Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rzeka Dłubnia


Bartesikk

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Złapać pstraga 30-40 cm to nie problem.

Raczej pstrążka, bo 30cm rybkę raczej PSTRAGIEM nazwać nie można. Póki w waszym środowisku będzie dużo takich jak ty, to inni użytkownicy wody o grubych pstrągach 40++ raczej mogą pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis piękny dzień ...mnóstwo wyjść/kontaktów, 6 podrostków na brzegu. Po dzisiejszym dniu wiem ze napewno ze sa tam ryby 40++

A były co do tego jakieś wątpliwości ? :razz:

Ubiegłoroczny

83318099b4be2a8am.jpg

Współczesna Dłubnia nie rozpieszcza ale 40-50 pstrągi od czasu do czasu siadają na hak. Inna sprawa kiedy przeglądałem album ze zdjęciami ryb łowionych w latach 70 przez nieaktywnego już dziś spinningistę to mi te pstrągale przez kilka kolejnych nocy się śniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi? :razz: Zacytuje pewnego bardzo starego i bardzo mądrego wędkarza: Najważniejszy element wędki jest na jej grubszym końcu. I nie mam na myśli kołowrotka :cool:

No dobra trochę sobie posłodziłem. A na poważnie. Im dłużej robię przynęty tym częściej dochodzę do wniosku że nie ma idealnej. Są dobre jeśli potrafisz je dopasować do warunków łowiska i upodobań ryby. Przynęty nie łowią, łowią wędkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie "grasuje" na Cholerzynie bo fajne 50 cm tęczaki wpuścili, ale jak się woda nagrzej to znów poszukam szczęścia na Dłubni i Szreniawie...

ale Cholerzyn to łowisko komercyjne a nie ogólnodostepne , a na komercyjnym to rybe nawet dziecko 5 letnie złapie.

Złapać rybę na ogólnodostepnym łowisku to jest sztuka i uciecha a nie na komercyjnym , co rybie co sie poda to zaatakuje.... :razz: .

dziś przejeżdżałem koło Dłubni to piekna rzeczka , nawet jakis wędkarz chodził i wędkował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczupak jestem jutro na Cholerzynie od 10 rano, zapraszam (nawet Ci dniówkę opłacę), skoro złapanie 50 cm pstrąga to taka prosta sprawa że 5 latek sobie da rade to jeśli nie wyjmiesz 5 to łamie Ci Twoją wędkę na głowie a jeśli Ci się uda to vice versa:-) Cholerzyn to owszem komercja ale nie taka łatwa jak każdemu się wydaje, rybki biorą różnie, raz wszyscy mają efekty a raz 10 chłopa schodzi po całym dniu o pustym kiju... sztuka nie sztuka, na Szreniawie i Dłubni też mam wyniki i to czasami o wiele lepsze niż na Cholerzynie. Chwilowo wybieram komercję bo na Dłubni mam szczęście do przedszkolaków, których nie zamierzam regularnie kaleczyć a Szreniawa jest "brudna". Często czytam twoje posty na różne temat i widzę że wszędzie masz najwięcej do powiedzenia a szczególnie w temacie "beretowania" ryb:-) znasz powiedzenie "jak krowa dużo muczy to mało mleka daje"? podejrzewam że podobnie jest z Toba i twoimi przechwałkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest beretowanie ryb?

Nie chce się kłócić bo i po co i o co........

Na razie nie mam czasu jezdzić na ryby bo mam mase roboty w polu ....

ale jak sie odrobie to poświęce dzien na Dłubnie i zobaczysz co tam można złapać.

Na komercyjne nie jeżdzę bo prawdziwy wędkarz łowi na zbiornikach i rzekach ogólno dostepnych a nie płaci za rybę która złowi .....dla mnie to bez sensu łapanie ryb i płacenie za nie....... :wink:

Majki83 napisz do mnie na PW pochwalimy sie swoimi rybami zobaczymy kto lepszy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny gwint, szczupak, czasem mam wrażenie, że beton z PRLu jest zaraźliwy, a Ciebie to szczególnie doświadczył. Na Cholerzynie sobie złapiesz rybkę i z czystym sumieniem zberetujesz. Na Dłubni zberetowanie pstrąga to jakbyś rybki z akwarium na patelnie wywalał, kiedyś się skończą... Panie zrozum Pan, że Dłubnia jest za mała, a za zarybienia palczakami i tak płacisz składkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co to jest beretowanie ryb?"

Otóż "beretowanie" to lanie rybki po łbie w celu zabrania jej do reklamówki tudzież torby wędkarskiej w celu dalszej jej konsumpcji tudzież zamrożenia na "czarną godzinę kiedy w lodówce wiatr wieje i hula":-)

"Nie chce się kłócić bo i po co i o co........ "

Ja też nie chcę się kłócić bo i po co:-)

"Na razie nie mam czasu jezdzić na ryby bo mam mase roboty w polu .... "

Obyś miał robotę do 31 sierpnia:-)

"ale jak sie odrobie to poświęce dzien na Dłubnie i zobaczysz co tam można złapać. "

Wiem co tam można złapać chociażby z relacji wędkarzy tego forum, którzy wklejają fotki, jak na razie nie widziałem żebyś cokolwiek wkleił może dlatego że rybka z rozbitym łebkiem nie wygląda zbyt atrakcyjnie:-)

"Na komercyjne nie jeżdzę bo prawdziwy wędkarz łowi na zbiornikach i rzekach ogólno dostepnych a nie płaci za rybę która złowi .....dla mnie to bez sensu łapanie ryb i płacenie za nie....... "

Z Twojej wypowiedzi można wywnioskować że "prawdziwemu wędkarzowi" najlepiej ryby smakują kiedy za nie nie płaci:-)

"Majki83 napisz do mnie na PW pochwalimy się swoimi rybami zobaczymy kto lepszy. "

Szczupak28 wędkarstwo nie polega na chwaleniu się okazami a raczej na miłym spędzaniu czasu. Nie traktuję wędkarstwa jako formy rywalizacji ,ale jako hobby ,które odpręża mnie po całym tygodniu pracy. Nie odczuwam również satysfakcji ze słuchania czyiś opowieści a forum traktuje raczej czysto informacyjnie ,ponieważ nie pochodzę z "tych stron" Polski i nie zjadłem wszystkich rozumów ,aby uważać się za mistrza wędkarstwa, także pisanie na PW w celach podanych przez Ciebie jest z całym szacunkiem BEZCELOWE:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że panowie dali się z prowokować.... Myślę że nie ma sensu odbiegać od tematu i wdawać się w jakieś puste dyskusje bo są rzeczy których się nie przeskoczy - no nie da rady :mrgreen:

Poza tym widzę tu ewidentne Trolololo ze strony "esox lucius" - szkoda czasu...

Porozmawiajmy o rybach... o Dłubni...

Pozdrawiam PRAWDZIWYCH wędkarzy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....dla mnie to bez sensu łapanie ryb i płacenie za nie.......

Haha a to dobre a jeszcze niedawno pisałes, że zabierasz ryby bo inaczej inni wezmą i karta Ci sie nie zwróci. Zdecyduj się w końcu bo się plączesz w swoich wypowiedziach

masz racje tak pisałem ale mówiłem o łowisku ogólnodostępnym a nie komercyjnym , a to duza róznica.

Nigdzie się nie platam , jesli czegos nie rozumiesz to juz nie moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górnym odcinku Dłubnia dziś ledwo mieściła się w korycie. W Słomnikach Szreniawa pod mostem wystąpiła z brzegów i podtopiła okoliczne posesje. Znów trzeba poczekać ładne kilka dni by rzeki opadły. Ostrzyłem sobie zęby na ten długi weekend, że połowię i zadebiutuję na Szreni a tu .... taki zawód. Dobrze że przynajmiej w środę przed pierwszym deszczem udało się rano wyrwać na Dłubnię i zaliczyć parę puknięć i jednego kropka pod 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.