Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zioła i przyprawy w wędkarstwie


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Maniek mnie pewnie obedrze ze skóry
Eee, za co, toż to staroć :shock::mrgreen: ,mój "guru" kulkowy powiedzial że idą w innym kierunku,choć wszelkie "ostrości" w kulkach [zanętach] wracają co jakiś czas.
Przyprawa korzenna
Testowałem 3-4lata,świetne wyniki ,ale dopóki leszcz się nie przyzwyczaił ,no i pojawiły się na rynku w ofercie kilku firm, dlatego zrezygnowałem.
Przypuszczam, że proporcje powinny być podobnie jak w przypadku soli, jedynie delikatną nutą oddającą ostrość.
Tak ,zwróć uwage że to zaledwie 0,5% :shock: a nie 10%,z tego co się dowiedzialem ,sól ma "wypuklić" zapach i smak.chodzi mi oczywiście o kulki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie przeceniaj mnie :grin:
Cóż za skromność :wink:
Eee, za co, toż to staroć :shock::mrgreen:
No bez jaj, staroć to może gdzieś tam w "podziemiach" :lol: W sumie mało mozna na ten temat wyczytać w necie, więc śmiem twierdzić, że są to pewnego rodzaju tajemnice dla wtajemniczonych :???:
Ja zastępuję ją przyprawą korzenną do grzańca i pierników
O to tak, mam hurtową ilość w szafce kuchennej - zakupione w promocji - niektórzy znajomi ze sklepu sądzili, że wypijam ogromne ilości piwska :twisted:
Tak ,zwróć uwage że to zaledwie 0,5% :shock: a nie 10%,z tego co się dowiedzialem ,sól ma "wypuklić" zapach i smak.chodzi mi oczywiście o kulki .
No proszę, faktycznie sól uwydatnia smaki potraw, i z pewnością nie chodzi tylko o kulki, ale i o zanętę również. Ale ilośc szczerze mówiąc mnie zaskoczyła.
Jarosław napisał/a:

Ciekawe jaką przynętą byłyby pijawki w spirytusie.

Jak to jaką ,doskonałą ,dwa w jednym :mrgreen: [i zagrycha i zapitka] :mrgreen:

mańku wyjąłeś mi to z ust :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam

chciałbym się zapytać czy np kolendra + brasem nie będą się gryzc, albo kolenda + kopra melasa lub kolenda + melasa. lub kolendra + brasem, brasem + piernik, kopra melasa + kolendra , kopra melasa + kolendra + piernik.

prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym się zapytać czy np kolendra + brasem nie będą się gryzc, albo kolenda + kopra melasa lub kolenda + melasa. lub kolendra + brasem, brasem + piernik, kopra melasa + kolendra , kopra melasa + kolendra + piernik.
Ale zadałeś pytań. Ja stosuję kolendre z melasą na leszcza od jakiegoś czasu i ten zestaw mi się sprawdza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiórki kokosowe prażymy, następnie gorące zasypujemy nesquickiem, mieszamy w słoiku i zostawiamy na noc. Następnie dodawane do zanęty karasiowej to killer. W innych zanętach stanowią element wynoszący i wabiący wpół wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

jaki aromat polecacie na śreniej wielkości rzeczke w której są głównie leszcze, krąpie, płocie, jelce czasem trafi sie też karaś. nigdy wcześniej tam nie wędkowałem i na dłuższe nęcenie też nie mam czasu wiec prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki aromat polecacie na śreniej wielkości rzeczke w której są głównie leszcze, krąpie, płocie, jelce czasem trafi sie też karaś. nigdy wcześniej tam nie wędkowałem i na dłuższe nęcenie też nie mam czasu wiec prosze o pomoc

Ja mogę polecić ci cynamon bo u mnie się sprawdza szczególnie leszcze i płotki lubią ten zapach a karasi też mi nie odstrasza :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wanilia jest uniwersalna , jeśli Twoja rzeczka jest w miare czysta a do tego nie ma na niej dużej presji to spróbuj zanęty bez dodatków zapachu lub atraktora sama dobra baza zwabi u trzyma ryby w łowisku waże byś dodał posiekanych czerwonych robaków pudełko pinki ..połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównie leszcze, krąpie, płocie, jelce

Spróbuj zapachu czosnku,zarówno w zanęcie jak i w przynęcie.Jeśli chcesz mieć rzadsze brania ale większych ryb to napewno zrezygnuj z kupnej zanęty na rzecz pęczaku i makaranu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuj zapachu czosnku,zarówno w zanęcie jak i w przynęcie.

Słyszałem że czosnek stosuję się raczej w chłodniejszych porach roku nie wiem czy latem się sprawdzi.

zrezygnuj z kupnej zanęty na rzecz pęczaku i makaranu :wink:

Pęczakiem zdarzało mi się nęcić(podczas gotowania dodawałem cukru waniliowego) ale to niestety wymaga kilkudniowego nęcenia.

jeśli Twoja rzeczka jest w miare czysta a do tego nie ma na niej dużej presji to spróbuj zanęty bez dodatków zapachu lub atraktora

Nie wiem czy byłby to najlepszy pomysł myślę że dodania jakiegoś zapachu zdecydowanie podniosłoby atrakcyjność zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie czosnku w jednych rzekach moze byc strzałem w 10, ale w niektórych ( jak u mnie na Wiśle) może to być totalna klapa.

Najbezpieczniej do zanęty dodać wanilii, lub brasemu. Są to bardzo słodkie zapachy, które mogą wabić nie tylko leszcze, oraz płocie, a nawet okonie, jeżeli w zanęcie doszuka się czegoś swojskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mówi kolendre a drugi wanilie, a ja powiem jedno i drugie bo te zapachy bardzo dobrze się komponują i doskonale wabią leszcze, tylko bez przesady. Teraz jest ciepła woda i nawet mała ilość zapachu wystarczy, tym bardziej, że to łowienie rekreacyjne. Dobrze jest dać czerwoną zanętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba szukasz jakiejś cudownej jedynej zawsze i wszędzie skutecznej mieszanki zanętowej ale taka nie istnieje najlepiej chyba jak zakupisz paczkę dobrej markowej zanęty np. traper gold series czy lorenca super dodasz odpowiednio kleju ewentualnie gliny robactwo i do wody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cynamon się sprawdza szczegolnie na leszcza i płotkę,

0,5kg bułki tartej

0,25kg kaszy kukurydzianej

0,25kg kaszy mannej

40g cynamonu (dwie torebki)

woda z łowiska rzecz jasna

powyższy przepis na zanętę w zupełności wystarcza żeby sobie zanęcić łowisko na leszcze i płotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze miód chyba zabardzo by Tobie posklejał zanętę, chyba że ktoś produkuje np. aromat miodu, ja czasem dodaje np. aromat migdałowy taki używany do pieczenia ciast, rozpouszcza się go z wodą którą wlewasz do zanety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.