Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Aseel - fajne, tylko nie wiem, czy stery nie są przydługawe - mogą nie pracować tylko wirować jak helikopter :) Może już je testowałeś?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aseel - fajne, tylko nie wiem, czy stery nie są przydługawe - mogą nie pracować tylko wirować jak helikopter :) Może już je testowałeś?!

Zawsze nad wodą można przyciąć, gorzej je wydłużyć :wink: .

Ja w swoich pierwszych woblerkach robiłem dłuższe a nad wodą korygowałem.

Czasami i teraz tak tobie z nowymi kształtami korpusów. Mam jedną zasadę lepszy szerszy i dłuższy ster niż za krótki i za wąski. Chyba, ze robimy wobka pod konkretną wode i mniej więcej wiemy jaką ma mieć akcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

rav91 nie do końca doszedłem do tego w każdych modelach - ale w większości daję 3/4 w przedniej części i 1/4 w przed ogonem między środkiem a tylną częścią :) Wobki się nie wykładają, bo są zanurzane ku dołowi - jeśli się wykładają to kombinuj ze sterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy drut spawalniczy nada się na stelaże?

Raczej go nie stosują, przynajmniej ja chociaż próbowałem, prędzej drut oporowy, ale moim zdaniem lepiej jest stosować drut sprawdzony nie za miękki i nie za sztywny- na allegro można go dostać za przyzwoitą kasę :lol:

jak sie rozkłada obciążenie w wobkach boleniowych :?:

Z obciążeniem w takich woblerach jest mniej więcej tak- rozkładasz go od 2/3 długości pomiędzy pierwszym oczkiem a środkowym i w zależności co chcesz uzyskać do końca ogonka przy jednoczesnym podniesieniu ciężarka poza oś wzdłużną(moim zdaniem najważniejsze) jak najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast pytanie innego typu... Jak myślicie, czy drut spawalniczy nada się na stelaże?

Jak najbardziej, jest tylko jedno ale drut spawalniczy musi być NIERDZEWNY może być o takich symbolach ER 308L lub ER308LSi . Drut ten jest dość sztywny więc 0,6 mm w woblerzch do 6 cm w zupełności wystarczy. Radze poszukać zakładu spawającego blachy nierdzewne bo kupno najmniejszej rolki w sklepie to duży wydatek.

Zadzwoń albo meilem zapytaj tu o ceny. Ja kiedyś u nich kupowałem 0,5 kg na spółkę z kolegą. Do dzisiaj mam jeszcze spory zapas. Mogę ci polecić drut nierdzewny 0,6 twardy i 0,8 półtwardy oczywiście nierdzewny. Jak dla mnie są idealne do stelarzy w zakresie od 1 -10 cm ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

rav91 mnie chodziło o coś takiego, tylko w drugą stronę - przy pysku więcej ołowiu. Zauważyłem, że mniej wobków się wtedy wykłada - wykładały się głównie dlatego, że z tyłu miały więcej ołowiu i pyskiem wychodziły do powierzchni przy szybkim zwijaniu i chciały nawet nad powierzchnię :mrgreen: I w tedy BUM leży :wink: Przy obłożeniu w przedniej części - okolice pyska - wobki nurkowały nawet do 20cm :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykładały się głównie dlatego, że z tyłu miały więcej ołowiu

Raczej nie to było powodem wykładania się twoich wobków- myślę że za nisko był środek ciężkości w osi wzdłużnej i za bardzo z przodu.

e kropki to tylko tak o, aby było widac ze obciążenie idzie do góry,

Dobrze to narysowałeś ale tak żeby Ci to wytłumaczyć to:

od pierwszej kropki już trzeba ciężar podnieść do góry za linię osi i trzymać go do prawie przedostatniej kropki na jednej głębokości- to powinno go utrzymać stabilnie w osi a pracował by w pionie lusterkując jednocześnie ogonek trochę lżejszy pozwoli mu lekko zamiatać. Jest to czysta teoria i najdrobniejsze przesunięcia w każdą stonę będą miały wpływ na jego pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

roman gawlas a ja ostatnie 5 sztuk zrobiłem jak mówiłem - w okolicach pyska więcej ołowiu i pracuje minimalnie lusterkując - w ogóle się nie wykładają :grin:

Jednak nie kombinowałem z dawaniem ołowiu bardziej w górę - więc może to o czym piszesz będzie dużo lepsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.