Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Muszkarstwo - Wrocław i okolice.


mza

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem do Ciebie Jacku, mokrych much mam trochę deficyt, więc starałem się łowić suchą tak jak mokrą. Prawie bez suszenia, więc mucha szła lekko pod powierzchnią. Jednak brały tylko małe rybki. Większe skusiły się na czarnego streamerka, którego od Ciebie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

10 minut temu, jaroslav napisał:

A poniżej na szybko skręcone niedzielne zabawy chłopaków z forum.  W roli głównej @Booryss i @bacyk

 

O motyla noga!!! Asterix i Obelix ;)

Szkoda, że my nie umiemy nagrać Jarka, bo byłoby co oglądać, zwłaszcza przy "sarnim dołku" . Film extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zakrętem byłem ostatni raz wczesną wiosną lecz nie sądzę aby ubyło tam dziczy. Ja też lubię jakieś urozmaicenia na brzegu. Czasem jakieś pochylone drzewo, czasem jakiś krzaczki, czasem wypłycenie, a czasem głębinka. Niestety najczęściej wygląda to tak, że zza trzcinowiska wody nie widać, a krzaków i badyli jest tyle, że nawet do trzcinowiska nie dojdziesz. Nasze rzeczki są strasznie zapuszczone, a jak już się za nie biorą, to od razu robią rów melioracyjny. Dla mnie ideałem jest taka woda jak ten kawałek Oławki w Parku Wschodnim między mostkami, pomijając to że strasznie płytko się tam zrobiło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie będzie ktoś w dzień roboczy w Jeleniej Górze? We Wrocławiu już nie mają zezwoleń na okręg jeleniogórski..... Dzwoniłem i do 10 listopada będą jeszcze tylko dostępne w siedzibie pzw w Jeleniej. Jeśli ktoś się znajdzie taki proszę o kontakt, za załatwienie sprawy flaszka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Odys80 napisał:

Panowie będzie ktoś w dzień roboczy w Jeleniej Górze? We Wrocławiu już nie mają zezwoleń na okręg jeleniogórski..... Dzwoniłem i do 10 listopada będą jeszcze tylko dostępne w siedzibie pzw w Jeleniej. Jeśli ktoś się znajdzie taki proszę o kontakt, za załatwienie sprawy flaszka. :)

a internetowo nie da rady??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Ciechanowicach. Woda dość niska i bardzo przejrzysta, przy czym momentami nie wiedziałem czy więcej płynie w rzece wody czy liści. Brania były przez to praktycznie co rzut, jednak proporcja holowanych liści do ryb wynosiła jakieś 30:1. Lipienie brały bardzo ostrożnie i w większości przypadków były zahaczone, dosłownie za naskórek na wargach. Tak więc zaliczyłem sporo spadów. Coś się jednak działo.

Powodzenia zatem i przyjemności w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tom@ha napisał:

Byłem wczoraj w Ciechanowicach. Woda dość niska i bardzo przejrzysta, przy czym momentami nie wiedziałem czy więcej płynie w rzece wody czy liści. Brania były przez to praktycznie co rzut, jednak proporcja holowanych liści do ryb wynosiła jakieś 30:1. Lipienie brały bardzo ostrożnie i w większości przypadków były zahaczone, dosłownie za naskórek na wargach. Tak więc zaliczyłem sporo spadów. Coś się jednak działo.

Powodzenia zatem i przyjemności w poniedziałek.

Dzisiaj woda trącona, po kilkucentymetrowym spadku. Jesień w górkach jest piękna ale dywan z liści płynący całą szerokościa rzeki to koszmar muszkarza. Trochę ryb połapaliśmy ale trzeba było się nadreptać. Brania zdecydowane. Moj osobisty rekord lipienia z Bobru pływa dalej, zabrakło metr aby wylądował w podbieraku. W poniedziałek rewanż 😎.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.