Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

roman gawlas, woblerki fajne, zazdroszczę cierpliwości.

Ten na drugim od dołu zdjęciu wygląda mi na kilera. Jak byś miał takie na zbyciu w przedziale 4-7cm to się chętnie piszę, no i jak by jeszcze były tonące lub neutral to z wielką chęcią kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że chodzi o tego z pierwszego zdjęcia trzeci od góry po prawej taki garbaty :).

Też tak myślałem ale ster jest dość szeroki u nasady i nie dzieje się to za często w sumie nie wiem czego tak wyszło :) .

Najbardziej jestem zadowolony z tych z formy, bo wyszły niepowtarzalne jeszcze nie wiedziałem takich u nikogo :) i pracuja fantastycznie.

A przy okazji czy zauważyliscie cos takiego że wobki (teretycznie) takie same jeśli chodzi o kształt, ster i inne ale wykonane z róznych materiałów pracuja różnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

konktenbit jakbym umiał takie coś robić też bym zaczął. Nie wiem jak się zabrać. Jakby ktoś mieszkał bliżej :( To na pewno bym zaczął wobki z pianki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roman gawlas, jeśli chodzi o piankę to trochę się zniechęciłem :) bo forma musi być precyzyjnie wykonana i wtedy jest OK. Kupiłem na Allegro kilka korpusów z pianki ale nie przypomina ona tej którą mi przysłałeś. W srodku jest w miarę miękka ale z zewnętrzna powłoka jest bardzo twarda i błyszcząca. Wobki wymagały jedynie podkładu i to jedna warstwa wystarczyła, potem tylko kolory.

Te łamańce to z balsy, jeszcze nie zastanawiałem się jak rozwiązać to dla form.

wobler129, ja dochodziłem do tego metodą prób i błedów bo nie miał kto mi pokazać, wytłumaczyć aż pojawił się opis Szeryfa. Ale i wtedy kilkanaście prób zakończyło się niepowodzeniem, zniszczyłem jedną formę itp..... Też nie umiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
wobler129, ja dochodziłem do tego metodą prób i błedów bo nie miał kto mi pokazać, wytłumaczyć aż pojawił się opis Szeryfa. Ale i wtedy kilkanaście prób zakończyło się niepowodzeniem, zniszczyłem jedną formę itp..... Też nie umiałem.

Tak ale ja próbowałem. I sam odcisk nie chciał mi wyjść. Coś źle robiłem. I nie wiem co. Więc jakby ktoś bym bliżej to by wytłumaczył a najważniejsze i najlepsze co by mogło być : pokazał by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odcisk robie tylko z pazłotek z margaryn, śmietan i innych. Nie używam z papierosów bo mnie delikatnie mówiąc denerwuje.

Najlepsza jest folia z margaryny śniadaniowa :wink: bez nadruków jedna strona jest matowa druga błyszcząca i co naważniesze idealnie sie układa, w 90% przypadków nawet nie powstają zagięcia za grzbiecie i brzuszku a jeśli już to niewielkie. Tylko problem z pozyskiwaniem tego bo nie będe jadł 5 margaryn dziennie....

Ostatnio załatwiłem sobie ze 200 :) nowych platynek (wieczek) z kefirów z pobliskiej mleczarni, nie są już tak dobre ale też jest OK. Zależy też od kształtu wobka, mam formę do takiego pękatego i tam zawsze powstaja załamania ale jak się zamaluje to nic nie widać natomiast slider wychodzi gładki. Ważny jest kształt połówki którą się robi wycisk.

Ogólnie opis Szeryfa trzeba przeczytać bardzo uważnie i stosować w 100%. Drobiazgi które mi umkneły potem okazywały się ważne.

wobler129, wstaw zdjęcia tego co ci wychodzi to postaram sie powiedzieć co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
wobler129, wstaw zdjęcia tego co ci wychodzi to postaram sie powiedzieć co jest nie tak.

Nie musisz, bo na razie się za to nie wezmę. A z resztą mam kontakt z kimś kto by mi chętnie pomógł w tych sprawach tylko mówię - wymiękłem już na odcisku :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj konktenbit- prawdę mówiąc to popełniłem błąd w zakupie tej pianki bo tak naprawdę nie zaznaczyłem o jaką mi chodzi i przysłali 30/60, ale trochę mi ulżyło bo mogę ją mieszać w małych ilościach z 50/110, jak na razie pomaleńku zaczynam łapać o co chodzi, zaczyna to nabierać rumieńców ale jeszcze wiele do odkrycia przedemną, widzę że obserwujesz sąsiednie forum, ja też liczę na ten artykuł może się czegoś więcej dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogę pochwalić się moimi pierwszymi rękodziełami, niestety zdjęcia robiłem telefonem ponieważ aparat odmówił posłuszeństwa, czytaj potrzebny nowy.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e2c6cc7869bbb241.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa9ce83b7dbf0e0b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ed3058b0f74e67d.html

Na razie wszystkie w jednym malowaniu, bo to dopiero nauka i eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.