Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było dzisiaj na rybach? - maj 2015


Tomek1988

W maju nastawiam się na...  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W maju nastawiam się na...

    • Drapieznika
      40
    • Białą rybę
      16
    • ...to aż, ryba się wytrze, a póki co daję jej spokój :)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę wiosenne szaleństwo w pełni, ale brakuje mi tu jednej rzeczy...

SMUŻENIA!

Ostatnio udało się na wrocławskiej Ślęzy poszaleć smużaczkami. Duża ilość niewymiarków i dwie sztuki w okolicy 30cm.

Pierwszy kolega rzucił się na lekko tonącego pajączka roboty jaceen'a...

20150516_135312.jpg

... drugi, nieco większy (może i miał ze 35cm?) chlasnął zaraz pod nogami ( pojęcie względne gdy się stoi 3 metry od brzegu rzeczki) na tegoż samego pajączkowego wariata.

20150516_113213-1.jpg

No i tyle. Ogólnie dzień był super, klenie w każdym zagłębieniu migały ogonami. Byłem zaskoczony ilością tych większych (30cm+), których to parę ławic udało mi się zaobserwować. Nie mniej najbardziej byłem zaskoczony wyjściem kluchy 40cm+, była to największa ryba jaką do tej pory widziałem w tej małej rzeczce. Nie mniej wzięła smużaczka na nos, pokazała mi "faka" i spokojnie schowała się w toni...

Graty łapiącym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ani lin ani leszcz jeszcze nie żeruje, lowie na jeziorach Płoń i Miedwie. Woda jeszcze zimna w nocy temp spada nawet do 3 stopni, płoć jeszcze nie do końca wytarta, krasnopióra zaczyna swoje tarło i pojawił się ładny okoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj I wczoraj udało się złowić dwa pstrągi tęczowe na Krakowskich Bagrach. 33 cm oraz 38 cm. Na jednym ze zdjęć jest niedokładnie zrobione zdjęcie z miarką ponieważ jedną ręką mierzyłem a w drugiej miałem telefon którym zrobiłem zdjęcie (zresztą widać). :roll:

Obrazek

Obrazek

Te pstrągi wyglądają jak byś je w Lidlu z tacki ściągnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was. Czy biała ryba w waszych okolicach też tak siadła z braniami? W kwietniu był taki bum na białoryb, a od tygodnia ciężko o jakąkolwiek płotkę :neutral: Karpie tydzień temu również fajnie pobierały, ale i one też coś siadły :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowie na rzece ale przyujściowy odcinek - jak kanał.

Kwiecień - brała płoć duża, jazie duże, trafiał się spory krąp i leszcz.

W maju łowie praktycznie same małe Jazie, do 40 cm, raz na 2 tyg leszcz i płoć, na rybach jestem co drugi dzień, a miejsce nęcone od marca - winą obarczam okres tarłowy :).

Dzisiaj od 4-11 deszczowo, zimny wiatr i 6 Jazi największy 36 cm + jeden klenik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj I wczoraj udało się złowić dwa pstrągi tęczowe na Krakowskich Bagrach. 33 cm oraz 38 cm. Na jednym ze zdjęć jest niedokładnie zrobione zdjęcie z miarką ponieważ jedną ręką mierzyłem a w drugiej miałem telefon którym zrobiłem zdjęcie (zresztą widać). :roll:

Obrazek

Obrazek

Te pstrągi wyglądają jak byś je w Lidlu z tacki ściągnął...

Pstrąg tęczowy z hodowli wpuszczony (zarybieniowo) do zbiornika to jedyna ryba którą po prostu zabieram jeśli jest w dobrej kondycji bo z tego co zauważyłem w tym i zeszłym sezonie sporo ich poprostu zdycha w krótkim czasie od wpuszczenia, raz mi sie zdarzyło wziąść też szczupaka 63cm w zeszłym roku bo go paskudnie wobler poharatał. Jakoś nie mam do siebie pretensji bo niezabieram w wielkiej ilości czy ryb z wisły czy innych krakowskich ścieków. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Byłem z bratem i dwoma znajomymi na zbiornikach 13/14 w Krakowkim Przylasku Rusieckim, brat wyciągnął jedyą miarową tego dnia rybkę mianowicie szczupaka miarka pokazała 76cm a waga 3,1kg. Generalnie sporo szczupaczków wyciągnęliśmy w przedziale 47-76cm. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93, nic mi do tego ile i jakie ryby zabierasz, nie musisz się tłumaczyć.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o wygląd zdjęcia.

zdjęcia faktycznie są jakie są każdy ma oczy, a co do tłumaczenia się, napisałem k woli wyjaśnienia i chyba tyle w temacie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elast93 gratuluje pstrągów.

zdradzisz na co poszły ?:(

Na obrotóweczkę rozmiar nr 4, 12gram srebrna z pomarańczowymi paskami, machałem kilkunastoma różnymi ale tylko na wyżej wymienioną wyciągłem pstrągi, brat złowił tęczaka 44cm prawie kilo na miedzianą blaszkę nr 4 też 12 gram z czerwonymi kropkami. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy spontaniczny wypadzik od 8:00 do 12:00

Na moim kiju zameldowały się 3 leszcze oraz 1 szczupaczek, a u kolegi 5 leszczy. Pogoda rano idealna, same słoneczko, że aż głowa boli.

Tutaj na zdjęciu największy tego dnia 48cm.

normal_WP_20150525_001.jpg

oraz 47cm.

normal_WP_20150525_003.jpg

niespodzianką dnia był zębaty bandyta 53cm.

normal_WP_20150525_005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawciobra, widzę że ryby się obudziły u Ciebie.

Ja dziś na dwie godzinki z feederami się wybrałem i efekt to jaź i klenik oraz kilka krąpi. Rano dzwonił do mnie kolega z informacją ,że leszcz się ruszył jednak mi się nie czepił.

Woda strasznie niska i brak oznak żerowania drapieżników.

Gratuluje wszystkim łowiącym.

normal_Obraz_330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco spóźniona relacja z soboty. Nockę na rz. Elbląg zaczynam ok 16. Rybki zaczynają brać o 18 i w zasadzie do rana nie kończą. Z kolegą na brzegu lądujemy z 30 karasi, moje dwa największe:

38cm

normal_CAM00395.jpg

35cm

normal_CAM00393.jpg

Nocka chłodna jak na maj, ale nałowiłem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do was. Czy biała ryba w waszych okolicach też tak siadła z braniami? W kwietniu był taki bum na białoryb, a od tygodnia ciężko o jakąkolwiek płotkę Karpie tydzień temu również fajnie pobierały, ale i one też coś siadły

Lin na moim zbiorniku jest już nieuchwytny, jedynie sporadycznie ktoś pojedyncze sztuki łowi. Karaś też.

Ja wczoraj od 20 do 23 polowałem właśnie na lina, brały same płocie i wzdręgi, płocie potarłowe rozmiar 25-28cm.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 2,5 godz na Wiśle jedno branie leszczyk ok 35cm, co jak się okazało i tam było dobrym wynikiem bo koło mnie siedzieli od 5 rano i nic;/ Nie wiem co jest z tą biała rybą ale straszna kaszana jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło jedno załamanie pogody, żeby ryba znów siadła...

W tym dniu złowiłem tylko jednego leszka 45cm. a drugi się wypiął przy brzegu też podobnej wielkości oraz był też szczupaczek w granicach 50cm. ale również zszedł z kija :x

normal_WP_20150526_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.