Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

szukaj na glebokich gluwkach , :cool: pozdrawiam z belgi

Mańku szukałem - wszystko zgodnie z Twoimi poradami :razz:

Jak rozpalałem ognisko podczas ciągle padającego deszczu - po pierwszej nieudanej próbie, przeszło mi przez myśl "jak zrobiłby to w takiej sytuacji Odrzański Traper Maniek?" :mrgreen:

no i oczywiście zaczęło płonąć aż miło :razz::razz:

Niestety pogoda była podła i mimo szczerych chęci i różnych prób nie było brań.

Łowiłem na feederek i przegruntowany zestaw spławikowy.

Ale niedługo powtórka - w tym roku idę w zaparte :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale niedługo powtórka - w tym roku idę w zaparte
ryby wyszly z zatoki i siedza na glebokiej wodzie kol,walil juz pierwsza nocke ale tesz nic ,o tej porze roku trzeba sie napracowac ,czytaj necic aby miec wyniki a okres jest nie pewny bo nie wiadomo kiedy przyjdzie wysoka woda i wszystko zmyje ,nie kiedy jest to nadaremny trud ,ale bywaja wiosny zaskakujace w wyuniki,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Szukam ciekawej miejscówki na Odrze na odcinku pomiędzy Ścinawą a Głogowem na spławik i grunt. Studiując mapę tych okolic w oko wpadły mi miejsca zaznaczone kółeczkiem ;) Nie pytajcie na jaką rybę bo "świeżaki" nie wybrzydzają ;) uczą się techniki i cierpliwości :)

miejscwkiodra.th.jpg

zna ktoś może te tereny ?? Może ktoś z Was coś polecić w okolicach (dojazd autem w miarę możliwości blisko, co by się kilometry przez dzicz nie przebijać ;) i nie zostawiać samochodu rolnikowi w polu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna ktoś może te tereny ?? Może ktoś z Was coś polecić w okolicach

Nie znam w ogóle, ale te środkowe kółko to rozszerz w jajo obejmując to zakole powyżej w granicy chyba z lasem. Wygląda ciekawie :wink:

I radzę sprawdzić odcinki zgodnie z zasadami wędkowania żeby się na minę nie wpakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ciekawej miejscówki na Odrze na odcinku pomiędzy Ścinawą a Głogowem na spławik i grunt. Studiując mapę tych okolic w oko wpadły mi miejsca zaznaczone kółeczkiem ;) Nie pytajcie na jaką rybę bo "świeżaki" nie wybrzydzają ;) uczą się techniki i cierpliwości :

Jak możesz się troszkę cofnąć pod Ścinawę to jest 1,5 km, miejscowość Dziewin,na mapce masz zaznaczoną trasę na czerwono, tam jest polna droga ( jak dla mnie przejezdna ). Pierwsze trzy główki na odrze, biała ryba pewniak na 95 % , szczupaka jeszcze tam nie ma. Miejscówka nazywana przez wędkarzy Dziewin Morocha. Raz w tygodniu zawsze tam jestem i nie narzekam :grin: Powodzonka

dziewin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzaj wszystkie zewnętrzne "zakęty" tam rzeka podchodzi pod wały,główki są głebokie a brzegi często dodatkowo wzmocnione kamieniami, w mojej okolicy są to 100% miejscówki na każdą rybe żyjącą w odrze jedyny minus: w weekendy może tam być większość główek zajęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madi, kolat66, malumalu, cinek1979, wielkie dzięki za podpowiedzi i rady. W miarę możliwości i czasu postaram się posprawdzać wskazane miejsca. Obiecuję solennie wkleić zdjęcia zwiedzonych miejscówek i podzielić się wrażeniami na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję solennie wkleić zdjęcia zwiedzonych miejscówek i podzielić się wrażeniami na forum :)

Trzymamy za słowo i czekamy z niecierpliwością :grin:

Połamania kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wybrałem się ostatnio nad Odre w okolicach Prochowic, kilka główek powyżej ujścia Kaczawy. Przywitał mnie znak "REZERWAT PRZYRODT ŁĘG KOREA" i tablica z informacją że gnieździ się tam jakiś ptaszek. Czy można tam wjeżdżać samochodem i łowić ryby czy grozi mi mandacik. Dodam że w tamtym roku tego nie było. Tu kilka zdjęć i informacji (3 i 4 strona):

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=846308&page=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ustawy o ochronie przyrody:

Art. 15. 1. W parkach narodowych oraz w rezerwatach przyrody zabrania się:

(...)

14) amatorskiego połowu ryb, z wyjątkiem miejsc wyznaczonych w planie ochrony lub zadaniach ochronnych;

15) ruchu pieszego, rowerowego, narciarskiego i jazdy konnej wierzchem, z wyjątkiem szlaków i tras narciarskich wyznaczonych przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody - przez organ uznający obszar za rezerwat przyrody;

18) ruchu pojazdów poza drogami publicznymi oraz poza drogami położonymi na nieruchomościach będących w trwałym zarządzie parku narodowego, wskazanymi przez dyrektora parku narodowego, a w rezerwacie przyrody - przez organ uznający obszar za rezerwat przyrody.

Czyli z ryb raczej nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tttooommmek, da się dojechać samochodem , ale nie do odry tylko do kaczawy ,przed znakiem rezerwatu jest droga polna miedzy polem a "laskiem" i nią dojeżdżasz do Kaczawy zostawiasz samochód, i masz przed sobą około 3km drogi ale niestety bez woderów sie nie obejdzie, ponieważ są to tereny zalewowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsz 3km to raczej odpada. Ja w to miejsce jeździłem głównie na duże leszcze. Może poszukam czegoś koło Grzybowa lub Dziewienia żeby nie narażać się ekologom.

To było totalne zadupie, nie było tam ludzi a ryby brały i to mi się podobało.

W tym roku mam zamiar złowić pierwszego bolenia więc trochę sobie pospaceruje i może znajdę jakieś ciekawe miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

na wstepie mowie ze jestem poczatkujacym wedkarzem i jutro jade wyrobic karte wedkarska.

chcialbym sie dowiedziec na co najlepiej lowic??? chcialbym sie ustawic na karpia.

czy do wedkowania na odrze moze byc splawik 3g, czy nurt jest za duzy???? lowilem dotychczas na stawach gdzie nurt nie jest spotykany:) aha i haczyk zwykly na karpi

wystarczy?? prosze o jakies rady :smile:

Z góry dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam serdecznie. Mam pytanie, czy ryby złowione w Odrze na odcinku od Brzegu Dolnego do Lubiąża nadają się do jedzenia? :) Od kogoś słyszałem, że pachną fenolem. Czy to jest prawda?

Spininguję na tym odcinku, jak na razie z zerowym skutkiem i zastanawiam się, co miałbym zrobić, gdy jednak coś upoluję? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wstepie mowie ze jestem poczatkujacym wedkarzem i jutro jade wyrobic karte wedkarska.

chcialbym sie dowiedziec na co najlepiej lowic??? chcialbym sie ustawic na karpia.

czy do wedkowania na odrze moze byc splawik 3g, czy nurt jest za duzy???? lowilem dotychczas na stawach gdzie nurt nie jest spotykany:) aha i haczyk zwykly na karpi

wystarczy?? prosze o jakies rady

Może lepiej było by spróbować z gruntu. Co to znaczy zwykły haczyk? Jeżeli na karpia to kuty hak, chć kilka dni temu na Odrze znajomy wyciągnął karpia 9kg na niewielki hak i przyponóweczkę 0.14.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akail .Jeśli o mnie chodzi wszystkie ryby złowione w Odrze na odcinku Brzeg Dolny ,Ścinawa wypuszczam ,nawet nie przyjdzie mi do głowy żeby je spróbować .Jednym śmierdzą ryby drugim nie i zachwalają sobie ich smak :) lecz bądź pewien ,jeśli złowisz rybę która nie czuć Rokitą ,z pewnością w sobie ma prawie całą tablice Mendelejewa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

polecam Odrę w okolicach Szczecinina można złapać przyzwoitą rybkę a dokładnie sandacza tylko od mostu na autostradzie do trasy zamkowej najlepej albo przymoście trasy zamkowej jak barjerki są albo na środku osobiście polecam na śrotku najleprze sztuki tam chodzą na Regalica polecam kawałek dalej za dworcem jest przystań a za przystanią jest fabryczka i super zatoczka tam tesz niezły sandacz chodzi. najlepiej w grudniu i styczniu a na szczupaka polecam ale z łudki wsumie jak i na sandacza najlepiej z łudki wiem bo co roku pływam i mam fotki ale szupaka na dąbskim polecam koło starej przepomponi widoczna na mapach on-line to jest początek dąbskiego od strony zalewu bo z drugiej strony to same sieci rybacke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam od siebie: jeżeli chodzi o drapieżniki, o których mowa to raczej chyba nie w styczniu :???:

Druga sprawa: krasz postaraj się pisać poprawną polszczyzną i nie wytłuszczaj całego postu skoro nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.