Skocz do zawartości
tokarex pontony

Na ratunek -krzyczy Puszcza


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pike

Panowie, co ma w tej dyskusji znaczenie pierwszorzędne i o czym rozmawiamy przede wszystkim: by ludzie mieli po czym jeździć i żeby nie został zniszczony teren? - czy to jest do pogodzenia, czy też należy coś wybrać i jak? - czy też: kto jest winien, w jakim paskudnym kraju żyjemy, i że Unia Europejska, prawnicy i ekolodzy są be albo cacy. Nie mówię, że to nie jest na temat - pytam, czy nadal mówimy o tym, co moimi zdaniem jest najważniejsze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panowie, co ma w tej dyskusji znaczenie pierwszorzędne
Myślę że i jedno i drugie ma znaczenie pierwszerzędne w tej dyskusji, jako że dla całej sprawy dyskusja owa jest bez znaczenia. Ona tylko dla nas Pike.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawie z ministrem środowiska, który chce puścić drogę przez Rospudę, a zmienił trasę drogi, która wypadła obok jego domu przestałem wierzyć w przypadki w tym zakresie :evil:

Myślę, że problem tkwi w obszarze który jeszcze długo pozostanie dla nas tajemnicą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike
przestałem wierzyć w przypadki w tym zakresie

Tomku, ja w przypadki przestałem wierzyć w wieku - czy ja wiem? - dziesięciu lat :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestałem wierzyć w przypadki

bo takowe istnieją tylko w polskiej gramatyce - nigdzie indziej :mrgreen:

No i zaczynamy dochodzic do sedna sprawy.

." tu nie chodzi o ptaszki , kwiatki czy inne roślinki , tylko o działania zgodne z prawem europejskim ....."

Skoro nie chodzi o przyrodę, środowisko i jego ochronę to co oni tam robią :?:

Przyjechali demonstrowac swoje poparcie dla UE :?:

W Polsce jest dużo grup potrzebujących wsparcia: nauczyciele, pielęgniarki, kolejarze. Niech organizacja rozbije obóz na dworcu centralnym w obronie gołębi, a po dwóch tygodniach blokowania torów ogłosi, że tak naprawdę to nie chodzi o gołębie tylko o niskie płace pracowników PKP.

To jakiś absurd :!:

w tej chwili grożą nam poważne kary finansowe oraz zatrzymanie wszelkich dotacji

Zastanówmy się komu te kary będziemy płacić :?: No i oczywiście komu w budżecie zostanie kasa jak nie zostanie wypłacona dotacja :?: lub nawet dotacje :roll:

Dorzućmy do tego jeszcze taki "przypadek"

Po sprawie z ministrem środowiska, który chce puścić drogę przez Rospudę, a zmienił trasę drogi, która wypadła obok jego domu

i obraz całości zaczyna się klarować.

Podsumuję to tak:

Jeżeli doszło do jakiś zaniedbań lub wręcz naruszenia prawa w procesie przedinwestycyjnym inwestycja musi być wstrzymana a winnego trzeba będzie ukarać.

Narażenie skarbu państwa na straty finansowe / a takie będą w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości - cofnięcie dotacji, kary finansowe i ponowne koszty przygotowania inwestycji/ jest powodem do złożenia doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Trzeba to tylko wyegzekwować :???:

Jeżeli inwestycja została przygotowana zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa powinna być realizowana, a każdy kto usiłuje temu zapobiec naraża państwo na straty i także powinien być ukarany.

Wydaje mi się, ze cała ta sprawa powinna zmierzać w tym kierunku a jakieś "koło ratunkowe" w postaci referendum i to nawet z zamiarem ogólnokrajowego to śmiech na sali. Kto to wymyślił :?: I to w "tanim" państwie.

Czy wie ktoś ile procent frekwencji musi mieć referendum żeby było ważne :?:

Czy ktoś policzył ile to będzie kosztowało budżet państwa :?:

Czy ktoś zastanowił się jaki wpływ może mieć referendum na zmianę prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę jeżeli została wydana zgodnie z obowiązującym prawem :?:

Dlaczego nikt nie wymyślił referendum na etapie planowania trasy i nie dał szansy wypowiedzenia się zainteresowanym mieszkańcom Augustowa i Doliny Rozpudy :?:

Teraz kiedy zupa się rozlała to trzeba ją zlizać ze stołu, co jest znacznie trudniejsze niż jedzenie łyżką albo ugotować nową, za którą trzeba będzie znowu zapłacić, a samo gotowanie potrwa jeszcze dłużej niż zlizywanie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a winnego trzeba będzie ukarać.

.......

Trzeba to tylko wyegzekwować :???:

Tomii wierzysz w to? :lol:

Tu jest Polska. Koledzy kolegi nie osadza - nie bedzie winnych.

Przyjdzie nastepna wladza to powolaja komisje sledcza :lol:

I beda szukac winnych az sprawa sie przedawni

A urzednicy panstwowi na wysokich stanowiskach powinni zaczac odpowiadac finansowo do wysokosci 50% majatku wowczas bylo by inaczej - minister by sie zastanowil a tak ma wszystko i wszystkich gleboko w .....

Wyda taka czy inna decyzje a co tam jakie to ma znaczenie i tak mu nic nie zrobia :evil:

Poza tym dlaczego nie mozemy doczekac sie w Polsce prawa do zabierania przestepcom majatkow?

Czyzby tym ktorzy tworza prawo bylo to nie na reke :wink::twisted:

Zreszta jeden z politykow ostatnio powiedzial (nie pamietam tylko ktory) ze w zadnej partii nie ma wszystkich osob krysztalowych :lol:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Ja bym puscił tą obwodnice koło domku tego prezesika

a dokładniej koło paru domków utopionych w lesie niestety trzeba by było zobaczyc plany.

Ale napewno dolina zostanie a alternatywna trasa narobi jeszcze wiekszego bałaganu.

BO TO POLSKA WŁASNIE.

Obwodnica musi być nie dziwie sie tym ludziom z tej miejscowosci wiem co tiry potrafia u mnie jezdza po obrzezach w kierunku Korczowej.Masakra.

Referendum to dodatkowe koszta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Panowie jeśli idzie o referendum to musiałoby być ono ogólnopolskie, nie mogłoby się odbyć jedynie wśród bezpośrednio zainteresowanych. Czemu? Ano temu, że ma to być droga KRAJOWA. Prawo jest w tym wypadku oczywiste. W związku z tym dodatkowe koszta rosną do bardzo poważnych rozmiarów.

Ewentualne kary płacone UE? Pewnie będą, choć niewielu z Was sobie zdaje sprawę, że płacenie kar UE jest w niektórych przodujących krajach europejskich na porządku dziennym (i właśnie z powodu braku ochrony środowiska i nieprzestrzegania umów unijnych). Tak więc straszenie karami jest zdecydowanie chwytem pod publiczkę, "niech się ludzie burzą".

Minister środowiska który poświęca środowisko dla własnej wygody nie powinien nigdy zostać takim ministrem, ale ten resort zawsze był w najmniejszym zainteresowaniu rządzących. Spełniał bardziej rolę kolejnej instytucji, gdzie można obsadzić ewentualnego koalicjanta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pike

Ja przestaję w tym brać udział. Mieszkałem w kilku krajach, gdzie też nie było doskonale, choć - jak to na zachodzie - lepiej niż u nas. Gd było coś nie tak, czasem ktoś też ponarzekał, ale proporcje były zupełnie inne: najważniejsze było, co można zrobić, by zaczęło być lepiej, reszta była sprawą mniej istotną. Tu się od porannego otwarcia oczu narzeka, szuka winnych, narzeka, szuka winnych, narzeka... To nie dla mnie. Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.