Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

a Słuchaj jeszcze znalazłem dziś u ojca w garażu 3 farby białe po 450ml;)

Pisze na niej tak: Emalia akrylowa :arrow::arrow: nada się na podkład?:> :?::grin:

mam duze watpliwosci czy bedzie dobra

-czy się nie pogryzie z lakierem

-czy nie bedzie za "ciężka" tj w jakiś nie naturalny sposob obciąży całość

-jak lezała w garazu moze być już stara

ogólnie proponuje test na jakimś kołku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem czy pojawiło się to pytanie w tym temacie wczesniej , ale pytam , mianowicie mam problem .... jak zrobic wobler o bardzo niskiej amplitudzie drgań ale o duzej częstotliwosci , chodzi mi zeby nie zamiatał ogonem a tylko lusterkował , nigdy mi taki nie wyszedł , a mysle ze doskonale by sie sprawdzał w silnym nurcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fishfighter piszesz o dwóch różych rzeczach lusterkowanie i praca "drobna" chociaż jedno nie wyklucza drugiego, tak z grubsza lusterkowanie czyli "bujanie sie na boki " mozna usyskać przez umieszczenie obciąrzenia powyżej osi woblera a drobną prace przesówając między innymi obciąrzenie wzdłurznie ku ogonowi "gasząc go " dodadkowo należało by zastosować opdpowiedni ster no i zastanowić sie nad rozmieszczeniem kotwic/y oraz oczka przedniego, to temat rzeka jest wiele sposobów :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam do Was pytanko chciałbym kupić jakiś tani lakier ale nie akrylowy bo korzystam ze spray na których jest napisane żeby nie nakładać na nie lakieru na bazie akrylu

Oczywiście bezbarwny najlepiej szubko schnący

To jakie polecacie? Oczywiście tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy napewno podadzą Domalux Classic. Każdy go uzywa do woblerków i jest on dobry. Ewentualnie mozesz jeszcze kupić HartzLack ale zaznaczam ze jest on drogi, np u mnie za dużą puszke Domaluxa dasz ok 20,- a tyle samo kosztuje mała puszka HartzLacka (duza w granicach 30,- albo i ponad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanko

Jak obciążyć woblerka eby miał agresywną pracę i pod jakim kątem umieścić ster żeby wobler schodził max. 2m

im blizej ogona tym łagodniej pracuje jezeli zas chodzi o to jak głeboko( w strone grzbietu) trzeba wsadzic ołow nad tym jeszcze pracuje

a jeśli chcesz głebokosc to idz do wedkarskiego pooglądaj gotowe popytaj sprzedawcy które tak schodza i bedziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie : min. wobek Rapali Husky Jerk jest skonczony kółkiem łącznikowym , i tak sie zastanawiam czy zakładać kółko bezpośrednio na agrafkę , czy na kółko założyc krętlik i dopiero na agrafkę? ;)

To samo z wahadłówkami , niektóre maja na koncu tylko kółka inne są już z karabińczykiem. I jak to tam z tym fantem jest? z góry dzięki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
no spoko tylko to rejestrowanie jest wkurzajace ;)

aby inni nie musieli sie rejstrowac zapytam goscia czy bede mógł skopiować ten jego patent tu do nas,ja tam jestem zarejstrowany to zapomniałem ze mozna nie widzieć temtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.