Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach? - Kwiecień 2015


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja dziś miałem możliwość sprawdzenia działania kołowrotka Mikado , który udało mi się wygrać w ostatniej edycji GP. Z nastawieniem na okonia łapałem dość delikatnie nanofil 0,06 i przynęty około dwóch gram. Sporo okoni , jednak wielkością do 25 cm do tego szczupaki z czego największy 1,5-2 kg nie obcinały przynęt tylko wchodziły w trzciny i na tym się kończyło.Dodam , że łowiłem na jednym ze starorzeczy ,bo na Bugu jakby wcale ryb nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Najwyższy czas "stracić" dziewictwo...Dzisiaj wędkowałem na kanale Nietkowickim.Za DUŻO napisane wędkowałem... 4godz.i dwa okonki 5-6cm? Woda opadła prawie 1metr. Bardzo dużo ganiania drapieżników za narybkiem. POZDRAWIAM wszystkich wędkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal, no fakt, był gruby. Rozmawiałem z wędkarzem, który schodził z nocki. Brały mu same krąpiki. Jak mu powiedziałem, co złapałem zaraz po zarzuceniu, to mu kopara opadła. Łut szczęścia.

Ten wędkarz powiedział, że leszcze się trą, to może dlatego gruby. Ważyłem w siatce, to może trochę zawyżyło. Zresztą, nie mam z tego żądnych korzyści, to po co miałbym wymyślać? Poza tym to wiślany leszcz, pytanie skąd Ty jesteś, bo ukrywasz tę informację. W sumie dla mnie bez różnicy ile ważył, liczy się, że przetestowałem feederka :mrgreen:.

Czy to możliwe, żeby leszcze tarły się tak wcześnie w zimnej wodzie? W zeszłym roku widziałem tarlisko tych ryb na Kanałku Żerańskim, ale to było w 2 połowie czerwca.

Może jutro pójdę wieczorkiem, tylko ogarnę jakiś klej. Gliny na razie nie ruszam, bo i tak nie mam sita i dużego wiadra. Wystarczą zmielone płatki owsiane, czy to jeszcze zbyt słabe na Wisłę i granicę mocnego nurtu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszkaron, ja nie twierdzę, że wymyślasz, tylko swierdzam fakt, że ryba musiała być gruba :)

Ja dzisiaj na rybkach od 18.30 do 22, do 19.30 nie miałem żadnych brań, później sporadyczne, ogólnie dziwny dzień bo było widać, że ryba żeruje, a moimi przynętami się niezbyt interesowała. Efekty to 2 liny, pierwszy w tym sezonie karaś złocisty i kilka płotek.Wszystko 20-30cm. Próbowałem też łowić na czerwonego robaka, ale łykały same okonki, więc szybko zrezygnowałem. Woda już nagrzana, skoro karaś zacząć brać.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedzielny połów - w 3 osoby koło 40 ładnych płoci + 10 malutkich okonków, które od razu lądowały w wodzie.

W sobotę na podwrocławskiej Widawie próbowałem skusić klenia na chleb/kukurydzę. Jedynie na kukurydzę trafił się mały krąpik i bolenik jak dłoń - szał !

normal_WP_20150426_005.jpg

normal_WP_20150426_010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być pierwsza w tym roku nocka za węgorzem i leszczem, a wyszła klapa...na horyzoncie od 21 błyskawice, lecz łudziliśmy się kilka godzin, że burza pójdzie bokiem, a doczekaliśmy się ulewy i piekielnie potężnych piorunów nad głowami, że sprzęt zwinęliśmy w minutkę...Mieliśmy trzy brania z czego dwa na kanapkę z kukurydzy i pinką z czego jedno pudło, a przy drugim zacięciu coś zjadło haczyk oraz jedno branko na rosówki lecz zacięcie zaspane :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być pierwsza w tym roku nocka za węgorzem i leszczem, a wyszła klapa...na horyzoncie od 21 błyskawice, lecz łudziliśmy się kilka godzin, że burza pójdzie bokiem, a doczekaliśmy się ulewy i piekielnie potężnych piorunów nad głowami, że sprzęt zwinęliśmy w minutkę...Mieliśmy trzy brania z czego dwa na kanapkę z kukurydzy i pinką z czego jedno pudło, a przy drugim zacięciu coś zjadło haczyk oraz jedno branko na rosówki lecz zacięcie zaspane

mnie też wczoraj burza i ulewa przegoniła znad wody, łowiłem może z 2 minuty :)

Gratki dla łowiących

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wróciłem znad Wisły? Efekt? Płoć, krąp i ukleja. Do tego wielkie opakowanie po materiałach budowlanych. Myślałem, że ciągnę jakiś rekord polski, czuć było nawet jak walczy. Musiałem pompować dwoma rękoma. Mniejsza z tym. Rzut po tym holu skończył się złamanym wędziskiem i to nie szczytówki, ale następnego elementu... Nawet nie mam tych części, bo rozpędzone wleciały do wody. Sajonara. Drugi raz na rybach, wędzisko reklamowane jako mocarne, świetnej jakości, każdy detal odpicowany, w detalu za 400zł i w p..... Muszę teraz reklamować, a kupiłem przez internet. Zarządam od producenta czegoś ekstra w ramach rekompensaty. W dobie internetu bardzo łatwo zepsuć opinię o marce...

edit maryaChi: słów niecenzuralnych (treści wulgarnych - regulamin pkt. 10) na forum unikamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim tygodniu dwa treningi na Brdzie przed zawodami spinningowymi zaliczone i szczerze jestem jeszcze bardziej ogłupiały niż przed. Wiem, że nic nie wiem :mrgreen:. Ciężkie zawody znów się szykują. Na treningach setki przerzuconych niemiarowych okoni (z tego kilka miarowych), dwie małe trotki (z zarybień) i jeden klenik. Będzie trzeba wdrążyć plan trzymania się za "miejscowymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Środę 29.kwietnia zapamiętam na długo.Przenikliwy,zimny wiatr z północy przewiał mnie na wskroś.Do zorganizowania stanowiska musiałem użyć podestu bo brzeg był niewygodny aby ustawić krzesło.

2rmkqht.jpg

Co do brań to złowiłem ok.25szt. płotek i leszczyków.

14nurr.jpg

Łowiłem na pinkę,na nic innego nie brało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.