Skocz do zawartości
tokarex pontony

Polaryzacyjne okulary wędkarskie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To może inaczej zadam pytanie :) Otóż istnieją okulary polaryzacyjne, które nakłada się na okulay korekcyjne. W internecie odnalazłem cocoonsy za okolo 180 zł ,fitovery ale tych niestety nie ma w Polsce , oraz Jaxona model AK-OKX20. Chcicałbym się dowiedzieć czy jakaś inna firma jeszcze produkuje takowe i dostepne sa na polskim rynku? interesuje mnie coś do 130zł. Prosze o opinie oraz jakieś propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomik 1970

Ja posiadam okulary korekcyjne-rozwiązaniem tego problemu było zakupienie oprawek z magnesem przy na-noskach oraz zakup eleganckich nakładek polaryzacyjnych z których korzystam na co dzień. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i estetyczne zarazem. Nakładki można zawsze wymienić ( koszt około 100 PLN ) ale ja mam już trzeci rok i są idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myślałem , tymbardziej ,ze kiedys miałem takie oprawki ale uległy zniszczeniu (jeszcze wtedy nie potrzebowałem polaroidów). Jednak koszt samych oprawek to pewnie ponad 100zł + nasadka + soczewki to troche jednak drogie rozwiazanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
A co powiecie o okularach Dragona bo wyszło dużo nowych modeli i nie wiem czy tu coś nie upolować ? :roll:

Używam polarów Dragona z serii Mega Baits, rozjaśniające, ramka plastik w kolorze camo :P Kupiłem za ok. 60zł i nie żałuję. Powiem, że są bardzo wygodne, można zapomnieć, że mamy je na nosie :P

Efekt "pięknej, polskiej, złotej jesieni" jest wręcz czarujący ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na okulary korekcyjne ze szkłami polaryzacyjnymi z antyrefleksem. Zapłaciłem za wszytsko z oprawkam 340zł . Jak dla mnie najlepsze rozwiazanie i najbardziej korzystne. Dla porównaniua w salonie optycznym takie same dostałbym za ponad 500zł. Znalażłem osobe która handluje oprawkami w domu i ma znajomego optyka i ceny szkieł sa duzo tańsze. POlecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Troszkę odgrzeje temat, noszę się z zamiarem nabycia okularków, jako że oferta jest naprawdę bogata, a i rozpiętość cenowa od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, to proszę o radę. Segment cenowy jaki mnie interesuje to najlepszy stosunek ceny do jakości oferowanej przez produkt, może to być 30 zł a może 100zł, nie chcę płacić za markę a za walory użytkowe. Celowo nie podaje "moich typów" bo na chwilę obecną opisy katalogowe są bardzo zbliżone w treści.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , mam problem bo nosze okulary korekcyjne a polaroidy ratowalyby mi zycie na rybach ( bez korekcyjnych nie zwiaze haka nawet) i znalazlem cos takiego jak nakladki polaryzacyjne na okulary na sklep.insel

uzywal ktos czego takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja osobiście od kilku dobry lat korzystam (nie tylko nad wodą) z Jaxon AK-OKX012 AM koszt to jakieś 40 zł. Jestem zadowolony, ładnie widać ruchy w wodzie dobrze chronią i dużo nie kosztują, a są dość trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić okulary okulary polaryzacyjne. Łowie nad rzeką i jeziorem na spinning. Przed zakupem chcę się kogoś doradzić. Cena od 40 do 90zł. Proszę o pomoc

Ściemnające czy rozjaśniające? bo to zasadnicza różnica, polaroidów się nie kupuje tak jak leci bo tanie na promocji, tylko się je dopiera do własnych potrzeb.

Rozumiem że żadnej wady wzroku nie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić okulary okulary polaryzacyjne. Łowie nad rzeką i jeziorem na spinning. Przed zakupem chcę się kogoś doradzić. Cena od 40 do 90zł. Proszę o pomoc

Ściemnające czy rozjaśniające? bo to zasadnicza różnica, polaroidów się nie kupuje tak jak leci bo tanie na promocji, tylko się je dopiera do własnych potrzeb.

Rozumiem że żadnej wady wzroku nie masz?

Mam wadę wzroku. Ale da rade przeżyć bez korekcyjnych okularów. Ściemnające czy rozjaśniające hhhh żeby było lepiej dno widać przy brzegu na słoneczne i pochmurne dni. Ludzie bardzo chwalą firmę Solano. Proszę o podesłanie linka do okularów jak można to się jeszcze zastanowiłem. Z góry thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Co możecie powiedzieć o tych okularach ?

Ogółem łowiłem z ciemnymi szkłami (Robinsona).... Jaka jest różnica miedzy przyciemniającymi a rozjaśniającymi ??

1 - JAXON okulary polaryzacyjne X26SML AK-OKX26SML

http://allegro.pl/jaxon-okulary-polaryzacyjne-x26sml-ak-okx26sml-i2553105652.html

2 - Okulary polaryzacyjne Dragon 51-36-010

http://allegro.pl/okulary-polaryzacyjne-dragon-51-36-010-bydgoszcz-i-2514743283.html

3 - Okulary polaryzacyjne York 70660

http://allegro.pl/okulary-polaryzacyjne-york-70660-model-2012-i2526473397.html

4 - Jaxon Okulary polaryzacyjne AK-OKX24SML

http://allegro.pl/jaxon-okulary-polaryzacyjne-z-etui-ak-okx24sml-i2514713792.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniające przyciemniają a rozjaśniające rozjaśniają :) Przyciemniające na słońce, rozjaśniające na chmurki. Ja używam Polarków Dragona z wyjmowanymi szkiełkami, bardzo wygodne w czyszczeniu. Lekko przyciemniają, używam w pogodne i niepogodne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniające przyciemniają a rozjaśniające rozjaśniają :) Przyciemniające na słońce, rozjaśniające na chmurki..

Tyle to mozna się dowiedzieć z prawie każdej marnej aukcji.

Chodzi mi czy rozjaśniające będą sie nadawac w jakimś stopniu na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Winko,ja też używam polaryzacyjnych do jazdy samochodem,mam jakieś przyciemniające jaksony ale nie jestem przekonany czy do końca nadają się do jazdy.W CPN-ie nie widać przez nie cyferek przy tankowaniu na dystrybutorach z wyświetlaczem LCD.Ciekawe czego jeszcze w nich nie widać?Tak że chyba nie są do końca bezpieczne ale nad wodą się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P napisał:

Wrzuciłbyś link do jakiś przykładowych okularków z takimi szkłami? Z góry dzięki

Mówisz i masz:

Okulary polaryzacyjne AK-OKX:

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/jaxon-okulary-polaryzacyjne-ak-okx-g5-a65-p123-k649.html

Ja używam właśnie najczęściej właśnie modeli Jaxona ponieważ są stosunkowo tanie i nie szkoda mi ich gdy zgubię albo się strasznie porysują- urok plastikowych soczewek! Poza tym mają wystarczająco dobrą polaryzację poza tymi żółtymi które można za psem szczelić- praktycznie zerowa polaryzacja :cry: Jak chodzi ożółte soczewki to ja używam okularów z Solano tyle że są dwa razy droższe od poprzednich. Reszta to już tylko kwestia gustu jaki komu model przypadnie :mrgreen:

boniek napisał:

Winko,ja też używam polaryzacyjnych do jazdy samochodem,mam jakieś przyciemniające jaksony ale nie jestem przekonany czy do końca nadają się do jazdy.W CPN-ie nie widać przez nie cyferek przy tankowaniu na dystrybutorach z wyświetlaczem LCD.Ciekawe czego jeszcze w nich nie widać?Tak że chyba nie są do końca bezpieczne ale nad wodą się sprawdzają.

Gdybyś widział w nich te cyferki to oznaczałoby że nie posiadają polaryzacji. Czasem zwłaszcza w modelach aut RENUALT możesz również mieć problem z zobaczeniem kierowcy za przednią szybą- dlaczego, nie wiem ale w polaroidach szyby te są różowe :mrgreen: Jak chodzi o szkodliwość tych okularów dla oczu to firmy które zajmują się ich dystrybucją twardo twierdzą że ich towar posiada wszelkie certyfikaty oraz spełnia wszystkie wymagane normy- tak bynajmniej twierdzą :wink: A prawda jest taka że gdy zapomnę zabrać ze sobą okulary nad wodę to tak jak bym zapomniał wędki - wracam po nie do domu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja ostatnio odpuściłem sobie okulary typowo wędkarskie i kupiłem sportowe Arctica S-49

http://www.arctica.pl/p43/s-49/74/s-49c

Fajne do łowienia, na rower, do samochodu i i do noszenia na co dzień też się nadają.

W Szczecinie jest fajna hurtownia z dobrymi cenami http://allegro.pl/sklep/2148801_cambell na miejscu taniej niż na alledrogo

Do tego mam jaśniejsze Solano na pstrąga, a przydały by się jeszcze całkiem żółte np. http://www.taimen.com/index.php/pl/pl/product/aqua-eagle_5844/92990 nie do końca wiem jak działają różowe szkła :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.