Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

jeśli lakier jest miękki i lekko żółty to jest jakiś olejny - on się utwardzi ale nie po 2-3 dniach jak Domalux a po 2-3 mies :) ( i to nie wiem)

natomiast Caponu używam na pierwsze dwie - trzy warstwy do balsy, ma on konstencje prawie wody i drewno dobrze go naciągnie co powoduje jego utwardzenie

a jak niechce mi się iść po nową puszkę domaluxa to lakieruje Caponem do uzyskania gładkości pod kolory, też jest dobrze

ale na kolory zawsze Domalux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :mrgreen:

Chcę złożyć skromny podpisik na swoich woblerach, w związku z tym chcę was zapytać, czy jeśli podpis wykonam zwykłym długopisem biurowym ( woblery okleiłem papierem z rysunkiem ryby ), to nie zamaże się on pod wpływem Domaluxu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Może się wymazać - ja robiłem długopisem żelowym do płyt CD i na sam podpis dawałem lakier akrylowy, który szybko schnie. Potem normalnie nanosiłem główny lakier i było dobrze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej napisał. Tylko UWAGA! niektóre mazaki do płyt CD scierają sie pod wpływem zwykłego lakieru do paznokci :shock: i lakierem tym wierzchnim nie da sie ruszyc :shock: Takze lepiej najpierw sprawdzic gdzies na desce z boku i bedzie wiadomo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mając trochę wolnego czasu :twisted: wystrugałem 3 woblerki.

Pierwszy z nich to coś na wzór płoteczki. Waży 5g i ma długość 47mm.

59299398335158e4.jpg

Następne dwa to takie malutkie pękate bąbelki. Mniejszy ma długość 28mm i waży 3g.

c5fae8e581fe2f00.jpg

Większy ma 32mm długości i waży 4g.

b5f6d30013a96f01.jpg

Wrzuce jeszcze jedno zdjęcie woblera jednak zrobiłem go już troche wcześniej, ale uważam że jest niczego sobie moge go pokazać. Okonek o długości 71mm i wadze 24g. Przynęta pływająca.

2c9e5940cd0e108a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z przeczytanych artykulow dowiedzialem sie od "Sheryfa"ze tu znajde wszystko.czy ktos mogl by mi przyblizyc ten temat?

Znalazłbyś w tym temacie gdyby Sheryf wszystkiego nie pokasował przed niesławnym swym odejściem z forum :???::lol:

Przeczytaj ten temat od początku, to znajdziesz nie mniej ciekawych informacji umieszczonych tu przez innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Hmmm... z tego co wiem, to materiały Sheryfa zachowały się tylko u jednego kolegi, który nadal produkuje wobki z pianki - ba nawet ostatnio chciał nieźle zainwestować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.