Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC woblerarstwa;-)


MagnuM

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

grzechuce, osobiście polecam drut stalowy pegeon 25 zł za opakowanie. Jest to Chiński dental, różniący się od droższego dentalu tym, że nie posiada rowków, które służą do lepszego mocowania materiału dentystycznego. Ten brak rowków jest dużym plusem przy produkcji błystek, znacznie zmniejsza tarcie. Tu masz linka www.e-plomba.pl/index.php?d=o&k=50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

osobiscie uzywam kleju szewskiego, przezroczystego, wycinam kawalek szmaty wiekszy niz mi potrzeba , smaruje woblerek klejem i przykladam szmate tak by oba konce byly od strony grzbietu, nastepnie mocno naciagam szmate i trzymam tak okolo minuty , odkladam wobka i biore nastepnego po kwadransie nozykiem scinam resztki materialu ewntualnie doklejam tam gdzie odstaje szmata i lakieruje, nastepnie nakladam szpachle na grzbieta , szlifuje i nie widac gdzie material byl obcinany , nastepnie lakier i farby , oczy , lakier i testy nad woda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może pytanie już kiedys sie pojawiło , niestety ja go nie znalazłem . Zastanawiam sie nad jednym . Jak "Czytać" woblery . Skąd np. wiadomo , ze np Thrill nie jest raczej woblerem który preferuje szczupak a typowo boleniowy. Po czym np. rozpoznać woblera okoniowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przeczytałem początek tematu i szczerze mówiąc nie mam siły czytac 118 stron :mrgreen: mógłby mi ktoś podsumowac co ma kupic do zrobienia tych woblerków jaką piankę i żywicę, gips i co tam jeszcze trzeba tylko proszę o podanie nazw jak najtańszych produktów :razz:

Aha jest gdzieś pokazane krok po kroku ja zrobic taką forme bo tylko znajdowałem zdjęcia gotowych form :neutral:

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam panowie, jak tam wasze prace? Widzę że temat tak jakby trochę podumiera, przyznam że i u mnie za dużo do opowiadania nie ma [poświęciłem czas innym sprawom].

Zima nadchodzi dużymi krokami i sądzę że część z was zaczęła myśleć o zimowej produkcji.

Więc pytam, co słychać w wielkim świecie?

Ktoś z was jeszcze struga?

Nurtuje mnie pytanie, jak wystrugać symetrycznego woblerka?

Prawie zawsze wychodzą mi koślawe korpusy. Zapewne odpowiedz brzmi "strugaj, strugaj a będzie coraz lepiej" mimo to może ktoś ma jakieś sensowne rady? :razz:

Ostatnio zakupiłem tez sobie Dremela 300, może ktoś z was używa? Jak tak to może, jakich końcówek używać żeby przyjemnie się pracowało? :)

pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, Czy ktoś mógł by opisać najlepszy sposób wycinania sterów z poliwęglanu??

Na filmikach widziałem jak niektórzy wycinają nawet nożyczkami - mi niestety żadne nożyczki tak nie tną, z kolei nożykiem też jakoś specjalnie to nie idzie. Czy ktoś coś doradzi?

Co do szlifowania krawędzi też by się przydała rada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wycianm stery z poliwęglanu (do 1 mm) większymi nożyczkami ale fpo parunstu sztukach zaczyna dłoń boleć. Potem obrabiam drobnym pilnikiem lub papierem ściernym. Innego pomysłu póki co nie mam i w zasadzie nie szukam, bo strugam małą ilość wobków więc wycinanie sterów nie jest aż takie denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wycinania sterów używam wybijaków do skóry i nożyczek do cienkiej blachy. Wybijak ,który jest okrągły szlifuję na szlifierce do połowy co pozwala uzyskać półokrągły kształt steru, resztę docinam nożyczkami. Tym sposobem wycięcie steru trwa kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób tak na złożonej kartce papieru narysuj połówke steru wytnij w ten sposób masz symetryczny kształt wyciety papierowy ster przyklej na blaszke wytnij z blachy według paierka przyklejonego , i tak powstaje wzór na stery jest w sumie nie zniszczalny potem przykladasz do pleksy metalowy szablon wycinasz sobie kształt ostrymi nożuczkami (zainwestuj w naprawde dobre nożyczki) paier scierny i gotowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie

najlepszy jest poliwęglan a można go mieć za darmo

praktycznie do dostania w każdym mieście

choć wydaje się, że trudno dostępny jest szeroko stosowany jako opakowania na rożne rzeczy

jeżeli chodzi o okoniowe woblery to wg mnie takie z szeroką pracą np honety

ale co woda to inne upodobania a okoń bywa kapryśny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć wydaje się, że trudno dostępny jest szeroko stosowany jako opakowania na rożne rzeczy

Czy mógł by kolega przytoczyć kilka takich zastosowań?

:cool:

Mam jeszcze takie pytanie:

W jakim sklepie można kupić sobie taki arkusz poliwęglanu?

Pytam bo zamawianie na allegro wiąże się z kosztami przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć wydaje się, że trudno dostępny jest szeroko stosowany jako opakowania na rożne rzeczy

Czy mógł by kolega przytoczyć kilka takich zastosowań?

:cool:

Mam jeszcze takie pytanie:

W jakim sklepie można kupić sobie taki arkusz poliwęglanu?

Pytam bo zamawianie na allegro wiąże się z kosztami przesyłki.

moge ci podeslac strone gdzie mozesz kupic gotowe stery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, czy drewno lipowe że środka trzonu jest dużo cięższe w obróbce niż z gałęzi?

Zamówiłem ostatnio trochę takiego drewna i naprawdę ciężko się z nim pracuje.

Gałązki były dużo łatwiejsze w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.