Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak było na rybach - październik 2015r


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wrocław/Odra 13-14.10.2015

Zbliżała się 21-sza i nie wytrzymałem.

Szybko spakowałem sprzęt i w kilkadziesiąt minut znalazłem się nad wodą.

Niska temperatura spowodowała, że bulwary opustoszały i więcej miejscówek można bez udziału natrętnych:) komentatorów odwiedzić.

Pierwszy rzut przynęty, aby plecionka 0,14 „nabrała” wody, kilka obrotów korby i miękki opór zasygnalizował branie.

Pięknie wybarwiony trzydziestak chciał zjeść woblera 7cm „Gębali”.

normal_P1160912.JPG

Następne rzuty.

Zauważyłem, że klenie odprowadzają woblera, ale nie atakują.

Na taką sytuację lekarstwem czasami stawał się 6,5cm „Bandziorek” J. Widły.

Nie zawiodłem się, szczytówka pod wodę, aby sprowadzić go głębiej w obławianej opasce.

Dodatkowo kilka szybszych obrotów korbką przyśpiesza zamierzony cel.

I bum!!!

Jest!

Kij fajnie pracuje. To już większa sztuka.

Ryba ma około 45cm.

Zahaczona w obrębie głowy nie daje sobie zrobić więcej zdjęć. Po kilku fikołkach odpływa.

normal_P1160918.JPG

Trochę czasu łowiłem na twistery. Co ciekawe, nigdy tam nie miałem brania na te przynęty.

Może kiedyś się to zmieni?

Zmieniam miejsce.

Po kilku następnych rzutach widzę, że tym razem odprowadza wobler boleń.

Zawsze w pudełku jest jakiś, którego szczególnie darzę sympatią. Ryby jakby też;)

Mocne targnięcie i jak czułem już lekki dreszczyk chłodu, tak teraz przepłynęła fala gorąca.

Może i dobrze? Zostanę jeszcze chwilę, jak już cieplej się zrobiło:)

Ech! Ile razy jeszcze się to przytrafi?

Dokładnie obławiam ostatni odcinek opaski.

Bęęęc!!! Tym razem siedzi!

Trochę chlapaniny i wiem, że kolejny czterdziestocentymetrowy kleń połakomił się na 8cm woblera.

normal_P1160925.JPG

normal_P1160928.JPG

normal_P1160932.JPG

normal_P1160936.JPG

O tej porze roku i na nocne wypady bliżej mi do większych przynęt.

Doświadczenia kolegów i moje przemawiają za ich stosowaniem.

Łowienie zakończyłem po pierwszej:)

Pzdr., jaceen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Troszkę mnie nie było, ale broń Boże abym nie łowił w tym czasie. Ostatnio we wrześniu ładnie brał szczupak na Odrze, aczkolwiek wielkością nie powalał. Osobniki w granicach wymiaru to taki standard. Przedwczoraj natomiast trafił mi się piękny sandacz.

normal_20151013_193150.jpg

Miara pokazała 85cm. Mam nadzieję że będzie ich więcej. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja wreszcie znalazłem wczoraj chwilę, żeby przetestować nowego kręciołka. Pojechałem na moje ulubione łowisko porzucać za okoniem. Z racji tego, że miałem tylko 2 godzinki postanowiłem ograniczyć się do jednego miejsca. Dosyć ostro wiało, przez co opad był typowo "na wyczuwke" ale już po pierwszych rzutach zacząłem łowić okonie.

normal_DSC_0041.JPG

Wielkością nie powalały, ale po długiej przerwie dawały wielką frajdę. Po pół godzinie brania ustały, podejrzewałem, że hole okoni mogły zainteresować jakiegoś zębatego. Nie myliłem się i po kolejnych kilkunastu minutach mocny strzał metr nad dnem. Od razu wiem, że jest szczupak, na szczęście zahaczony za sam koniec wargi, dał się wyholować bez przyponu.

normal_mms_20151016_172037.jpg

70cm to już dobry test dla nowego kołowrotka, muszę przyznać, że spisał się bez zarzutu mimo, że to już inna kategoria wagowa :)

Dzisiaj jeśli czas pozwoli powtórka z rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek nareszcie udało mi się skusić wymiarowego szczupaka z małego zarośniętego stawiku.

Po około 1,5 godzinnej bezowocnego obławiania miejscówek rzucam obrotówkę nr 2 prosto pod trzciny na drugim brzegu. Kilka ruchów korbką i widzę jak podwodna strzała startuje w kierunku przynęty. Robi się spory młyn na powierzchni i już czuje że "siedzi". Ostrożny ale dosyć szybki hol i szybkie zdjęcie. Równe 50cm.

normal_WP_20151016_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały weekend na uniwerku, zachciało się Ichtiologi podyplomowo :twisted:

No proszę! Powodzenia!

Ja ostatnio bardzo mało czasu spędzam nad wodą, ale w ten weekend trochę pojeździłem. Niestety prawie bez efektu. Jedynie popołudniowy spacer ze spinningiem przyniósł branie szczupaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Niezły zębacz i jeszcze fajniejszy zed gratki :smile: Swoją drogą chyba muszę poorać trochę Wisłę tymi fishunterami bo używałem ich jedynie na szczupaki ze średnimi efektami.

Nie są to okazy, ale dzień po dniu dwa brania na spinning, to jak na mnie- rzadko łowiącego na spinning- to dobra średnia. :cool::lol:

Swoją drogą chyba muszę poorać trochę Wisłę tymi fishunterami bo używałem ich jedynie na szczupaki ze średnimi efektami.

Obok Relaxów to według mnie jedne z lepszych gum tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.