Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisz , wypuszczasz czy zabierasz.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Dawid a co Ty zrobiłeś dla polepszenia stanu wód w których wędkujesz?

Ja jestem przynajmniej w SSR i działam. Społecznie ale jestem i udzielam się. Zostawiam cząstkę siebie nad wodą i coś robię żeby było lepiej. Nie jęczę i nie wyzywam, tylko działam.

A z każdym dniem coraz bardziej zgadzam się z moimi starszymi kumplami którzy zawsze mówili mi że: "Mądrość przychodzi z wiekiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

A Ty kocur dlaczego zakładasz, że Dawid nic nie robi na swoich wodach ? Z tego co wiem to jest dokładnie odwrotnie jak mówisz. Nie to, żebym sie czepiał, bo pochwalam i Twoje i Jego społeczne działania, dziwi mnie tylko czemu rzucacie w siebie mięsem, jeśli w gruncie rzeczy chodzi wam o to samo, żeby ryby były !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcelus77

Zeby cos robic nie wystarczy byc w SSR bo sam to nawet wylegitymowac samodzielnie nie mozesz :mrgreen: Nawet jak jestes w SSR to lapiesz za telefon i dzwonisz po straz Rybacka, Policje, albo musisz byc z kims. Nie bedac w SSR to przynajmniej w ryja nad woda moge komus dac bo nikt skargi na mnie nie doniesie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, nie smucisz mnie tym. Zasmuca mnie Twoje zacietrzewienie w stosunku do ludzi którzy postępują inaczej jak Ty jeżeli chodzi o złowione ryby.

Marcelus77, no cóż wystarczy być nad wodą z Policją, SM, SG lub innym uprawnionym. A uprawnienia takiemu gościowi można sprawdzić bez w/w służb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, nie wiem czy zauważyłeś ale wstawiłem tylko zdjęcie wypuszczanej ryby, wskaż mi moją wypowiedz od tamtej pory która wskazuje na to moje zacietrzewienie do osób postępujących inaczej. Chodziło mi o delikatne promowanie metody C&R nie wciskanie tego na siłe komukolwiek, ale kilku uzytkowników jak zwykle musiało zaczął kłotnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wstawiłem tylko zdjęcie wypuszczanej ryby

I właśnie to tylko spowodowało to co się stało.

wskaż mi moją wypowiedz od tamtej pory która wskazuje na to moje zacietrzewienie do osób postępujących inaczej

A co nagle zmieniłeś się :?: Od ostatnich potyczek w tym temacie nastąpił jakiś przełom :mrgreen:

DAWID, jesteś jedną z najbardziej fanatycznych i oddanych swojej sprawie osób jakie znam. Pomimo tego jakie czasami są relacje i różnice zdań pomiędzy nami to cieszę się że jesteś jaki jesteś i co robisz. Nie odbieraj tego jako przytyk ale raczej jako komplement. I jeszcze przewrotnie powiem Ci że czasami jest mi bliżej do Twojej filozofii C&R niż Ci się wydaje :razz: Ale tylko czasami i nie we wszystkich aspektach. Może z racji tego że u nas każdy rodzaj wody oraz ich zarządców traktuję inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID - lepiej być posądzanym o fanatyczny Z&W jak o mięsiarstwo :mrgreen: Tak trzymaj i nie dawaj się!!! Są na tym forum ludzie którzy trzymają Twoją stronę tylko nie mają nerwów bawić się w tego rodzaju pyskówki które do niczego i tak z resztą nie prowadzą?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajmy już temu luz.Wracając do tematu są dni,że jak coś złowie to odrazu wek do wody,wracam na pusto.Czasem biorę jedną lub dwie karaski,tak dla siebie bo w moim domku tylko ja jem ryby,najgorzej z węgorzem,bo tan jak wciągnie przynęte to już kiepsko ją wyjąć bez uszczerbku na zdrowiu....a coraz mniej tych rybek :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID, nie smucisz mnie tym. Zasmuca mnie Twoje zacietrzewienie w stosunku do ludzi którzy postępują inaczej jak Ty jeżeli chodzi o złowione ryby.

Marcelus77, no cóż wystarczy być nad wodą z Policją, SM, SG lub innym uprawnionym. A uprawnienia takiemu gościowi można sprawdzić bez w/w służb.

Zastanawiam się co zrobisz bez odpowiednich służb jak wędkarz odmówi Ci okazania uprawnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goral28, przecież jest w RAPR:

VII. KONTROLA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ WĘDKUJĄCYCH W WODACH PZW

1. Wędkarz łowiący ryby ma obowiązek poddać się kontroli prowadzonej przez :

a/ funkcjonariuszy Policji,

b/ strażników Państwowej Straży Rybackiej,

c/ strażników Społecznej Straży Rybackiej,

d/ strażników Straży Ochrony Mienia PZW,

e/ strażników Państwowej Straży Łowieckiej,

f/ strażników Straży Leśnej,

g/ strażników Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych,

h/ funkcjonariuszy Straży Granicznej,

i / uprawnionego do rybactwa, na użytkowanych przez niego wodach.

2. Na żądanie kontrolujących wędkarz ma obowiązek: okazać dokumenty, sprzęt

wędkarski, złowione ryby i przynęty.

3. Naruszenie niniejszego Regulaminu przez wędkarza pociąga za sobą

konsekwencje wynikające z ustawy o rybactwie śródlądowym i Statutu PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie podziwiam Cie za upór w szerzeniu kaganka oświaty... Ja wybrałem fora na których jedyną słuszną metoda jest no kill, nerwów mniej i w ogóle fajniejsza atmosfera.

Czasem tylko wpadam pobić tu piane z fanatykami Dragona for fun;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench napisał/a:
wpadam pobić tu piane z fanatykami Dragona for fun;)

A do tego najlepszy jest ,,bat" w dodatku made in USA :razz:

Oczywista oczywistość;) lepszych nie widziałem;) możę kiedyś dostane Megabassa do ręki to wtedy zmienię zdanie;)

Ci którzy uznają za naj dragona chyba zażywają LSD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tench napisał, faktycznie na niektórych forach (ja mam takie wrażenie) jest mniej negatywnych emocji. Myślę, że takie podejście do sprawy może przynieść lepsze rezultaty

w propagowaniu zasady C&R.

Ilu jest wędkarzy, to każdy będzie miał swoje zdanie. Wielkie znaczenie ma zachowanie rodziców, opiekunów, mentorów i ścisłego grona wędkarskiego na to jak będziemy postępować nie tylko z rybami. To, że wypuścimy rybę a na stanowisku zostawimy bajzel np. po grillu, to tylko część słusznej postawy.

Historyjka z życia wzięta:

Jedna z pierwszych wypraw wędkarskich mojego syna ze mną zaowocowała w piękne branie sporego klenia. Syn był pod ogromnym wrażeniem sporej ryby. Do tej pory łowiliśmy małe ryby typu kiełbie i małe płotki, które szybko wracały do wody. Po wyholowaniu klenia poddałem syna próbie. Mówię do niego: - Synu chcesz wypuścić tą śliczną rybę do jej środowiska,

czy chcesz dać jej w łeb?!

Do pewnych rzeczy potrzeba czasu a czasami potrzeba dorosnąć. Tylko po co czekać! Jestem dumny z zachowania syna i z jaką radością machał odpływającej rybie.

Mój ojciec mając kilka ryb w siatce pozwalał mi wybierać, które mogą odzyskać wolność. Teraz zdaję sobie sprawę, jakim emocjom był poddawany, gdy padało na najokazalsze ryby :smile: Teraz, gdy mamy telefony i aparaty fotograficzne mamy szansę potwierdzić, że faktycznie złowiliśmy taaaką rybę.

Umiar w poglądach, słowach i działanie w realu, czyli "zarażanie" swoim pozytywnym postępowaniem nad wodą. Takim postępowaniem można naprawdę wiele zdziałać.

Wiem jedno, do póki jestem zdrowy na ciele i umyśle (jeżeli o wędkarzu tak można powiedzieć), to nie użyję w stosunku do wędkarza słowa "mięsiarz". Przykro by mi się zrobiło, gdyby mnie określono tym mianem, bo w siatce mam ryby i mam ochotę je zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już całkiem odchodząc od właściwego tematu:

Za atmosferę panującą na tym czy jakim kolwiek innym forum odpowiedzialni są tylko i wyłącznie forumowicze a zwłaszcza charakter i treść merytoryczna postów jakie piszą!!!

Tak jak to kolego Tench trafnie ująłeś:

Ja wybrałem fora na których jedyną słuszną metoda jest no kill, nerwów mniej i w ogóle fajniejsza atmosfera.

Czasem tylko wpadam pobić tu piane z fanatykami Dragona for fun;)

Za to że czasem panuje tu taka a nie inna nerwowa atmosfera jest również między innymi Twoją winą o czym dosłownie świadczy treść Twojej wypowiedzi. Jeżeli zaglądasz tu tylko po to aby podnieść innym ciśnienie to później nie dziw się że ktoś odpowiada Ci w taki mało elegancki sposób- ale Ty takie masz przecież założenie??? Sory ale zmień swoje podejście do tematu kolego a w raz z takim podejściem zacznie się razem z Tobą zmieniać to forum na wzór tych o których wspominasz :wink:

Ps: Skoro jesteś takim zagorzałym przeciwnikiem MADE IN CHINA to sam rozejrzyj się u siebie w domciu na ilu przedmiotach widnieje u Ciebie ten napis a dopiero następnie szukaj go u innych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tench napisał, faktycznie na niektórych forach (ja mam takie wrażenie) jest mniej negatywnych emocji. Myślę, że takie podejście do sprawy może przynieść lepsze rezultaty

Jaceen, nie wierze w to ,ze ktos zmieni podejscie do zabierania ryb po tym jak ktos na forum pokiwa palcem i ładnie poprosi "nie rób tak,prosze". NIE! tu trzeba twardo i stanowczo. Jasno pokazać co mozna a czego juz nie. Osobiscie dziwi mnie to ,ze pozwala sie tu na publikacje zdjeć ryb ,które niekoniecznie przygna komus jeszcze wędke... Na niektórych forach owszem,temat C&R nie dostarczają az takich emocji jak tu.Jednak i tam nie było łatwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego rozwiązania, ludzi się nie nawróci... Jedynie sami mogą zmądrzeć.

Nie warto strzępić sobie nerwów.

@winko

To bicie piany to jest tak że ja przedstawiam argument a ktoś bije piane..

Jak chcesz bronic HMa to zapraszam do odpowiedniego wątku :wink:

Z tym że Made in China złe wcale nie myślę bo zarówno Btasony jak CD i zapewne parę innych są własnie produkowane w Chinach. Drobna różnica, produkowanie a nie wyłącznie importowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno sie promować C&R,

No przecież widzę promujesz- choć na mnie to jakoś nie działa- wręcz przeciwnie- odnosi odwrotny skutek.

to powinien być standard nad wodą i na forach

Na forach to wciąż jest standard- aż do znudzenia. Nad wodą jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem, a łowię często i od dawna. Szkoda że ci łowiący ryby nigdy nie zaglądają na żadne fora :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.