Skocz do zawartości
tokarex pontony

Irlandia


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

Wczoraj wybrałem się z początkującym kolegą połowić trochę, zanim wody znów zamarzną ;) Mirek dopiero zaczyna swoją przygodę z wędkarstwem, za to świetny z niego mechanik, więc nie mogłem nie pomóc w wędkarskim "wypłynięciu na głębsze wody". I to dosłownie, bo łowisko które wybrałem do płytkich nie należy. Ale po kolei:

Tematem lekcji było łowienie na gumki. Prace nieco utrudniał wiatr, który czasami uniemożliwiał prawidłowe poprowadzenie wabika, oraz wyczucie brania.

Dłuższą chwilę zajęło, zanim Mirek "załapał" że spinning w takim wydaniu, to nie tylko rzut i zwijanie.... Ryby nie były aktywne i trzeba je było "kusić".

Na szczęście wykład nie był tylko teoretyczny i po chwili Mirek już holował pierwszego okonia. Nieco później dolowił jeszcze jednego, a na dokładkę szczupaka ok 65 cm.

Ja miałem trochę roboty- podczas tych "demonstracji", ryby co chwilę potwierdzały że im to pasuje i nie pozwały się nudzić.

Efekt to 15 okoni i 8 "szczuplaków" 3 rybki około 90 cm, a największa 95 cm. Wszystkie złowione na okoniowy zestaw i małe gumki (6-12cm) na dość ciężkich główkach od 8 do 12g.

Wszystkie ryby z głębokiej wody ok 10m. Miałem ze sobą ciższą wędkę, którą od czasu do czasu starałem się coś skusić na normalnych rozmiarów przynętę- ani dotknięcia. Ryby gustowały w zdecydowanie mniejszych kąskach.

dsc01010.jpg

dsc01011.jpg

dsc01012.jpg

dsc01013.jpg

dsc01014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, szybkie pytanie- czy ktokolwiek łowił na plaży w Salthill? Wiem, że jeszcze wceśnie ,ale na forum irlandzkim widziałem faceta,który w tamtym roku w styczniu złapał trochę ryb tutaj. Ryby: flounder, whiting,coalfish, rockling. Na dalekie wyrawy myślę ze jeszcze nie czas, ale na coś pod nosem bym chętnie podskoczył kij zamoczyć... Jakie pory są dobre-przypływ czy głęboki odpływ? Bassów tu niestety nie ma chyba ... Przynęta standardowa- kawałki makreli na 2-3 haczykowym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, czy łowienie w rzece Clare w lutym na odcinku koło mostu na drodze Galway - Headford jest nielegalne/karalne? Niedawno widziałem kilku wędkarzy łowiących tam , sam byłem kilka razy spróbować połowić okonie i płotki w jesieni- jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz łowił białoryb, to jest to legalne. Ze spinningiem gorzej, bo to już zależy od indywidualnej oceny strażnika z Fisheries Board, który może uznać że polujesz na łososie, do czego potrzebna jest licencja lub pstrągi, których łowić jeszcze na tej rzece nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam, szybkie pytanie- czy ktokolwiek łowił na plaży w Salthill? Wiem, że jeszcze wceśnie ,ale na forum irlandzkim widziałem faceta,który w tamtym roku w styczniu złapał trochę ryb tutaj. Ryby: flounder, whiting,coalfish, rockling. Na dalekie wyrawy myślę ze jeszcze nie czas, ale na coś pod nosem bym chętnie podskoczył kij zamoczyć... Jakie pory są dobre-przypływ czy głęboki odpływ? Bassów tu niestety nie ma chyba ... Przynęta standardowa- kawałki makreli na 2-3 haczykowym zestawie?

moze ktos odpowie na pytanie???

nie koniecznie o Salthill ale ogólnie plaze. juz czas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ostatnio wykorzystując sprzyjającą pogodę sporo czasu poświęcamy polowaniu na pstrągale.

Oto kilka fotek z czwartku. Dzień był rewelacyjny i grube ryby dopisały!

Mój Gosć Sebastian złowił swojego pierwszego w życiu Feroxa i to jakiego!

Ryba miała 83.5cm i kilka gram ponad 7kg.

Ja miałem szczęście powalczyć z dwiema rybami- 76cm i 4.45kg, oraz prawdziwym potworem o długości 87.5 cm i masie 8.5kg :lol:

Kluczem do sukcesu, oprócz warunków pogodowych, była przede wszystkim doskonała znajomość wody, oraz zwyczajów pstrągów o tej porze roku. Płynąc do najlepszych miejsc, mijaliśmy kilometry zupełnie pustej wody. Na szczęście wiemy "gdzie raki zimują :wink: " a efekty możecie zobaczyć na zdjęciach

seb210.jpg

tomi411.jpg

seb11.jpg

tomi710.jpg

tomi1110.jpg

tomi1010.jpg

Więcej zdjęć na:

http://www.facebook.com/album.php?aid=33308&id=146066345456850&saved

O naszej poprzedniej wyprawie, na której gościliśmy Marka Szymańskiego, złowiliśmy jeszcze więcej pięknych pstrągów, a Marek pokonał Pstrąga większego od Rekordu Jeziora Corrib!

Ale o tym przeczytacie wkrótce na łamach "WŚ".... :roll:

Pozdrawiam, Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W ostatni weekend miałem przyjemnosć gościć dwóch wędkarzy z Czech.

Panowie łowili już pstrągi w wielu miejscach na świecie ale po prawdziwy rekord przyjechali do Irlandii. Moim zadaniem było pomóc Im w osiągnięciu celu!

Plan został wykonany ponad normę.

Oceńcie sami ;-)

Zadowolony Klient to zadowolony przewodnik!

Peter Junior ze swoim "potworem". 7,48 kg i tylko 78cm

happy_10.jpg

Peter Durdik i jego PB pstrąg 83 cm i 7.60 kg

peter_10.jpg

Peter Junior wypuszcza swoją zdobycz.

peter_11.jpg

Więcej fotek na

http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.144832658920654.31207.100001817618251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witaj Jarku,

Fajny szczupły.

U mnie ostatnio wieje. I to na maksa- nie można sobie popływać i trzeba łowić w jakichś "żabiankach" :wink:

Coś tam jednak się uwiesiło na zastawach moich i moich Gości.

Kilka fotek z zeszłego tygodnia.....

dsc01310.jpg

dsc01311.jpg

dsc01312.jpg

dsc01313.jpg

dsc01314.jpg

dsc01315.jpg

dsc01316.jpg

Teraz 2 dni odpoczynku i od poniedzialku następny maraton.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

witam

wybieram sie na kuter od strony Wexfordu ,czyli Irlandzkie Morze i mam pytanie ???

czego sie spodziewac ,jakie gatunki ryb bo jak narazie wedkowalem z brzegu i efekty byly slabe ale zadowalajace ,bassy,polocki,dogfishe,makrele,flatfish no i losos sie nawet trafil ale co na glebszej wodzie to pojecia nie mam .spodziewam sie dorsza i congera bo o nich slyszalem :smile: no i ciekawi mnie co mozna jeszcze zlapac i jak bym cos zlapal nowego czy bylo by to jadalne bo z pewnoscia chcialbym posmakowac czegos nowego no i najwazniejsze jak dla mnie czy mozna liczyc na wspaniala zabawe :?: bo to stawiam na pierwszym miejscu :roll: pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.