Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę mnie jednak Dłubnia zniechęciła ostatnio, owszem kontakt z rybą i wyciągnięte sztuki przy każdym wypadzie, ale co z tego skoro rybki nie większe niż 25 centów (poza jedną o której pisałem wyżej). Łowię między Iwanowicami a Maszkowem, ładne miejscówki, podmyte brzegi, ale na dłuższą metę klapa. Muszę się przeprosić ze Szreniawą, może tam mi pójdzie lepiej, w kwietniu wprawdzie tylko jeden kropek ale miał przynajmniej pod 30.

Ktoś łowi na tym odcinku ? Widziałem przetarte szlaki, czasami nawet w takich chaszczach, że sam się dziwiłem żę się komuś tam chciało chodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bez przesady, faktycznie przeciętna wielkość poławianych ryb nie powala ale trafiają się wyrośnięte sztuki. W tym roku miałem już 40taka, a parę lat temu 50+. Nie jest łatwo ale są w tej rzece duże pstrągi. Trza je wychodzić czy raczej wydłubać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam,

Dłubnia w sobotę 30 czerwca bardzo przyjemna, woda przejrzysta lekko podniesiona.

Kontaktów z kropkami co niemiara, w tym 10 wyciągniętych, niestety wszystkie niewielkie najwyżej 25 centów.

Największy ok. 30-tak po kilku efektownych młynkach spiął się przy wysokiej burcie.

Yoruus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio na Dłubni i na Prądniku, na obu rzeczkach złapałem po kilka pstrążków niewiele większych od woblerka:-( wymiarowych nawet nie widziałem a o nieudanych wyjściach i spadach nawet nie wspomnę, teraz kolej na Szreniawę, może tam złapię coś wymiarowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Szreniawie, woda "kawa z mlekiem", nie było nawet po co kija rozkładać. Pojechałem więc na Dłubnię w rejonie Iwanowic, złapałem 5 kropków w przedziale 20-27 cm i kilka mi spadło. Jak na razie z pośród Szreniawy, Prądnika i Dłubni najlepiej prezentuje się ta ostatnia, nie tylko ze względu na grania ale także na dostępność (na Prądniku i Szreniawie przejść przez pokrzywy to prawdziwa sztuka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Prądniku, nie łowiłem ale na Dłubni faktycznie w prawie każdej ciekawej miejscówce można liczyć na pobicia. Tylko wielkość rzadko przekracza u mnie 25 centów.

Btw. ciekawe kiedy na siebie wpadniemy bo łowię zawsze między Maszkowem a Iwanowicami, a do tej pory na ponad 10 wypadów na Dlubnie spotkałem tylko jednego wędkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh podejrzewam że nawet te same kropki łapiemy:-) jak trafi ci się jakiś bez oka to znaczy że moja teoria się sprawdziła (dzisiaj jeden pstrążek spad mi po kilku sekundach walki bez zacinania a na kotwiczce zostało tylko jego oko:-(( ja też łapie na tym samym odcinku ale podejrzewam że w innych godzinach ze względu na to że nie jestem "rannym ptaszkiem":-)) kto wie może kiedyś na siebie wpadniemy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny poranek na Dłubni. Woda przyjemna nawet po ostatnich opadach przejrzysta. Brania mniej liczne i przeważała niestety drobnica, największy pstrążek miał niespełna 25 centów.

Może ktoś był ostatnio na Szreniawie ? Znów muszę zmienić łowisko bo mnie Dłubnia ciut zmęczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki83 bylem na Szreniawie w okolicach Waganowic, koło Niedżwiedzia i Niegardowa.

Ogólnie to potwierdzam że zaczepów duzo wiecej niż na Dłubni, z braniami natomiast dużo gorzej, niemniej jednak chciałbym sprawdzić odcinek przed no killem, albo za nim ale jeszcze przed Słomnikami, nie byłeś tam czasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dokładnie w Niegardowie ale tak jak napisałem woda mętną i nawet kija nie rozkładałem, na Szreniawie na wiosnę miałem jednego "wymiarowego" i słyszałem że są tam jeszcze jakieś niezłe sztuki. Nie wiem od czego to zależy ze po tych samych opadach , tego samego dnia na Dłubni woda jest czysta i na Szreniawie jest syf. Jeśli chcesz sprawdzić odcinek wyżej położony to może jest szansa (może jakiś siurnik wpływa do Szreniawy i ją skutecznię mąci ale tak dobrze tej rzeki nie znam żeby to widzieć:-(( może i wyżej woda jest czyściejsza ale tego nie wiem, "ryzyk - fizyk", najwyżej tak jak ja dasz sobie spokój i znów pojedziesz na Dłubnie:-)

Ps. pisząc bardziej zarośnięta nie miałem na myśli zaczpów których owszem w Szreniawie jest więcej ale tych cholernych pokrzyw:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Kolegów,

W tym roku zacząłem chodzić za pstrągiem. Rezultaty mam raczej mizerne - po pierwsze brak doświadczenia, po drugie brak czasu. Stąd mój wybór rzeki padł na Dłubnię (ładna rzeczka i do tego blisko). Ponadto z tego co piszecie na forum jest w Dłubni trochę pstrąga, choć niekoniecznie tam gdzie łowię.

Interesują mnie okolice Zalewu Zesławickiego. Łowił ktoś z Was ostatnio na Dłubni w okolicy Zesławic (powyżej i poniżej Zalewu Zesławickiego)? Co możecie powiedzieć początkującemu na temat tego łowiska?

Dziś rano się tam nawet wybrałem. Na woblerka udało się oszukać pstrążka 22centy i jazia 28centów. Na gumkę dwa okonki. Rybki oczywiście trafiły z powrotem do wody.

Miał ktoś z Was jakieś ciekawsze rezultaty na tym fragmencie Dłubni? Czy tylko na drobnicę można tam liczyć?

Pozdrawiam,

pablo_pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Twoje wyniki doskonale ilustrują rybostan tego odcinka. :cool:

Niestety, poniżej ujęcia wody w Raciborowicach zaczyna się woda nizinna i dziadki z robakami czyszczą ten kawałek regularnie. Zaś poniżej zalewu pstrąg trafia się sporadycznie, choć bywają grube sztuki.

Za pstrągiem radziłbym się udać wyżej. Im wyżej tym lepiej. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pstrągiem radziłbym się udać wyżej. Im wyżej tym lepiej. :razz:

Potwierdzam ;)

Razem z kolegą jakiś czas temu zaczęliśmy badać Dłubie od zalewu Zesławickiego w stronę Raciborowic.

Kilka okoni oraz kilka pstrągów poniżej 20 cm. Kolejny wyprawa obfitowała w nieco większe sztuki - 25 cm. Tym razem zaczęliśmy od boiska w Michałowicach i skończyliśmy na przeciwko komercyjnego łowiska pstrągowego.

Tak naprawdę jeszcze nie dotarliśmy do "TEGO" miejsca gdzie można spotkać coś większego - będzie czas, pogoda dopisze - zdam relacje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "badałem" nie raz w tym roku odcinek Maszków - Iwanowice czyli nieco wyżej niż Michałowice. Po złapaniu kilkudziesięciu pstrążków (największy miał ok 27 cm) dałem sobie spokój. Nie twierdzę że ich tam nie ma ale nie chcę już ich kaleczyć bo prawie każdy maluszek zacina się dosyć głęboko a czasami za bok lub brzuch i niepotrzebnie się kaleczy:-(( życzę powodzenia i dajcie znać jeśli rzeczywiście trafi się jakaś większa sztuka:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak majki, na 12 wyjść na Dłubnię kilkadziestąt pstrągów ale tylko jeden miarowy, dokładnie 30 i jeden większy który się spiął, tak więc cudów nie ma.

Sezon się i tak kończy więc czas się przenieść na Wisełkę, lub na Szreniawę na nizinnym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubnia to trudne łowisko jeśli chodzi o miarowego pstrąga, błędem było zwiększenie wymiaru ochronnego do 30 cm. Przy regularnych zarybieniach, ryby są przegęszczone i dominują sztuki +/- 25cm. Rzeka niestety nie jest zbyt zasobna w pokarm. Najżyźniejszy dolny odcinek jest klasyfikowany jako woda nizinna mimo że niemal do samego ujścia zachowuje charakter wody górskiej. W tym sezonie miałem 6 miarowych, w tym 40cm. Widziałem wyjście 50, niestety bez pobicia. :razz:

Poniżej największy "pstrąg nizinny" złowiony w tym roku na Dłubni.

post-11087-14544973070249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.