Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek karpiowy do 150zl


salem78

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...

Przypadkiem mam dwa kołowrotki York: Big Game 6000, i Sea Trend 8000. Wrażenia?

Big Game: Olbrzym :!: Wykonanie bardzo solidne, bardzo pojemna szpula, nie jest lakierowany [nic się nie obdziera] jak moja nieodżałowana Shina Pro Caster, w miarę precyzyjny hamulec, duże przełożenie 4.1-1, i bezużyteczny wolny bieg [można go ustawić na duży opór, albo... jeszcze większy]

Sea Trend: To dopiero bydlę!, pojemność szpuli taka sama jak w B-G [ale szpula jest znacznie większa, i płytsza], przełożenie też, brak wolnego biegu [i dobrze], hamulec OK. I niby aluminiowa obudowa. Ale na moje oko aluminiowy jest tylko kosz kabłąka, reszta to grafit.

Co tu więcej dodać? Potrzebowałem bardzo pojemnych kołowrotków, a te takie są. Oba doskonale nawijają żyłkę. Są tanie? Są, i o to chodzi :mrgreen: Gdy pokazałem Big Game właścicielowi Robinsona Solarisa to zrobił taaaakie oczy i powiedział że zmarnował kasę. Moim zdaniem niekoniecznie. Jeśli nie wywozisz daleko zestawów, takie monstra nie są potrzebne...

PS. W swoim dość licznym stadku kręciołków mam też dwie Okumy: Spectrum SPR-530, i Motion MTR-20. Na pudełku obu stoi jak byk: Made in China :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mi z alledrogo.pl Spro Aggressive Pro LCS. Na sucho kołowrotek jest dla mnie rewelacyjny. Wolny bieg zamyka się po 1/2 obrotu korbki. Precyzyjny hamulec. Mocny kabłąk. Pojemna szpula. ;)

Teraz tylko czekać na wiosnę i testy nad wodą. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przypadkiem mam dwa kołowrotki York: Big Game 6000, i Sea Trend 8000. Wrażenia?

Sea Trend: To dopiero bydlę!, pojemność szpuli taka sama jak w B-G [ale szpula jest znacznie większa, i płytsza], przełożenie też, brak wolnego biegu [i dobrze], hamulec OK. I niby aluminiowa obudowa. Ale na moje oko aluminiowy jest tylko kosz kabłąka, reszta to grafit.

Kolego też chciałbym zakupić te Yorki na karpioszki i sumy. Powiedz co to znaczy że jest "naprawdę duży" :shock:. Na allegro nie ma podanej wagi tych kręciołów, a nie chciałbym żeby mi pod nimi pękły kijaszki (c.w. 3lbs) :wink:. Gdzieś czytałem że ma krótką regulację hamulca i żyłka często wpada pod szpulę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że ma krótką regulację hamulca i żyłka często wpada pod szpulę??

Ja to napisałem - a ciężar nie wiem ale ciężki :) Korpus ma tak jakby z aluminium - przynajmniej takie wrażenie sprawił. Kolega łowił na niego 1 sezon - wyciągnął np karpia 15,5kg na Odrze, i kilka innych łanych ryb i daje rade.

Ja z chęcią zobacze jak na niego wpłynie przyszły sezon, póki co nie chcę polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż. Przede wszystkim, przepraszam za długie milczenie :oops: Ale zważyłem oba kloce. Z braku innej, na kuchennej wadze o dokładności podziałki 0.05 kg. A więc: Big Game - 0.8 kg. Sea Trend - o dziwo, to samo (0.8 kg). Waga mało dokładna, ale już mniej więcej wiadomo z czym mamy do czynienia :grin: Co do S-T, żyłka faktycznie lubi wpaśc pod szpulę, podobnie jak w wielu innych kołowrotkach z tak krótką jej dolną krawędzią. Moja rada (nie zawsze skuteczna), zapomniec o tym że blokadę można wyłączyc. Jak mamy pecha i żyłka tam jednak wpadnie, najczęściej trzeba zdjąc szpulę. A z przednim hamulcem nie jest to zbyt wygodne. No i krótka regulacja hamulca... Prawdę mówiąc nie zauważyłem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam , jaki kołowrotek byście polecili do 100 zł , no maks 120 zł , ma to byc kołowrotek z WB.Narazie upatrzyłem;

-Spro Hardliner http://www.allegro.pl/item982716075_spro_hardliner_pro_lcs_340.html

-Okuma Silvara PRO Baitfeeder http://www.allegro.pl/item969296715_kolowrotek_okuma_silvara_pro_baitfeeder_svpb45.html

-Okuma Dynadrag Pro Baitfeeder http://www.allegro.pl/item975582491_okuma_dynadrag_pro_baitfeeder_fd_40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep otworzył mi sie jako pierwszy ,a myśle ze pytającemu chodziło o dane techniczne a najtanszy zawsze zdąży znaleść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy w tygodniu,plusem jest to że Sanger nie bawi się w naprawę sprzętu tylko wymienia na nowy.Po 1 sezonie padło łożysko rolki (zaczęło szumieć) poszedłem do sklepu i mówię sprzedawcy co się stało,kazał przynieś kołowrotek,no to mu przyniosłem i dałem a on mi daje nowy kołowrotek,a tylko wystarczyło wymienić łożysko rolki które kosztuje na Allegro 4zł.

Co kupisz to twoja sprawa,ale w cenie do 100zł jest to bardzo dobry kołowrotek. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.