Skocz do zawartości
tokarex pontony

Agrafka do przetrzymywania ryb


cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Regulamin mówi, że złowione ryby można przechowywać wyłącznie w siatkach z miękkich nici rozpiętych na sztywnych obręczach. A co z agrafkami używanymi np. przez spiningistów do przetrzymywania zdobyczy :?: Czy są prawnie legalne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

agrafki są prawne (prawo nie pisane )tak jak uśmiercanie ryby zabieranej ze sobą zaraz nad rzeką, spining i muszkarstwo jest specyficznym wędkowaniem i mają te odstępstwa , nawet niewolno przetrzymywać ryb złowionych żywych muszą być uśmiercone . Jest to małe odstępstwo strażnicy PSR i SSR znają te odstępstwo, gorzej jest z policją mało który policjant zna regulamin. Walka o zmiane prawa toczy się dość długo jakoś nikt niemoże ustanowić albo niechce poprostu, wielu działaczy to spora grupa starszych osób nie preferująca spining. Wielu wędkarzy nadal uważa za metode kłusownictwa, ( już spotkałem się z takim stwierdzeniem ) a jest to tylko naprawde dobry sport z mała nutką przyjemnośći (polecam mniejsze szanse na zawał ) :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro są one niezgodne z rapr to dlaczego bezproblemu można je kupic w wędkarskim?
A dlaczego można w wędkarskim kupic bez problemu przypony z dwiema, trzema, ..., pięcioma przywieszkami, które również na Bałtyku są niedozwolone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agrafki to bestjalstwo

ja myślę że to nie ma nic wspólnego z bestialstwem, ponieważ rybki trzymane na agrafkach po 24h. maja o wiele lepszą kondycję, niż te trzymane w siatach, i jak zauważyłeś drapieżniki mają w dolnej szczęce takie miejsce w którym agrafa przechodzi w taki sposób ze rybka nie ma czasu na instynkt, (czyt.jak nóż w masło), o wiele więcej stresu przechodzi podczas holu, a póżniej to się ma tak jak do burka przy budzie :grin::smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzesz zębatego- czapa

Tomek, u ciebie czapa,

a pomyśl jak ja bym miał kontrolę PZW, i co :?: a szczupły leży tout obojętnie gdzie, choć nie wyobrażam sobie aby go w takim stanie trzymać w siacie, ponieważ wcześniej czy póżniej dobiorą się do niego raki, a w RAPR wyrażnie pisze że rybki przetrzymujemy w... i tu chyba wszyscy wiedzą gdzie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w RAPR wyrażnie pisze że rybki przetrzymujemy w... i tu chyba wszyscy wiedzą gdzie

3.5. Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Każdy wędkarz musi przechowywać osobno złowione przez siebie ryby, z tym że zabrania się przechowywania żywych ryb dłużej niż 24 godz.

żywe ryby. Martwym nie wolno obcinać łbów i ogonów żeby dało się zmierzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żywe ryby. Martwym nie wolno obcinać łbów i ogonów żeby dało się zmierzyć
Tomek ty ten przepis rozumiesz w taki sposób aby był na twoją korzyść,

ale, nie wolno uśmiercać złowionych przez siebie ryb, jest wyjątek, a dotyczy to ryb łososiowatych, na dzień dzisiejszy jeszcze nigdy nie wycholowałem śniętą rybkę, a i że w czapę wolno po wycholowaniu, (oprócz ww.) tego też się nie doczytałem, a wy tu wręcz nagminnie mówicie o tym że po wycholowaniu w czapę, to jak to jest :?::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co tu kapować publicznie mnie nazwałeś kusolem

to jest twoje zdanie i tylko twoje,

ale nie wyobrażam sobie aby w moim okręgu i nie tylko, wręcz przy mojej obecności aby ktoś tuż po wycholowaniu ryby zachowywał się w ten sposób, dać w czapę i do to taszy, takie jest moje rozumowanie ponieważ jeszcze nigdy się z takim zachowaniem nie spotkałem, i tu twoje spostrzeżenia z czym ja się nie zgadzam, że ja cię publicznie nazwałem kłusolem, według mnie nie są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ty ten przepis rozumiesz w taki sposób aby był na twoją korzyść,

3. Wędkowanie

.....

3.4. Ponadto wędkarzowi nie wolno :

.....

m/ obcinać głów rybom przed zakończeniem wędkowania

Przeczytałem dokładnie i nigdzie nie jest napisane, że nie wolno zabijać złowionych ryb. A nakaz uśmiercenia jest w przypadku łowienia spod lodu i łososiowatych :wink:

a co tu kapować publicznie mnie nazwałeś kusolem
z czym ja się nie zgadzam, że ja cię publicznie nazwałem kłusolem, według mnie nie są na miejscu

Panowie spokojnie :cool::wink: Nie nerwowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nakaz uśmiercenia jest w przypadku łowienia spod lodu i łososiowatych
pisałem o wyjątkach i przyznaje ze o łowieniu spod lodu nie wspomniałem ponieważ logika sama w sobie nakazuje i tu nie ma innego wyjścia, a, moglibyśmy się tak rozmieniać na drobne do rana, a bo to czy tamto w końcu byśmy zjechali na zasady połowu w Afganistanie bo oni mogą a my nie, ale nie tędy droga :grin:

http://www.youtube.com/watch?v=IzroIquVy0Y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.