Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Początek spiningu


jarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 465
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Smile, a gdzie chcesz łowić? Sam zbytnio nie łowię na obrotówki, ale z wielu przeczytanych i usłyszanych od najstarszych Indian opinii mogę wnioskować że nie jednego szczupaka/okonia uda Ci się nimi przechytrzyć. Bo kolorystyka jest bardzo dobra. Uzupełnił bym arsenał o klasykę typu gnom, mors i alga w rozmiarze 2 i trochę kopytek żeby było co rwać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje przynety, oceńcie czy mam szanse coś nimi zdziałać.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/729d5e9b2c05e3d6.html

jezeli masz lowisko bez zaczepowe to pewnie cos zdzialasz ;) gorzej na lowiskach z zaczepami ;) za duzo niezdzialasz i bedziesz musial dokupic sporo nowych gumek ;P

gumki ogolnie dobre ;) na blaszki jak kolega wyzej nielowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - standard :wink: obrotówki to moje ulubione przynęty ale w nieco mniejsze niż te "4". Ale czwórka na jesiennego szczupaka to świetna przynęta! A co do kolorów to preferuje podobne. Na mniejszą też mogą być efekty w postaci szczupaka i okonia, zwłaszcza okonka. Tyle, że przestrzegam przed obrotówkami Kongera, miałem pre i były straszne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam

kupiłem w tym roku plecionkę PP 0,23 i używam jej na spining na Odrze, nie mam problemów z wyciaganiem szczupaków co prawda rybki max 3kg ale zastanawiam sie czy nie przesadziłem z grubością plecionki. Ponoć szczupakowi to nie przeszkadza?. Zasugerowałem się tą grubością ze względu na liczne zaczepy i przyznam ,że "Dęby z wody wyciągam ". łapię kijem do 40g i mam pytanie czy nie za gruba?

Poradzcie koledzy czy duży wpływ ma taka grubośc plecionki na łapanie i zachowanie ryb ??

Zastanawiam sie nad 0,15 PP ale zanim wydam kolejne 80zł wolę spyatć znawców tematu . Może koledzy polecą rozmiar ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może polegać na tym, żeby dotrzeć z przynęta do dna (grubsza plecionka stawia wodzie większy opór i "wypiera" przynetę), co ma znaczenie jak łowisz z opadu. Jeżeli nie łowisz w nurcie, to nie ma to jednak znaczenia, szczupakowi w rzece na pewno nie przeszkadza taka grubość plecionki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie użycie plecionki 0,12mm nie będzie przesadą.
to zalezy od warunkow i przynet

ja uzywam 0.14 / 0.15 do gum w duzym uciagu i silnym wietrze oraz tam gdzie musze poslac przynete bardzo daleko

0.17 wszedzie tam gdzie sa zaczepy i w rzece jak jest slaby wiatr

0.25 duze woblery 40 - 60g, duze a takze przeciazone blachy 30 - 80g, duze jigi 40 - 55g. to akurat jak rzucam za sumem lub szczupakiem w miejscach gdzie jest bardzo duzo zaczepow

jeszcze jedna kwestia: opad mozna spowolnic wlasnie linka - stosujac grubsza bedzie dluzszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie użycie plecionki 0,12mm nie będzie przesadą.
ja do lowienia z opadu uzywam pp 0.13 ;) w zupelnosci wystarcza ;)
ależ to jest PP 8lb, czyli tasiemka :)

na jednej stronie padły chyba wszystkie średnice 0,12 / 0,13 / 0,14 / 0,15 szczęka opada.

czy nie lepiej posługiwać się ich realnym parametrem, czyli lb test ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie użycie plecionki 0,12mm nie będzie przesadą.
ja do lowienia z opadu uzywam pp 0.13 ;) w zupelnosci wystarcza ;)
ależ to jest PP 8lb, czyli tasiemka :)

na jednej stronie padły chyba wszystkie średnice 0,12 / 0,13 / 0,14 / 0,15 szczęka opada.

czy nie lepiej posługiwać się ich realnym parametrem, czyli lb test ?

Tasiemka nie tasiemka ;) wystarcza ;)

nie kazdy poczatkujacy wedkarz zrozumie opisy lb ;) dlatego lepiej pisac srednicami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy poczatkujacy wedkarz zrozumie opisy lb ;) dlatego lepiej pisac srednicami ;)
Tylko może być problem bo jedna 0,14 będzie cieniutka jak włos (np. spiderwire cod red braid) a np. plecionka typu Dynema o średnicy 0,14 będzie gruba jak cholera :mrgreen: Dlatego opis w lb jest jedynym słusznym określeniem "mocy" plecionki. Tylko nasi, krajowi importerzy/producenci potrafią określić średnice w płaskiej plecionce :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lb test

tak? to trzeba by bylo przeliczac kg na lbs podawac pozniej ktos pojdzie do sklepu bedzie szukal w ciemno. poza tym jeszcze jedna kwestia: niektorzy producenci podaja wytrzymalosc w lbs na wezle a niektorzy liniowa to sa 2 rozne rzeczy. druga sprawa jest to ze podbna wytrzymalosc w lbs u dwoch roznych producentow moga byc 2 rozne srednice. to sie tez tyczy kg wiec jedynym wskaznikiem jest srednica w mm oczywiscie sprawdzonych producentow. bardzo chcialbym zobaczyc reakcje nieogarnitego sprzedawcy gdy mu sie powie: "da Pan tej power pro zoltej na 10 lbs" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21

grzechuce, a ja pozwolę sobię zacytować coś co rozwieje twoje wątpliwości:

Cytat:

plecionki nie maja srednicy i na obecnym poziomie technicznym nie beda mialy ... byc moze beda mialy adekwatna grubosc, ale nie srednice ... problem jest tak zlozony, ze nawet fachowcy z frauenhofer institut probowali znalesc przelicznik, lub metode pomiaru tzw. srednicy plecionek (zaden zart) ... no i niestety, nie udalo sie i to z bardzo prozaicznego powodu, plecionki sa splaszczone, czyli w najlepszym wypadku o przekroju eliptycznym, a jak wiadomo, elipsa nie ma srednicy

o przyroscie mocy linki w stosunku do geograficzengo przesuniecia w kierunku wschodu nie bede juz sie chyba wiecej rozpisywal, bo jak widze klientela chce byc oszukiwana dobrowolnie

więcej na ten temat pisał już nie będę, bo to niema żadnego sensu a i szkoda czasu.

no ale to co jest opsiane jako srednica daje lepsza informacje niz lbs. zwlaszcza jesli chodzi o dobor pod katem wlasciwosci rzutowych czy oporu jaki moze stawiac np. w nurcie czy na wietrze czy tez samej wielkosci przynet. co sugeruja niektorzy producenci jak salmo podajac przy danej przynecie i wielkosci najlepsza srednice linki. raz ze przyblizona srednia wytrzymalosc, opor stawiany przez przynete, obciazenia przy rzucie i sprzet jaki bedzie zastosowany oraz gatunek docelowy polawianej ryby. wlasciwosci rzutowe czy tez wplyw na jej prowadzenie. bynajmniej jak dla mnie. ja patrze najpierw na mm i jak lezy w reku (pamiec do zagiec, sztywnosc itd) pozniej na wytrzymalosc. a czym dokladnie jest plecionka wytrzymalosc na wezle, wytrzymalosc na scieranie i uv, rozciagliwosc bo wbrew pozorom kazda ma i to wychodzi przy granicznym obciazeniu. to dosc ciekawe z ta srednica co zacytowales. kiedys widzialem bardzo profesjonalnie przygotowany test plecioneki padlo stwierdzenie idealnie okraglego przekroju. byc dopiero pod mikroskopem widac te delikatna roznice. ale tak czy inaczej jest jakis wyznacznik. jak mozesz podaj zrodlo tej wiedzy. btw temat plecionek przewala sie w innym watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

jaxon to nie polecam najlepsza shimano i dragon ale jak zaczynasz jak muj brat kup se kręciołek robinson dayton 209 i Cormoran CARB-O-STAR X Dropshot wyrobisz sie z komplecikiem do 200złocisy a i w tym rokuu zaczełem razem z bratem technike dropshot na kanale goczałkowickim extra sprawa 10x wiecej bran okonka niż tradycyjnym spinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaxon accord 240/5-25g
jak na początek może być ja bym polecił ci dlugośc 270 , zalerzy od tego gdzie bedziesz lowić i czy z łódki na poczatek nie wydawaj sporej sumy na sprzety bo jeszcze sie okaże ze jednak ci to nie potrzeba lub się znudzisz ja na przykład zaczynałem spiningowac od swojej wedki która dostałem na komunie normalna telekopowa daiwa z kołowrotkiem dam qick , potem znalazlem stary spining pewnie szczupakowy ale nic na nim nie pisze i w sumie miał dobre wlasciwosci dobrze pracował jak na tak stara wedke mam ja do dzis i nie odam za zadne skarby pamietam jak dziś gdy pojechałem z rodzina nad jierioro wilcze koło wolsztyna , i tam tam wujkowie wyskakilwali ze swojimi super sprzetami nowe spininigi kolowrotki przynety od koloru do wyboru a ja z garstką pordzewiałych blaszek i gumek ze zwyklym kijem teleskopowym i jaki byl tego efekt w pierwszy dzien złapałem na prodziewialego mepsa aglie srebna nr 2 , 2 szczupaki a wujkowie nic (byli źli na mnie) , ostaniego dnia zapytałem wujka czy moge polowić jego kijem gdy go wziełem w ręke odrazu poczułem duża różnice ekstra się łowiło i wtedy żlowiłem 3 szczupaka odrazu wujek pogratulował i powiedział w żartach że nie pojade z nimi wiecej na ryby hehe , poszliśmy do domku i tam spotkaliśmy drugiego wujka który się chwalił swojim szczupakiem(zlapał jednego hehe) a ja mu wtedy chyc z torby trzeciego odrazu mina mu zwiędła po co to pisze? a po to zeby niektórzy nie myśleli że ze sprzętem za super kase można zdziałać cuda , liczy się serce i umiejetności kotre mozna nabyć dlatego nie wydawaj kupe kasy na poczatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam na wędkowanie z brzegu polecam wędzisko mikado light spin300/30g.jeżeli chodzi o łódż stosuję charisme 210/30g i muszę powiedzieć,że pomimo wielu negatywnych opinii na temat wędzisk Jaxona ja sobie ten spining chwalę.Jeżeli chodzi o linkę to żyłka0,30 lub plecionka 0,18.przynęty polecam głównie złote obrotówki,lub białe i perłowe kopytka,jesienią tzn pod koniec września seledyn jest łowny szczególnie na sandałka;)młynek daiwy najlepiej cross fire2500,3000 :wink: Wahadłówki szczególnie kalewa i alga nr2 na jesiennego zębacza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A taka Caldia czy Certate nie będzie lepsiejsia od crosfajera? Co ten kołowrotek w sobie ma ze najlepiej jest go wybrać? Od Twin powera tez jest lepszy?

aluminiowa szpula do dalekich rzutów z ABS

wszystkie śruby ze stali Stainless

Chyba ktoś kto opisywał ten kręciołek nie mógł się zbytnio doszukać zalet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kolego, dobrej jakości żyłeczka :mrgreen: przy tych rybkach przyda się jej rozciągliwość, szczególnie u klenia/jazia/bolenia które zaciekle walczą, a u okonia z racji, że ma kruchy pyszczek i na plecionce płytko zahaczony potrafi go rozerwać. Z żyłek polecam Ci Dragon Maxima Spin & Cast. Na bolki myślę, że 0,20 będzie optymalne, a na całą resztę 0,16 powinna wystarczyć, później możesz zejść trochę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.