Skocz do zawartości
tokarex pontony

Najtańsze przynęty na klenie.


Gornzola

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem na etapie ekonomicznego, ale skutecznego wędkowania, moje pytanie brzmi, jakie najtańsze przynęty użyć do łowienia kleni? Mieszkam w okolicy Cybiny, Warte także mam niedaleko a słyszałem że ładne rybki tego gatunku można sobie tam połowić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Odpowiedz jest prosta :) GUMY. Przykładowo w moich wodach największe klenie łapałem właśnie na czarne paproszki 3 cm na lekkich główkach, chociaż równie często używałem woblerów czy obrotówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie złowiłem Klenia na gumę :o u mnie tylko wirówki :wink:

Jak ma być tanio i skutecznie to się podpisuję pod kolegą buszmenem.

Polecono mi na tym forum obrotówkę Lukris mini.

Rozmiar zero-jeden (z naciskiem na zero). Już się zaopatrzyłem - bardzo ładnie kręcą nawet przy wolnym zwijaniu (także z prądem). Koszt 5-6 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotówki świetnie się sprawdzają na klenie i zgodnie z sugestią kolegów warto mieć ich kilka w arsenale, ponadto są stosunkowo tanie.

Uważam jednak, że błędem byłoby niezaopatrzenie się w woblery zwłaszcza pływające (choćby 1 lub 2). Ich zaletą jest to, że możesz je spławić z nurtem w miejsce w którym spodziewasz się ryby a niekoniecznie jesteś w stanie rzucić tam obrotówkę lub gumę - np. ze względu na odległość albo zwisający krzak czy drzewo.

Na rynku jest trochę woblerków kleniowych w przystępnych cenach, np. takich firm jak bonito, kenart i wiele innych, wystarczy poszperać na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie złowiłem Klenia na gumę :o u mnie tylko wirówki :wink:

A jak często próbowałeś? ;) Ludzie nie łowią kleni na gumy bo dali sobie wmówić że kleni na gumy się nie łowi :D To samo z obrotówkami. Łowienie kleni to dla ludzi tylko obrotówki w rozmiarach 00 lub 0. Są ludzie którzy szukając klenia używają tylko obrotówek nr 2-3 twierdząc że na 00 łapie się głównie kleniki i mają w tym sporo racji.

W moim przypadku używam gum wszędzie tam gdzie woblera mógłbym łatwo stracić lub gdy mam problem z rzutem na satysfakcjonującą odległość. Gorszej skuteczności na pewno nie zauważyłem ;) Co więcej często mam sytuację gdy na woblera nie mam brań a po zmianie na maleńkiego czarnego twistera (imitacja pijawki?) wyciągam rybkę.

Nie mówię że obrotówki czy woblery są nieskuteczne, po prostu kolega wyżej pytał o TANIE przynęty kleniowe a gumy z pewnością spełniają ten warunek - nie ustępując skutecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak często próbowałeś
Mieszkam 300m od rzeki :mrgreen: ryb jeszcze w niej nie ma , wczoraj kupiłem trochę przynęt to i poszedłem je wypróbować :mrgreen: a jak często? co dziennie po pracy chociaż na godzinkę czy dwie ,w weekendy całymi dniami z przerwą na obiad :wink: nie mam TV jak ładna pogoda to szkoda też gnić przed PC , sklepu u mnie też nie ma to też nie mogę stać z piwem w ręku :roll: do najbliższego sąsiada kilometr :idea: więc próbuję co dziennie i jakoś na gumkę to tylko okoń i szczupak . A blaszki numeracja 1-3 najłowniejsza u mnie jest Gliwa w żółto-czerwone paski :!:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chodziło mi o to jak często łowisz bo zapewne częściej i dłużej niż moje skromne 2 sezony ;) Pytałem jak często uganiałeś się z gumkami z nastawieniem typowo kleniowym.

Po prostu wielu ludzi nie wierzy w skuteczność gum na klenie pozbawiając się szansy na ich złowienie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.