Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zioła i przyprawy w wędkarstwie


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wkońcu udało mi sie przebrnąć przez proces rejestracji i piszę swoj 2 post na forum :)

Mam pytanie związane z przyprawami i ziołami, temat tez przeczytalem juz kilka razy, ale dalej mam watpliwosci co do ilości ziół. wszedzie pojawia sie magiczna liczba 5% stężenia.

Ogolnie posiadam teraz na stanie: Anyż, Kolendre, Naostrzyk, Cynamon, Cukier waniliowy.

w opakowaniach 50g. teraz sypie na 2-3kg zanęty tak na odrobine, bo jakos przed calym opakowaniem wzbraniam się jak mogę ;) Mowie oczywiscie od dodawaniu do zanęt naturalnych (kukurydza, peczak, przenica, bulka tarta, makaron tudziez konopia )

Miałbym prośbę czy nie dałoby się tematu jednego z pierwszych uzuplenić o przedziały w stosowniu ze wzgledu na ilość zanęty.

no chyba ze te 5% w stosunku do masy całej zanęty jest nieprzesadzone ....

pozdrawiam

Stach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no chyba ze te 5% w stosunku do masy całej zanęty jest nieprzesadzone ....

Jest to uśrednione ,wszystko zależy od pory roku i czystości wody ,nie kiedy wystarcza 1% a nie kiedy trzeba 10% wsypać ,jest też owe 5% uzależnione od tego co do czego się dodaje ,dodanie Anyżu do pęczaku lub makaronu nie wymaga aż takiego stężenia [czytaj procetu] natomiast kukurydza lub konopi wręcz przeciwnie.Zwarz też na jeden szczegół gdzie kto łowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to uśrednione ,wszystko zależy od pory roku i czystości wody ,nie kiedy wystarcza 1% a nie kiedy trzeba 10% wsypać ,jest też owe 5% uzależnione od tego co do czego się dodaje ,dodanie Anyżu do pęczaku lub makaronu nie wymaga aż takiego stężenia [czytaj procetu] natomiast kukurydza lub konopi wręcz przeciwnie.Zwarz też na jeden szczegół gdzie kto łowi.

Jeżeli chodzi o porę roku to pytam o okres ten teraz czerwiec-sierpien (wrzesien), jezioro.

czyli np. na 2-3kg zanety opakowanie anżyu, kolendry, nostrzyka, cukru waniliowego będzie wystarczające? nie mowie ze wszystko razem, a kombinacjach które już sobie dobiorę, ryby poławiane to leszcz, lin, płoć, wzdręga.

pytanie drugie które mi nasuneło sie po Twoim poście czy aromatyzować ziarna oddzielnie. Dzisiaj przygotowałem sobie zanęte i jutro rano chcę ja wysypać i polączylem kukrydze z pszenicą już (razem 2-3kg). I mam po opakowaniu 50gr wczesniej wymienionych ziół. Może jakies sugestie co do ich uzycia ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o porę roku to pytam o okres ten teraz czerwiec-sierpien (wrzesien), jezioro.
No OK tylko ja nie łowie na twoim jeziorze ,z skąd mam wiedzieć jak wygląda woda latem kwitnie nie kwitnie czy wręcz może żrudlanka..
czyli np. na 2-3kg zanety opakowanie anżyu, kolendry, nostrzyka, cukru waniliowego będzie wystarczające?
Na 100% to będzie mało cukru waniliowego ,radze zrezygnować i kupić boster lub dip.Jeśli chodzi o anyż to może być takie stężenie,anyż jest silnie zapachowy .Co do kolendry możne być ciut za mało ale zależy też gdzie masz zamiar ją [zanęte ]położyć[jakie dno]. Co do nostrzyka to stanowczo za mało ,ja bym dodał z dwie paczki .
pytanie drugie które mi nasuneło sie po Twoim poście czy aromatyzować ziarna oddzielnie.
A poco ,możesz razem ,chyba że każde z ziaren nęcisz osobno.
Może jakies sugestie co do ich uzycia ?
Opisywałem wielokrotnie ,zioła najlepiej dodawać na końcu gotowania ,wieczorem zagotować i odstawić na noc do przestudzenia .Rano ziarna pięknie pachną i są wyprażone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede lowil raczej w miejscu gdzie jest muł i roslinnosc, ostatnio kilka 'krzakow' (takie cos dlugie na 1m) wyciagnalem, jak chcialem tam gruntu sprobowac i sie poddalem ;) grunt cos od 1.5-2.5m. Woda oczywiscie latem kwitnie.

ps. to nastepny rzut czyli w sobote zrobie z ta iloscia jaka mi zaleciles.

ps2. a te 4 zioła spokojnie moge stosować razem do tej bazy co podałem ? bo jak czytalem wczesniej to kolendra , anyz raczej sie nie gryza...

Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 4 zioła spokojnie moge stosować razem do tej bazy co podałem ?
Możesz tylko po co?,jak dasz anyż i kolendrę to "zabije" resztę tych zapachów ,a tak po prawdzie będziesz czuł tylko anyż .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 4 zioła spokojnie moge stosować razem do tej bazy co podałem ?
Możesz tylko po co?,jak dasz anyż i kolendrę to "zabije" resztę tych zapachów ,a tak po prawdzie będziesz czuł tylko anyż .

no i juz wszystko wiem. Dzieki wielkie za pomoc, poportu bede sie bawil tymi zapachami i potestuje w tym okresie. Teraz sie skupie na anyzu.

pozdrawiam i zdrowia zycze

stachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

1.W jakich proporcjach sypać na 2 kg zanęty (traper) takie składniki jak:

a.Kolendra (ktora sam miele) opakowanie ma 15g.

b.Czosnek suszony granulowany opakowanie ma 20g.

c.Kurkuma mielona opakowanie ma 15g.

d.Przyprawa do piernika opakowanie ma 20g.

2.Czy te przyprawy dodaje się do zanęty przed wlaniem wody z łowiska, czy po dodaniu i wtedy mieszamy ?

3.Czy na leszcza można te wszystkie przyprawy ze soba pomieszać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.W jakich proporcjach sypać na 2 kg zanęty (traper) takie s
2.Czy te przyprawy dodaje się do zanęty przed wlaniem wody z łowiska, czy po dodaniu i wtedy mieszamy ?

kładniki jak:
Ale ktory traper ,bo są różnie aromatyzowane npTraper Specjal leszcz ma atraktor piernika i teraz możesz go wzbogacić kolendrą te 15 g jak podsuszysz na suchej patelni i zmielisz bedzie w sam raz ,możesz dodać troche kurkumy ale ok 5g ,nic po za tym .z czosnkiem bardzo uważaj ,przyprawę do piernika [ale jaka firma] dodajesz jak używasz zanęty bazy bez zapachowej.Te 20 g bedzie za mało na 2kg dodaj razy 2.Dodajesz na sucho i dobrze wymieszaj zanim rozrobisz
3.Czy na leszcza można te wszystkie przyprawy ze soba pomieszać ?
Nie ,nie mieszaj piernika z czosnkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanęta to poprostu Traper leszcz 2.5 kg, a przyprawa do piernika firmy Cykoria S.A.

jak wspominałem na rybki jadę o 5 rano, na te 2.5 kg, dam kolendry mielonej 15g. do tego 5g. kurkumy i sypne z 10 g. przyprawy z piernika, czy wcale nie sypać a może więcej ? Mam też białe robaki do ktorych wsypałem troche kurkumy :] trochę ich wsypię do zanęty i na jednej wędce będę łowił na nie a na drugiej na czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpowiedziec jakie przyprawy i co w jakich ilosciach mozna zastosowac na karasia , zeby zmusic go do brania ? karasie takie okolo 1 kg

Zmusić ?? Hahhaahaha , no nie mogę sorki , rozwaliłeś mnie tym tekstem :lol::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisaniem tego przeczytałem najpierw to i niewiem dalej pisze tu o czosnku że na karasia dobry, więc może tym potraktować zanętę ? tylko ile tego sypać bo mam czosnek granulowany na 1 kg zanęty stil karaś-lin do sprężyny. Sęk jest w tym że jest sobie duży staw, są tam karasie przeważnie 1 kg jakby z jednego rocznika ale są i większe, jeszcze 3 tygodnie temu dość dobrze brały full wędkarzy - koleś złapał 24 sztuki w 10 godzin , od tygodnia przestało calkiem brać byłem tam 5 dni temu 11 godzin miałem 3 brania , prawie nikt tam nie jeździ bo nie bierze, a ryba jest. Więc zastanawiam sie jak je zmusić i czym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiórki kokosowe prażymy, następnie gorące zasypujemy nesquickiem, mieszamy w słoiku i zostawiamy na noc. Następnie dodawane do zanęty karasiowej to killer. W innych zanętach stanowią element wynoszący i wabiący wpół wody.
co to jest ten nesquick, czy to chodzi o płatki ? w jakich proporcjach to się robi ? Jarosławie mógłbyś to wyjaśnić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisaniem tego przeczytałem najpierw to i niewiem dalej pisze tu o czosnku że na karasia dobry, więc może tym potraktować zanętę ? tylko ile tego sypać bo mam czosnek granulowany na 1 kg zanęty stil karaś-lin do sprężyny. Sęk jest w tym że jest sobie duży staw, są tam karasie przeważnie 1 kg jakby z jednego rocznika ale są i większe, jeszcze 3 tygodnie temu dość dobrze brały full wędkarzy - koleś złapał 24 sztuki w 10 godzin , od tygodnia przestało calkiem brać byłem tam 5 dni temu 11 godzin miałem 3 brania , prawie nikt tam nie jeździ bo nie bierze, a ryba jest. Więc zastanawiam sie jak je zmusić i czym :]

Hmmm... czosnek to raczej na leszcza bym proponował , i to raczej na pewno nie granulowany , tzn. ja nie używam granulowanego . Ty zrób jak uważasz .Ja jeśli już dodaję czosnek to tylko świeżo wyciśnięty ząbek.

Co do karasia , to on po prostu prawdopodobnie przestał chwilowo żerować i tyle.A jaka jest tam na stawie woda ? Czysta ? Bo jeśli nie za bardzo to popróbuj coś może z kuku dipowaną w wanili , może miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest ten nesquick, czy to chodzi o płatki ?

Nesquik jest to swego rodzaju pył czy też granulat do sporządzania napoju dla dzieciów tzw. kakao lub mleko czekoladowe na bazie wody lub mleka.

W każdym spożywczaku bez problemu dostaniesz, jest to żółte, strunowe opakowanie z takim śmiesznym królikiem, pychota.

Pij mleko będziesz wielki :mrgreen:

A płatki do mleka też robią wyborne, również o smaku czekoladowym (kulki), niestety szarpią mnie ostro po kieszeni bo mój dzieciak tylko te "firmowe" wsuwa :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce brać, byliśmy we 3 , każdy po dwie wędki co daje 6 wędek, od 6 rano do 16 godziny ja miałem 3 brania , kolega miał 3 brania, a trzeci kolega miał 2 brania (jednak nikt z nas nie zdołał nic złapać), co daje w sumie 8 brań na 6 wędek przez 10 godzin :( . Patrząc na to z tego punktu że 3 tygodnie temu kolega złapał tam 24 karasie po 1 kg każdy w ciągu 10 godzin nasz wynik jest conajmniej bardzo mocno marny :]. Karaś nie chce brać coś mu się stało:/ . ja łapałem na stila lin-karaś z dodatkiem przyprawy piernikowej , drugi kolega dodał czosnku a 3 na czystego stila .Więc co by można było dodać jeszcze do zanęty aby karasia zmusić do brania ?

ps. łapaliśmy na przynęty takie jak biały, czerowny, kuku i skórka od chleba + kanapki z tych przynęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trapera i tam dalem 2 lyzki miodu rozpuszczone w pol szklanki wody - efekt ten sam karas nie chce sie skusic :(
nawet 2 łyżki stołowe na 1kg zanęty to zdecydowanie za mało. atraktor z reguły jest bardziej skoncentrowany i daje lepszy efekt, miodu trzeba dać na prawdę sporo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na trapera i tam dalem 2 lyzki miodu rozpuszczone w pol szklanki wody - efekt ten sam karas nie chce sie skusic :(
Te pół szklanki wody to skąd wzięłeś ? Z łowiska aby ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.Zakupiłem zapach "Marcepan"Stila na opakowaniu pisze -stosować 2-3 łyżeczki na 1 kg zanęty,a czytając wcześniejsze posty ,dodatki smakowo-zapachowe radzicie stosować w ilości ok 5% więc nie wiem?zaufać producentowi czy sypać te ok 5% ??

Pytanie 2 pisze na opakowaniu że można dodawać do przynęt więc według was ile tego dodawać np do mixu na kulki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zapach "Marcepan"Stila na opakowaniu pisze -stosować 2-3 łyżeczki na 1 kg zanęty,a czytając wcześniejsze posty ,dodatki smakowo-zapachowe radzicie stosować w ilości ok 5% więc nie wiem?zaufać producentowi czy sypać te ok 5% ??
Czytaj uważnie ,było dopisane że max 5% a to daje 50g teraz nie wiem na czym stil zrobił bazę zapachu ,nie stosowałem go ale owe 3 łyżeczki to może być 30g.
Pytanie 2 pisze na opakowaniu że można dodawać do przynęt więc według was ile tego dodawać np do mixu na kulki??
:mrgreen: Jak robisz na jajkach [kulki] i gotujesz to 5% [50g] może być za mało ,oczywiście podkreślam że może ,bo nie stosowałem atraktorów Stila .c zekam wiec na twoją subiektywną ocenę :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.