Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Solina


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Witam,w dniach 8-15.08 będe w bieszczadach na urlopie i jeden dzień będe mógl wygospodarować dla siebie.Gdzie ze spiningiem można pochodzić za pstrągiem?Ponieważ będzie to tylko pól lub jeden dzień nie będe mial czasu poznawać lowiska a będzie to z marszu,jakich i jakiej wagi zabrać przynęty.Tu w lubelskim łowie w malych rzeczkach i większość przynent jakie mam to 2-6g.zostalo jeszcze pare dni to moge coś jeszcze klepnąć czy dokupić za wszystkie pomocne podpowiedzi z gory dziękuje i pozdrawiam Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. planowalem wybrac sie tak na 1 dzien nad Soline na ryby, i mam takie pytanie czy chodzi ktos i sprawdza zezwolenia? bo raczej nie bede mial czasu wykupic.. czy moze jak sie zadomowie w jakims osrodku to nie bede musial wykupywac? jak tam jest.. nigdy nie bylem. Z gory dzieki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. planowalem wybrac sie tak na 1 dzien nad Soline na ryby, i mam takie pytanie czy chodzi ktos i sprawdza zezwolenia? bo raczej nie bede mial czasu wykupic.. czy moze jak sie zadomowie w jakims osrodku to nie bede musial wykupywac? jak tam jest.. nigdy nie bylem. Z gory dzieki za odp.

...znaczy kłusować kolega chce?? bez opłat wędkować ?? po zezwolenie niema kłopotu skoczyć ,w kilku miejscach sprzedają min.w Solinie blok C taka pani sprzedaje,dokładnego adresu nie znam ale na necie znajdziesz (google to potęga) koło promu facet sprzedaje ewentualnie na poczcie możesz zrobić przelew na konto pzw Krosno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wrozilem z tygodniowych wakacji nad solina, ryby bardzo slabo braly, na spining lowilem jeden dzien i nic, rozmawialem z wieloma wedkarzami i brania byly bardzo slabe, a ostatnio nawet ukleje przestaly brac :( pozostaje popatrzec na wielkie karpie przy zaporze a pstraga kupic kolo promu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Własnie wróciłem z 10-dniowej zasiadki na Solinie

Jestem co najmniej zadowolony.

Co prawda nastawiałem sie na karpia(mieszkałem nad samą woda )

Neciłem (kukurydza , grochem , konopia) rezem ok 60 kg .

efekty : zero karpia ( nie brał na całej solinie), ale za to wszedł leszcz.

Razem złapałem 67 leczczy, najmniejszy 43 cm , najwiekszy 69 cm .

Na chacku 2-3 kuku na włosie.

Ponadto szczupak 108 cm i 10 kg (foto w galerii) , 2 szupaki po 45 i 50 cm .

sandacz 59 cm ( na zywa rybke w nocy z łódki)

Troche okoni i płoci .

Ponadto byłem na licencjonowanym sanie

Efekty:

1 pstrag oraz 3 lipienie w tym jeden 49 cm ( foto w galerii)

W solinie byłem pierwszy raz i choć Karpie nie weszły uważam wyjazd za udany .

Rzeczywiscie ludzie narzekali ze nic nie bierze , ja jakos nie narzekałem .

Ale jak to koledzy powiadaja ryby mnie lubia :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Witam serdecznie!Koledzy po kiju mam do Was serdeczna prośbe-a mianowice wybieram sie na rybki w polowie czerwca do miejscowosci Zawoz,spedze na tam 14 dni! I tutaj prosba do kolegow po fachu aby cos opowiedzieli o tej okolicy

(jak i gdzie łowic,na jakie przynety,moze jakies miejscowki koledzy polecaja)

Dodam ze raczej bede preferowal spinning i od czasu do czasu gruntowka i splawik,do dyspozycji bede mial łodke z silnikiem!

Takze jakbyscie mieli jakas wiedze na temat tej okolicy to bylbym wdzieczny,kazda rada jest na wage złota:)

Z wedkarskim pozdrowieniem BOBO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawóz miejsce szczególne w czerwcu jak jeszcze nie ma wielu wczasowiczów. Wszystko będzie zależeć od stanu wody. Można połowić sporo szczupaków. Raczej na żywca albo na gumy. Okoń też się trafia . Z gruntu leszcz (jednak w tej części zalewu nie za duży) oraz sandacz. Najlepsze brania są zwykle przed burzą, których w tym okresie jest sporo. Trzeba dokładnie obserwować niebo, bo można nie wrócić łódką do brzegu. Więcej info pisz na pw. W tym czasie w Polańczyku jest baza Muchowych Mistrzostw Świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje koledze jacenty i koledze kroku za bardzo dobre informacje ktore dla mnie sa bardzo wazne!Jesli ktos ma jeszcze jakies info na temat Soliny i lowiska w Okolicy zawoz to prosze o podzielenie sie z tym na pw badz na numer gg 404494!

Pozdrawiam i zycze polamania kija!

BOBO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Wybieram się do Wołkowyji na początku czerwca 02 do 06

Nastawiam się na drapieżnika szczupak,sandacz. Planuje łapać na żywca lub trupka.

Poniżej mapka gdzie chciałbym łowić, orientuje się ktoś jakie tam są tam głębokości,dno itp.? W tym miejscu spławik czy grunt? Co jeszcze możecie powiedzieć?

Pozdrawiam

post-9365-14544972559081_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam woda na Solinie jest wysoka nawet bardzo wysoka ale z dnia na dzień jeśli nie będzie dużych opadów woda będzie się szybko stabilizować ...

magic95 wiem gdzie to jest ale Ci nie pomogę bo tam nie łowie .

Co do rybek to zaczyna trzeć się leszcze po tarle będzie dobrze brał ,sandacz też pomału schodzi z gniazd może zacznie żreć ,okoń jak okoń trzeba go szukać z paprochami szczupak podobnie tylko większe gumy :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam! W najbliższy poniedziałek wyjeżdżam na 2 tygodnie nad Solinę. Czy ktoś wie może, jak po ostatnich opadach wygląda zalew i San? Chodzi mi oczywiście o stan wody i warunki do łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trzeba, trzeba. I bardzo trzeba uważać, gdzie się łowi. Jedynie sam zbiornik Solina jest kwalifikowany jako wody nizinne, gdzie dopuszczalne są wszystkie metody połowu i przynęty. Prawie wszystko poniżej jeziora Solińskiego to wody górskie (kraina pstrąga i lipienia) - nawet jezioro Myczkowieckie (zaczynające się tuż poniżej zapory - na pierwszy rzut oka nie wiadomo, czy to rzeka, czy jezioro). Na tych wodach obowiązują liczne ograniczenia - tylko przynęty sztuczne + haczyki bezzadziorowe + zakaz połowu w porze nocnej itd. Ponoć są tam liczne kontrole, bo po mistrzostwach świata w muszkarstwie zainteresowanie tymi wodami wzrosło, również wśród kłusowników.

Pozwolenie na Solinę nie jest drogie - 10 zł dziennie; na wody górskie - 20 zł. W Solinie pozwolenie można wykupić w bloku przy głównej ulicy prowadzącej na tamę (na moim pozwoleniu jest pieczątka - blok C pok. 102). Jest tam siedziba miejscowego koła PZW, a obsługę prowadzi sympatyczna starsza pani (każdy kto był, wie o co chodzi :), która bardzo chętnie poinformuję Cię o wszystkich szczegółach (nawet o tych, o które nie zapytasz). Pozwolenie można wykupić chyba w godz. 11.00 - 16.00, podobno nawet w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.