Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach- listopad 2013


Booseib

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jaceen gratuluję.Długo nie pisałem ,tak wyszło,nie znaczy to , że w ogóle nie jeździłem na rybki,wprost przeciwnie.Posłuchałem twojej rady,łowiłem w nocy na spina,efekty przerosły moje oczekiwania..

Dla mnie i nie tylko dla mnie jesteś bez wątpienia prawdziwym mistrzem.Choć zdaję sobie sprawę że sporo jest takich wędkarzy jak Ty,tzn maja takie osiągniecia ale nie ma ich na żadnych forach..

Dlaczego jesteś mistrzem?Piszesz o wyprawach udanych i nieudanych,nie tak jak niektórzy z tego forum,piszą i dodają zdjęcia tylko wtedy jak coś złapią,tak jakby bali się że średnia skuteczności im spadnie.Zapominają że przyroda też jest piękna,woda,lasy,łąki,po za tym to nie wyścig,można przecież jeździć na zawody..

Druga bardzo istotna sprawa piszesz o metodzie,przynęcie,sposobie prowadzenia,ba nawet miejscówki zdradzasz..Rzadka to cecha wędkarza w dzisiejszych czasach.

Twoja postawa to wzór do naśladowania,zresztą nie tylko ja tak myślę..

Pozdrawiam Cię i czekam na dalsze relacje,nie myślałeś o założeniu bloga?

Jeszcze raz pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

Fix-bud, jak się przydały moje spostrzeżenia, to cieszę się. Racją jest,

że sporo wędkarzy nie chce się chwalić swoimi wynikami.

A spotykałem takich, że po oglądnięciu

ich fotek głupio mi było pokazywać swoje :)

Dużo wiadomości pomogło mi dojść do lepszych wyników dzięki temu forum

i kolegom spotkanym nad wodą. Wystarczy pogrzebać w tematach i wiele perełek

jest podanych na tacy. Tylko trzeba jeszcze w miarę często bywać nad wodą.

Ostatniego dnia listopada znalazłem 1½godz. i po dwudziestej byłem nad wodą.

Spotkałem forumowego kolegę i obławialiśmy odrzańską opaskę.

Około 21:30 wydało się mi, że coś przytrzymało mi woblera.

Po kilku rzutach miałem już pewne branie. Sandacz przed pięćdziesiątką wraca do wody.

Kolega szybciej zwija się do domu. I mało co, a spełniłyby się jego życzenia na odchodne.

Tylko światła samochodu zniknęły a ja mam branie. Potężne branie.

Wędka mocno się wygina i zaczyna jęczeć hamulec.

Po kilku sekundach zaczynam pompować.

Już widzę cielsko w wodzie. Ryba spora, mogła mieć z 80cm.

Jednak jeszcze jeden młyn i luz.

Trochę , nie powiem, zdenerwowałem się i zakląłem sobie.

Listopad nie był dla mnie łaskawy i takie zakończenie miesiąca byłoby wędkarskim sukcesem.

Zobaczymy co grudzień przyniesie, pzdr. jaceen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorcze podsumuję moje listopadowe łowy feederem. Miesiąc zacząłem od łowienia w nurcie aby stopniowo przenosić się w nieco spokojniejsze miejsca, kierując się zasadą, że o miejscu przebywania ryb decyduje temperatura wody (słusznie czy nie, taka była taktyka). Z braniami było różnie, zdarzały się dni, kiedy udało się złowić tylko kilka maluszków, ale prawie każdy wypad kończył się co najmniej jedną rybką słusznych rozmiarów, co pozwala uznać listopad za miesiąc udany.

Celem numer 1. była płoć, udało mi się złowić kilkadziesiąt w rozmiarze medalowym (35+). Największa sztuka miała równe 40cm, co oznacza, że nad pobiciem PB muszę jeszcze popracować.

Wszystkie rybki wróciły do wody.

Oto kilka fotek:

3u6p.jpg

in29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorcze podsumuję moje listopadowe łowy feederem. Miesiąc zacząłem od łowienia w nurcie aby stopniowo przenosić się w nieco spokojniejsze miejsca, kierując się zasadą, że o miejscu przebywania ryb decyduje temperatura wody (słusznie czy nie, taka była taktyka). Z braniami było różnie, zdarzały się dni, kiedy udało się złowić tylko kilka maluszków, ale prawie każdy wypad kończył się co najmniej jedną rybką słusznych rozmiarów, co pozwala uznać listopad za miesiąc udany.

Celem numer 1. była płoć, udało mi się złowić kilkadziesiąt w rozmiarze medalowym (35+). Największa sztuka miała równe 40cm, co oznacza, że nad pobiciem PB muszę jeszcze popracować.

Wszystkie rybki wróciły do wody.

Oto kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Tylko pomarzyć można o takich rybach. Gratulacje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja coś napisze , w sobotę wyczaiłem nowe miejsce , może nie tak nowe jak omijane , nie myślałem aby tam łowić ale cóż myliłem się w sobote pierwszy rzut i sandał 54 cm , następne rzuty dają dwa sandaczyki ale już krótkie , w niedziele powtórka i jedno zejście coś fajnego , miałem na kiju przez jakieś 4 sekundy , później jedno delikatne przytrzymanie i szczupak 57 cm , jednym słowem jestem zadowolony z wypadu nad wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje, ale należy brać pod uwagę fakt, że Wrocław jest sławny z powodu kapitalnych płoci, jest tu łatwiej o duże okazy niż w innych zakątkach kraju.

Biorą delikatnie - pinka, biały, generalnie małe przynęty. Na tą samą przynętę może równie dobrze wziąć okaz 10-centymetrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.