Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Pakoskie (okolice Inowrocławia)


maryaChi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

jak mowa o większych rybkach, to zaskoczył mnie starszy pan ktory łowił z gruntu w miejscu gdzie spuszczam łodż do wody(plażyczka przy zatoce kołudzkiej). Z rana gdy wypływałem widziałem jak przy mnie 2 ładne leszcze ok 1,5 kg mu spadają.Gdy zjeżdzałem spytałem się jak biorą, nie opd. tylko uniósł siatkę.Na oko, ok 20-25 kg leszcza. W tym pięć ładnych szt. Dodał tylko że w tym roku pierwszy raz podeszły mu takie ładne. co mojej wyprawy jeden miarowy sandaczyk 47cm,ładny okonekok 30cm i kilka niemiarowych które wróciły do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje wyniki słabiutkie. w czerwcu 3 wyprawy - złapanych sandaczyków ok 20, lecz miarowych tylko 2 szt. reszta w przedziale 30-40cm. W lipcu z sandaczem wielkie nic, więc zacząłem szukać okonia.Padło kilkadzięsiąt ładnych okoni w przedziałe 25-30cm i kilka szt pod 35cm. W sierpniu byłem na wczasach na j Gople, ale ojciec zdawał mi relacje ze swoich wypraw, i z przesłanych zdjęć można wywnioskować ze sandaczyk się ruszył. Kilka ładnych sztuk wyłowił w przedziale 2-3kg.Największy złapany przez znajomego 4,250kg. dodam jeszcze ze mieli brania naprawdę dużej ryby, lecz nie mogli nawet jej oderwać od dna,w końcu ryba wygrała.O wielkośi tej ryby świdczyć może wyprostowana agrafka spinwala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich . trochę się ruszyła ta rybka to prawda ja tez dorwałem pary ładnych leszczy okoni węgorka tylko ciekawe jak długo będzie brać . a tak na marginesie powiem krotko nad brzegiem syf kila i mogiła ludzie opamiętajcie się i wiem raczej ze wędkarz raczej sprzątnie po sobie ale tkzw. wczasowicze to normalnie patologia i tyle przyjedzie taka rodzinka na tydzień i wszystko zostawi w krzaczkach . zal się robi. jesteśmy niby w unii ale tak naprawdę to 1000 lat za murzynami (nie obrarzajac ludzi ciemnej karnacji) w Niemczech np takie cos jest nie do pomyślenia a małych dzieci uczy sie od maleńkości żeby nie śmiecić ,brzydzi normalnie się tam jechać do koludy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Po raz drugi w tym roku poławiałem na lodowej tafli na j. Pakoskim PN. Lód miał grubość 9-10cm więc śmiało można było chodzić. Byłem od 9:00 do 12:30, łapałem na błystkę podlodową na głebokości od 3m do 5,5m i na mormyszkę na którą nie miałem nawet brania ;)

Ogólnie trochę brały :)

Fotka nie zgodna z regulaminem Maniek

J.w.

41198d701bb796ecmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO,a w jakich terenach dokładnie na pakoskim chodzisz??ja w zime nie jeździłem,ale pod koniec listopada byłem to nie było ani brania...Woda czyściutka a więc zapewne ryba poszła na głęboką wode...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nic specjalnego...weszło czasem pare większych karasi i leszczy,ale pozatym szału nie było...Jakby nie patrzeć dopieo zaczynam łowić także może w tym sezonie będą lepsze wyniki...A u Ciebie jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie mało jeździłem na pakoskie gdyż zainteresowałem się wędkarstwem karpiowym. Byłem 10 może 12 razy. Złapałem sporo płoci do 25cm, okoni do 30cm, i parę leszczy powyżej 35cm a takto lipa, Dziadek we wrześniu jeździł to nałapał karasi. Jakiej wielkości leszcze i karasie ci brały?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karasie do 30 leszcze troszke większe...a jeśli chodzi o płoć to też wchodziła,ale taka ryba już raczej za bardzo cieszy...a gdzie jeździsz na karpie??Ja byłem 2 razy na łowisku w Złotowie(koło Wojdala)to wszedł jeden 2.80 kg :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdenerwowała mnie cena zezwoleń na lód. Nie dosyć, że podrożało kosztuje 40 zł (podrożało o 10 zł) to jeszcze NIE MA zniżek dla MŁODZIEŻY.

Na jeziorze ciężko już o rybę, wszystko rybacy wyłowili, a zezwolenie podrożało i jeszcze nam

młodzieży nie dali zniżek. ŚMIECH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Juz niedługo zaczyna sie sezon letni... Co sądzicie o stanie wody jaki zastaniemy?? Czy bedzie podobny do zeszłorocznego czy wyższy? Jak wasze przygotowania na ten sezon?

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gujoj-ja zastanowiłbym się nie o poziomie wody lecz o ilości nowego narybku którego nie widać,nie myślę tu o płotkach tylko o czymś konkretnym aby za kilka lat coś złowić oczywiście na wędkę,bo prądem i sieciami zajmuje się ktoś inny.Moim zdaniem zmienią się tylko opłaty,zresztą jak sam widzisz coraz mniej jest wędkarzy na naszym jeziorze,no zdarzają się przyjezdni którzy się czasem naczytają jakiś tam nowinek,ale my miejscowi chodzimy na to jezioro z nódów i przyjemności moczenia kija,żal mi tylko że nie ma zawodowych rybaków bo przed laty byli i ryba też a teraz ich nie ma i ryba jest tylko w rybnym.Pozdrawiam czytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak tam sytuacja nad naszym jeziorkiem?wczoraj tj.19 marca 2 panów łowiło spod lodu.Troche mnie to zdziwiło bowiem ja miałbym stracha wchodzić teraz na lód,ale widać jest jeszcze wystarczająco gruby...jeśli któryś z czytających forum był ostatnio na pakoskim niech się pochwali...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.