Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zioła i przyprawy w wędkarstwie


madi

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuje się do pierwszych wiosennych wypadów na leszcze. Potrzebuję informacji czy dodane do zanęty odpowiednie dodatki nie będą się wykluczały. Chce zrobić dwie wersje zanęty do potestowania.

Baza to: feeder waniliowa, lub leszcz karmel do tego chce dodać:

- karmel MVDE (poza bazą karmelową)

- przyprawa do piernika

- kolendra

- melasa (mam melase z cukrownie i ma piękny zapach)

- cynamon

i nie wiem czy czosnek do tego to już nie będzie za dużo.

Jeśli ktoś chce się pobawić w "mieszacza" tych składników, to zachęcam do tworzenia różnych kombinacji z podanych składników.

Moje propozycje to:

Baza:feeder wanilia + karmel + cynamon + piernik + kolendra

Baza:leszcz karmel + wanilia + melasa + kolendra + cynamon

tylko nie wiem gdzie tu dodać czosnek.

Tak skomponowane zanęty będę testował przez cały sezon notując ich skuteczność aż do późnej jesieni.

Czekam na wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Carmel MVDE, melasa, Epiceine to już byłoby moim zdaniem prawie za dużo. Możesz pokombinować i pochwalić się jak wyniki, ale nie warto byłoby zainwestować w jakąś lepszą mieszankę i już nic nie dodawać[ew. ograniczyć dodatki]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Kupiłem dziś zanętę Lorpio z seri EXTRA, PŁOĆ BLACK. Chciałbym dodać do niej własnoręcznie mielonej kolendry, firmy Apetita. Ile jej dodać na 1kg zanęty? Opakowanie ma 20g. Czy kolendrę najlepiej zmielić na drobno czy wystarczy rozgnieść np. młotkiem przez ściereczkę? :mrgreen: Będe łowił feederem z koszyczkiem lub sprężyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś zanętę Lorpio z seri EXTRA, PŁOĆ BLACK
Moze to szczegół ,ale jak ważne są szczegóły w wędkarstwie to nie muszę dodawać ,kolendra to taki smaczek na leszcza ,płoć nie lubuje w tym smaczku ,a zanęta typowo płoci-owa .Kolendra zmielona na pył ma intensywny zapach ,problem w tym że bardzo szybko ten zapach zanika ,lepiej zmielić grubo ,tzw złamać ,można i młotkiem :lol: intensywność ta sama lecz zapach trzyma dłużej , proporcja na zimną wodę może okazać sie za duża licząc owe20g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płoć nie lubuje w tym smaczku

Kiedyś jak się nastawiałem tylko na łowienie płoci to właśnie kolendra była nr.1 :mrgreen:

Dodawałem dwie krople olejku kolendry do gotowanej pszenicy a płocie brały zawsze nawet przy słabym żerowaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.