Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Czy zwiększa to skuteczność przynęty?

Oczywiście, że tak ale nie w bezpośredni sposób ;) . Zwiększa wiarę w to, że przynęta jest jedyna i najlepsza. Jeśli przynęta ( tu piszę ogólnie ) jest używana to jest skuteczna. A te, które walają się w pudełkach i raz czy dwa były w wodzie są nieskuteczne :) . To jest moja teoria i w 99% się sprawdza.

Ważna też jest reakcja kumpli - łoooooo jaki zaje... woblerek a jeszcze jak się na niego uwiesi to już ocierasz się świętość i takie tam sprawy niematerialne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zwiększa to skuteczność przynęty?

Podzielam zdanie konktenbit-a. Ja tam robie wobki z różnymi "bajerkami" , ale z przeznaczeniem dla klijenta. "Bo są ładniejsze i na pewno łowniejsze". Sam przeważnie łowie na wobki czarne bez oczek, nóżek i innych zbędnych bajerów. Różnicy w braniach klenia nie widze. Fakt, wobki z nóżkami chodzą ciut inaczej i podczas łowienia moge "regulować" prace wobka. Mam kilka takich modeli w których nóżki zrobiłem z cieniusich drucików. Odginając je "uspokajam" pace wobka a po zagięciu ich do korpusu praca staje się agresywna. Ale i tak wole golasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nabylem obiecujace perlowe lakiery a takze kolorowy brokat, wiec w przeciagu kilku dni zajme sie kolejna ciekawa seria wobkow na piankowych korpusach "erki" :P

tak wygladala moja "pierwsza w zyciu" seria 3,4,5 a takze 5,5 centymetra z uzyciem bialego, szarego, srebrnobezowego, czerwonego akrylu i niebieskiego,czarnego nitro:

a65026c5ffe3b8ddm.jpg 599cefa5cd555851m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21 fajne malowanie jak na pierwsze sztuki ale to akurat jest moim zdaniem najprostsza sprawa i nie koniecznie najwazniejsza.Jezeli chodzi o skutecznosc, ważniejsza jest moim zdaniem praca woblera a tą osiągniesz niepowtarzalną w wystruganych i dociążonych własnoręcznie a i satysfakcja większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery

O to mi chodziło :wink:

Wiesz jest wgłębienie na skrzelach bo za głęboko scyzorykiem wjechałem , z początku myślałem że to wada , ale obróciłem to w zaletę i teraz są jakby skrzela :P To też trochę wina zdjęcia bo w realu nie jest aż takim kanciakiem :P Ale muszę zasuwać scyzorykiem więc dlatego takie :P

P.S mam pytanko czy taki zestaw się nada do szlifowania korpusów ?

USUNIĘTO NIOPISANY LINK DO ALLEGRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chinski bubel mocniej przyciszniesz i spalisz a poza tym nie ma tam nawet odpowiedniej tarczy do szlifowania, jeżeli robisz pojedyncze sztuki to możesz postrugać z czasem dojdziesz do wprawy i będziesz robił lepsze wobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało się zapytowywuje bo w tym wątku był ruszany temat jakiegoś cuda do wycinania sterów co by były powtarzalne ... Niestety przerobiłem cały watek dwa albo i trzy :shock: razy i nie bardzo mogę się połapać skąd się brały niektóre odpowiedzi :???: . Jeśli mógłby ktoś mniej więcej wskazać gdzie szukać byłbym wdzięczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja kolejna seria 3cm woblerkow plywajacych, na foto tego nie widac ale bazowo sa pomalowane intensywnie perłowym lakierem :P srebrno-bezowe i niebieskie grzbiety malowane gabka, po lewej miedziany grzbiet + miedziany brokat :P a ten zielony okon tez z dwu kolorowego brokatu.

oczywiscie czeka je jescze kapiel w domaluxie +wklejenie sterow jak wyschna..

9faef9760ba4b675m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.