Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Odra gdzie i jak łowic


artech

Rekomendowane odpowiedzi

w tamtych rejonach bylem jakoś zimą w zeszłym roku - jeden mały szczupaczek, okolice A4 jeszcze ujdą ale niżej zarośnięty kanał o szerokości 4 metrów :) nie polecam

kiedyś było bardzo dużo klenia na Ślęzie nie wiem jak teraz, widziałem ze połowiłeś ostatnio jakieś maluszku, ale miałeś może kontakt z czymś większym :) ?

ps. może będziesz na spotkaniu na odrze w ten weekend?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kiedyś było bardzo dużo klenia na Ślęzie nie wiem jak teraz, widziałem ze połowiłeś ostatnio jakieś maluszku, ale miałeś może kontakt z czymś większym :) ?

Bylem kolo godziny 12-14 wiec nic specjalnego, duze widzialem jak plywaly, ale jak udalo mi sie przedrzec przez chaszcze to niestety - pozostal po nich tylko muł ;)

ps. może będziesz na spotkaniu na odrze w ten weekend?

Niestety nie, w poniedzialek mam dubla na uczelni - egzamin i kolokwium z 1 przedmiotu :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy wiecie może koledzy, czy dobrze bierze teraz na Rakowie ? Planuję się wybrac w ten weekend. Zawsze, jadąc tam, łapałem drapieżniki na żywce. Zastanawiam się czy dalej tak robic, czy może tym razem łapac jakoś inaczej... Jeżeli inaczej, to jak ? Liczę na Waszą pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

:cool: Dla niektórych cienizna dla niektórych spooko :cool:

Tak na serio :lol:maniek, mógł byś się wypowiedzieć więcej na ten temat (lub ktoś kto był w ostatnim czasie) bo mam zamiar pojechać tam ze znajomymi pod namiocik i oczywiście na rybki :roll: (naprawdę jest tam tak cienko :sad: ??)

Pamiętam parę latek temu nie wróciłem a pustym kiju, dodam że preferuje na tym łowisku DS'a (gruncik - robaczki lub żywiec)

A może znacie lepszą miejscówkę, gdzie spokojnie ze znajomymi można pojechać pod namiocik - na rybki, w tej okolicy :?:

Byłbym bardzo wdzięczny za odp. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio :lol: maniek, mógł byś się wypowiedzieć więcej na ten temat (l
No co ja mogę powiedzieć więcej ,cienizna na całej lini ,leszcz trafia się tylko 20-30cm ,sandacz wiadomo sporadycznie ,żarcia ma tyle że raczej przypadek czekam na jesień ,płoć gruba jeszcze nie przyszła nie zeruje ,nie dziwota brak zimy wyzwolił wykwit racicznicy ,klenie mimo nęcenia smakołykami mają w nosie ,sumy bez rewelacji ,a bym zapomniał jak byś polował na bolenia to tu rewelka co 5m boleń nic tylko łapać rapy ,ale wiem że nie każdy je lubu jeść :wink::cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwota brak zimy wyzwolił wykwit racicznicy

Znajomy znajomego :mrgreen: złowił Karpia 21 kg w tym roku na Odrze podobno po jakiś czasie w worku karpiowym było pełnoo resztek skorupek.

Ryby maja w tym roku pełno żarcia i coś słabo włąsnie jest. Zwłaszcza na Odrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po większym zastanowieniu odpuściłem sobie Odrę, choć było ciężko :cry: ponieważ - wybrałem sie we wtorek rozpoznać teren i trafiły się 2 szczupłe (60cm i 20cm) :cool: i 1 Kleniczek (15cm)

szczupyuz4.th.jpg

Wyjazd na rybki miał być w czwartek, niestety zapowiadali załamanie pogody i co się spodziewałem podniesie się stan rzeki dla tego sobie ją odpuściłem.

W piątek po przejaśnieniu wybrałem się nad odrę przypuszczenia były słuszne poziom podniósł się o około 1m woda zmętniona jak to po ulewach :neutral:

Wybrałem się do Wilczkowa jeziorko ciekawe.

Rezultaty z połowu 2 karpiki, XX Leszczy, 1 spięcie potwora :shock: (stawiam że to był większy karpik)

Dzięki za odpowiedzi co do Odry :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam chcial bym sie dowiedziec jak lowic na rzece odrze na spławik .. Po 1. Mam 5 m bata. po 2 jak necic .. po3 jaki zestaw i przyneta.. Prosze odp co mozecie powiedziec o lowieniu na 5 m bata na rzece odrze w nurcie.. z gory dzieki czekam na odp.. Mam Jutreo zawody dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że 5m batem na Odrze będziesz miał ciężko łowić, ale da się :wink: .

Najlepiej było by ustawić spławik tak, aby był równolegle do szczytówki. Czyli w praktyce będzie to wyglądało tak, że bata będziesz trzymał na wprost siebie, a spławik będziesz miał 3-4m dalej po prawej-lewej (zależnie od głębokości łowiska i kierunku nurtu).

Pytasz jaki zestaw: odpowiedź jest prosta- taki, aby nie był za lekki ani za ciężki. Nie wiem jakimi gramaturami dysponujesz, ale ja na Odrze w Kędzierzynie łowiłem na bombkę 8gram. I było według mnie minimalnie za lekko. Ale nie wiem jak tam wygląda teraz, bo nie było mnie tam już dosyć dawno.

jak nęcić? Zależnie od uciągu, ale myślę, że 2metry przed spławikiem powinno wystarczyć :wink: . Do zanęty możesz dodać zamrożonej pinki lub mady. Ja nie parzę, bo później zostają flaki (ale efekt taki sam-robak się nie rusza). Dobrze by było dodać do zanęty kleju, żebyś nie musiał "szukać" zanęty u sąsiada :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam słuchajcie od niedawna mieszkam we wrocku i poznaje odrę niestety jakoś słabo mi to wychodzi :???: Tegoroczną jesień postanawiam spędzić na nauce łowienia sandaczy, jeśli znalazłby się ktoś, kto powiedziałby mi, co i jak z tymi sandaczami to było by świetnie pozdrawiam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, takie pytanie, bo nieznalazłem w sieci nigdzie odpowiedzi. Chcąc polować na sandacza, przynętę rzucać w nurt, pozwolić jej spłynąć dopiero zacząć prowadzić( przynęta będzie miejwięcej między nurtem a spokojną wodą), czy też rzucić na spokojną wodę między główkami? Bo szczupły jak rozumiem raczej tylko między główkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm anonim1133, ciężkie pytanie bo na codzień latam za kleniami i szukam raf oraz przelewów , ale jak idę na sandacza to szukam główek które mają przykosę w klatce a za przykosa spad albo kamienie z karczami bądź wysokie skarpy przy brzegu na odrze jest ciężko o takie miejsca (szczególnie na naszym odcinku głogowskim , żeby znaleźć 30 km w górę rzeki albo w dół trzeba cisnąć) ale jak znajdziesz brania masz na 105% ... Burta to potoczny brzeg na prostce najlepszy jest zewnętrzny zakręt bo jest głębszy .Łowie głównie na płytko schodzące wobki typu Gembalski 9 cm pływający , ale sandacze uwielbiam łapać na koguty i na twistery na jak najcięższe główki(nawet 50 gr) i najczęściej z szybkiego opadu.. Jak coś to możemy gdzieś razem wyskoczyć na oderke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, jednak jak byś mógł zarzucić jakiś słownik slangu rzecznego, czy coś? klatki,przykosy,rafy... te sprawy :P Jest jakiś temat, gzie są wyjaśnione te wszystkie pojęcia ?

Głogów jak na obecny stan, jednak ponad moje siły jest... będę próbował szukać szczęścia w okolicy Lisowic, mam tak jakieś 20-30km. Jak Na razie, tylko muszę wiedzieć jakich miejsc szukać, a więc zaznajomić się z tymi wszystkimi trudnymi wyrazami :P

Jutro wpadnę do wędkarskiego po parę gumek i główek. Cięższych i lżejszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm na początku uniwersał 8 cm i kopytka "brudasy i jaskrawe" główki pokombinuj z gramami to będziesz wiedział czy wolisz finezje czy siłowe łapanie..

A słownik takich slangów gdzieś był! :cool: Szukaj jak najgłębszych klatek między główkami jeżeli takich nie ma to szukaj wysokich brzegów ze skarpami a jak nie będzie tego to pozostaje znaleźć miejsce gdzie jest bardzo dużo kamieni w wodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej pójdę w większe ciężary, ale zobaczę jak to będzie, bo wezmę lżejsze i cięższe główki. Tym razem chyba już zrozumiałem co do mnie piszesz ;d Ostatnio na główce którą starałem się obłowić, głębiej było dopiero jakieś 10-20m od główki, a dalej płycizna ( przynajmniej takie odniosłem wrażenie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.