trafiłem sześćdziesiątaka. Ale dziś nadrobiłem z nawiązką: w 2 godz. złowiłem 4 bolki a piąty spadł. Spośród złowionych 3 przekroczyły 70 cm (między 71 a 73 cm), czwarty miał sześćdziesiąt parę cm. Były mega grube, trudno mi ocenić ile ważyły, bo puściłem, ale ostro się napociłem przy holu (przy pierwszym myślałem że sum, takie odjazdy robił).

Wrzucam 2 foty które udało mi się zrobić nim padł telefon:

337e0dbda108195dm.jpg

505f98b8fd90aef4m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.