Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Te pazłotko tez jest chyba jakos nakłówane bo jak obklejam woblerki to jest wszystko ok ale po wysnięciu robią sie takie białe kropki i w tych miejscach nie ma sreberka tak jakby papier był przerwany i rozmukł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przesyłam kolejny ciekawy link - tym razem jak oklejać korpusy sreberkiem z papierosów:)

http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=1512&mode=&order=0&thold=0

Jak widać, można to zrobić (przy odrobinie wysiłku i wprawy) całkiem dobrze;)

Ja na początku też miałem problemy, ale później "jakoś" to szło. Chociaż teraz jestem zwolennikiem raczej malowania niż oklejania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oklejam pazłotkiem od fajek często. Ale robię to inaczej niż na tej stronie podanej przez zwiraz, . Odrysowuje wobka na folii, lewą i prawą stronę, smaruję wikolem za pomocą pędzelka, przkładam wobka do posmarowanego pazłotka i palcami wygładzam. Jak się zrobi jakieś załamanie to drewienkiem od pędzelka "prasuje" kręcąc wzdłuż załamania. Wikol jest na bazie wody to ładnie zmiękcza papier, który jest podkładem dla aluminium i ładnie się układa. Następnie 2-3 razy domalux, kolory, 2-3 domalux i jest fajnie.

Aaaa i korpus przedoklejaniem ze 2-3 razy maczam w caponie i lekko szlifuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konktenbit a długo czekasz aż Ci wikol zaschnie? Ja raz próbowałem zamiast butaprenu użyć właśnie wikolu i jakoś nie mogłem się doczekać aż przyschnie :???:

Psioter5 oklejając tym sposobem, ciężko uniknąć takich zgięć. Mam jednego woblerka autora tego tekstu i muszę powiedzieć, że w rzeczywistości wygląda on naprawdę dobrze ! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konktenbit a długo czekasz aż Ci wikol zaschnie?

hym, myslę że z pół godziny i można lakierować, tego wikolu to naprawdę cieniutko trzeba dać i pamiętać o dokładnym posmarowaniu krawędzi bo będą odłazić i trzeba to szlifować między lakierowaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zrób lepiej tak ze wystrugaj np na raz 50 korpusów, potem je obrabiasz, potem uszka, i każda czynność ze wszystkimi na raz, i pod koniec masz od razu 50 gotowych sztuk.(jeśli wszystkie wyjdą) ale takie jak kupiłeś to powinieneś spokojnie sam wykonać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niedługo bede mial troche korpusow z pianki na woblery, spotkal sie juz ktos z takim materialem ? na ile twardy on jest ? mam nadzieje ze twardszy od balsy.. i zasadnicze pytanie czy dawac jakis podklad z domaluxu na to, czy odrazu kolory (w moim przypadku z akrylu i 3x domalux) aha i w ktorym momencie najlepiej wklejac ster ? chodzi mi juz o pelen profesjonalizm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na wstępie to chciałbym wszystkim osobom z forum podziękować za podzielenie się swoimi doświadczeniami w produkcji woblerów bo dzięki temu stworzyłem swoje wobki, a po drugie właśnie wróciłem z testów z nad wody i woblerki mają taką prace jaką chciałem uzyskać i tylko z tych co wstawiałem tu fotki 4 jest do niewielkiej poprawy :mrgreen: . Więc jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Jak koleżka mnie odwiedzi to skoczymy nad wodę i zrobimy filmik z ich pracy i wstawię go wtedy. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.