Skocz do zawartości
tokarex pontony

Karta wędkarska ,a łapanie w kilka osób


Charger

Rekomendowane odpowiedzi

Wrócmy do wypowiedzi pana Jarka nie wazne czy ukradles 5 zł czy 100000zł i tak jestes złodziej w mysl tej zasady przepisy mowia jednoznacznie co znaczy ze ty interpretujesz? Czyli sprawa trafia do sadu grodzkiego sad interpretuje a interpretacja takiego idiotycznego regulaminu moze być tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
łamiąc prawo również obydwoje wędkarz żę udostępnił sprzęd do celów kłusowniczych
Póki co, pomocnictwo w takim przypadku nie stanowi wykroczenia, a i odpowiedzialności ze statutu trudno mi się dopatrzeć.

Czyli sprawa trafia do sadu grodzkiego sad interpretuje a interpretacja takiego idiotycznego regulaminu

Sądy grodzkie nie zajmują się w ogóle regulaminem PZW, a jedynie m.in. wykroczeniami z ustawy o rybactwie śródlądowym.

Jednym z możliwych skutków wcielenia w życie Twojego pomysłu byłoby doprowadzenie do wyławiania przez emerytów łączących się w pary tej samej ilości ryb, choć przy użyciu jednego wędziska (przez każdego z nich), przy stawce nie 0,5zł na dobę, ale za 25 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócmy do wypowiedzi pana Jarka...

Myślę Carlos, że ze strony Jarosława jak i innych użytkowników temat już został wyczerpany.

Niemniej skoro nadal trudno Ci się zgodzić z poniższym przepisem regulaminu PZW:

Art. 7 pkt. 2

2. Amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca dokument uprawniający do takiego połowu, zwany dalej "kartą wędkarską"...

a Twoje argumenty i opinia opiera się i dąży do dyskusji typu: "czy odciski palców na wędce to już łowienie, czy jeszcze nie?"

I chcesz doszukiwać się w nim nadal podobnych rzeczy, które są dla wędkarzy poprostu zrozumiałe oraz odnaleźć w nim swoje "ja".

To moja propozycja jest taka: zbierzesz jeszcze trochę osób, które chciałyby podyskutować w ten sposób. Założę wam na forum oddzielną kategorię, grupę a nawet mogę zrobić wam inny kolor nicku. I działaj, dyskutuj.

I żeby nie było, że jest w tym jakiś podtekst, czy ironia.

Wystarczy, że zbierzesz 1% zarejestrowanych użytkowników forum, którzy też mają podobne wątpliwości i opinie.

Tak więc jak będziesz przygotowany to daj znać.

A póki co nie widzę potrzeby kontynuowania dalej tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Proszę o wyjaśnienie , jak czytać ten punkt regulaminu

Stan faktyczny:

mąż: posiada kartę wędkarską, ma opłacone wymagane opłaty, jest członkiem PZW

żona: nie posiada karty wędkarskiej

Czy żona może z mężem wędkować? Czy musi posiadać KW, jedynie nie musi mieć jej opłaconej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona nie musi posiadać karty wędkarskiej jeśli łapie razem z małżonkiem który posiada karte...........

Karta wędkarska jest na okaziciela a nie na rodzinę. Brat może tylko pilnować wędki ale nie łowić na nią.

wyszukaj w tym głębszego sensu ....... nie wolno ale .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona nie musi posiadać karty wędkarskiej jeśli łapie razem z małżonkiem który posiada karte........

nieprawda. było już kiedyś o tym na forum tutaj

współmałżonek nie musi wnosić opłat, ale tzw. białą kartę posiadać musi - bo jest ona dowodem, że zna przepisy (wymiary, okresy limity itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

witajcie przyjaciele!!! nigdzie ni moge znaleźć konkretnej odpowiedzi wiec pytam: czy moge jedna wędkę przekazać do połowu koledze tak jak przewiduje regulamin co do współmałżonka? dodam ze ja posiadam wszystkie dokumenty potrzebne do połowu i jesteśmy pełnoletni. z góry dziękuje!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge jedna wędkę przekazać do połowu koledze tak jak przewiduje regulamin co do współmałżonka?
:wink::mrgreen: Jeśli kolega jest twoim współmałżonkiem to tak :cool:

To oczywiście żart ,ale poważnie przeczytaj ten temat a dowiesz się czy tak można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze ja posiadam wszystkie dokumenty potrzebne do połowu i jesteśmy pełnoletni. z góry dziękuje

Skoro jesteś pełnoletni i dali Ci dowód jak dojrzałemu człowiekowi ( :?:) i na jeden bilet z kolegą jeździsz tramwajem i na jeden chodzisz do kina to spróbuj i jedną wędkę podzielić na pół i z kolegą łowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś wędkarzem to powinieneś wiedzieć, że np. za ciebie lub z tobą może wędkować osoba ponizej 14 lat, a jeżeli ty też łowisz, ona i ty możecie łowić tylko po jednej wędce :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .Młodzież nie zrzeszona w PZW do lat 14 może wędkować nieodpłatnie na wodach PZW ale tylko w ramach dziennego limitu swego opiekuna i w jego obecności .Uprawnienie to dotyczy również współmałżonka członka PZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerw4, Pytanie było proste.

czy moge jedna wędkę przekazać do połowu koledze... dodam ze ja posiadam wszystkie dokumenty potrzebne do połowu
 i jesteśmy pełnoletni.

to po co cytować regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki to była raczej podpowiedź dla mojego przedmówcy a co do pytania w tym temacie to wiadomo że nie może być taka sytuacja że członek PZW odstąpi pełnoletniemu bratu nie posiadającemu uprawnień do wędkowania w wodach PZW wędkę nawet na chwilę strażnik jak zobaczy go z wędką w ręku nie będzie kombinował czy on trzyma tą wędkę na chwilę żeby ją tylko przytrzymać jak było w temacie tylko powie że gostek kłusuje na dobrą sprawę brat nawet nie może podbierać ryby bo to też będzie uznawane za łowienie ryb bez wymaganych uprawnień i to będzie niezgodne z regulaminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

mam pytanko panowie, bo nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi.Pewnie odpowiedź już znam ale chciałbym się upewnić: czy łowiąc na spining moge machac kijem wraz z kolegą nie posiadającym opłaconych składek? w przypadku innej metody to tak ale nie pytano nigdy o spinning. Tak chciałbym się upewnić choć pewnie pytanie niektórym może się wydać conajmniej dziwne . Kto pyta nie błądzi:)

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko panowie, bo nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi.Pewnie odpowiedź już znam ale chciałbym się upewnić: czy łowiąc na spining moge machac kijem wraz z kolegą nie posiadającym opłaconych składek? w przypadku innej metody to tak ale nie pytano nigdy o spinning. Tak chciałbym się upewnić choć pewnie pytanie niektórym może się wydać conajmniej dziwne . Kto pyta nie błądzi:)

pzd

Witaj,

Spiningowac możesz tylko na jedną wędkę. Na łowisku gdzie masz 2 wędki dozwolone nie mozesz spiningowac na jedna a na druga np łowic na spławik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku innej metody to tak

Z tego co pamiętam z RAPR-u to przy innej metodzie tylko jeśli kolega nie ukończył 14 roku życia lub jest twoim małżonkiem :wink: możesz odstąpić mu 1 wędkę i łowicie w ramach przysługującego Ci limitu :)

Na spining nie może łapać kolega bez opłaconych składek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałęm ale wolałem się upewnić. A w przypadku gdy ja łapie na spining a a znajomy np siedzi przy żywcu ?? Czy taki układ jest dopuszczalny? Przy opłacaniu składem w tym roku ( Koło PZW Puławy) usłyszałem ze łapiąc na spining mogę jednocześnie mieć zarzucona żywcówke, zdziwiło mnie to tym bardziej że wiem że kiedyś było inaczej. No chyba że byłem źle poinformowany w temacie.

Więc jak jest Panowie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przypadku gdy ja łapie na spining a a znajomy np siedzi przy żywcu ?? Czy taki układ jest dopuszczalny? Przy opłacaniu składem w tym roku ( Koło PZW Puławy) usłyszałem ze łapiąc na spining mogę jednocześnie mieć zarzucona żywcówke, zdziwiło mnie to tym bardziej że wiem że kiedyś było inaczej. No chyba że byłem źle poinformowany w temacie.

Więc jak jest Panowie :)?

Jest to bzdura.Albo źle słyszałeś albo twój informator wprowadził cię w błąd.

W regulaminie w 4. ZASADY WĘDKOWANIA jest zapis ;

"8. W czasie połowu ryb na przynęty naturalne zabrania się równoczesnego łowienia metodami spinningową lub muchową."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witajcie.

Mam następujące pytanie, czy mój tata nie mający karty ani innych takich rzeczy może łowić ze mną w ramach limitu na wędkę, czyli ja np feder a tata spławik dodam że mam 15 lat kartę wędkarska, opłaconą składki itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie może, jednak kiedyś rozmawiałem z panami z Policji i powiedzieli mi że jeżeli jest to samo nazwisko nie ma problemu, można wędkę odstąpić: ojcu, bratu, siostrze, matce itp. JEDNAK JESZCZE RAZ ZWRACAM UWAGĘ! REGULAMIN TWIERDZI INACZEJ! Niestety ale trafienie na służbistów w takim wypadku mogło by się skończyć upomnieniem a w najgorszym wypadku mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mam pytanie koledzy. Zgodnie z zasadami wędkarz na spławik może łowić na 2 wędki.

Problem polega na tym iż często jezdze z narzeczoną,zarzucam 2 wędki i moja połówka zarzuca itp.

No i tak myśle,że w razie kontroli będę miał kłopoty,że dałem jej wędke do ręki a nie ma uprawnien czy można spokojnie dogadać się,że to ja łowie na 2 wędki a ona zarzuca?

Jak to dokładnie wygląda?

Dokładnie to łowie na Wiśle na odcinku sprywatyzowanym gdzie nie potrzebna jest karta tylko wykupuje się opłate roczną i takową posiadam tylko na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.