Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

łowisko krzywie w zgierzu koło łodzi


bartek640

Rekomendowane odpowiedzi

duncan, ja tam bym się nawet cieszył, że zamknęli łowisko. Nie wiesz jak jest? Spinningować by można było, to wyłowili by te krótkie sznurówki raz, dwa a przy okazji jak nikt by nie widział rzucili sobie gruntówkę na karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

duncan, To takie typowe narzekanie :mrgreen: jakie to PZW nie dobre ze zarybili i zamknęli wodę.

Jakby rzeczywiście zarybiali to byłoby ok, ale z perspektywy wiem, że i tak nic z tego nie będzie, bo co roku jest to samo. Nie mam nic przeciwko zarybianiu. Pytam czy zarybiają wszystkie stawy naraz? No chyba nie, to może by wszystkich nie zamykać w jednym czasie. Zarybiają wszystkimi gatunkami, że zamykają też dla spiningu? No chyba nie, bo zarybianie jednocześnie biała rybą i drapieżnikiem to poroniony pomysł. Zamknęli łowisko od 19.10, a informacja na stronie 26.10. Tydzień po, a nie powinna być dwa przed.

Spinningować by można było, to wyłowili by te krótkie sznurówki raz, dwa a przy okazji jak nikt by nie widział rzucili sobie gruntówkę na karpia.

Może i tak, ale wystarczyłoby, żeby na to łowisko ktoś od czasu do czasu zajrzał i skontrolował, co się tam dzieje... Ja nie byłem tam kontrolowany nigdy. A jakby poszła plotka wśród kłusoli, że robią naloty, to by nie kłusowali. A tak pewnie i tak tam trzepią ta rybę równo.

Na wielu cywilizowanych łowiskach robi się po prostu zakaz połowu gatunków, którymi zarybili oraz chodzi się i sprawdza, co ludzie łowią. Ale to trzeba chcieć...

Tak samo jak trzeba chcieć i pomyśleć, że gdy zamyka się łowisko warto też poprawić drogę dojazdową do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Mieszkam w Zgierzu, ale na "Krzywiu" wedkowalem ostatnio .... a z 15lat temu moze :)

Pomyslalem, ze moze w tym roku wybiore sie na to lowisko. Nieraz z pracy mozna sie urwac wczesniej i nad woda moge byc w 10 min.

Karte mam wykupiona w Sieradzu, ktory ma z Lodzia porozumienie, ale na stronie lodzkiego PZW sa informacje z ubieglego roku i Krzywie ma doplate 30zl.

Moze kots podpowiedziec jak to wyglada w 2010r. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Slyszalem plotki, ze sporo ryby poooooooszlo, znaczy sie moze byc "pustynia" rybna. Zaznaczam, ze sa to plotki niesprawdzone.

Szkoda by było, ale z drugiej strony podobne przypadki zdarzały sie tam juz kilka razy wczesniej. Wcale by mnie to nie zdziwilo, bo nigdy nikt zimą tam nic nie robił. Nie licząc "brawurowej" akcji sprzed kilkunastu lat kiedy "załatwiono" zimą "szóstkę", gdzie padły prawie wszystkie ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znow plotki przekaze (sam nie bylem) - podobno karpiki daja sie wyciagac. Prawdopodobnie zarybiali i teraz trzeba je szybko wylapac, zeby latem mozna bylo spokojnie, czyli bez bran, posiedziec nad woda ....

Taka polityka PL wedkarza, "dziadki" na rowerkach kursuja z limitem do domu i spowrotem ehhhh

Jak bedziesz na Krzywiu, to pochwal sie co polowiles :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow plotki przekaze (sam nie bylem) - podobno karpiki daja sie wyciagac. Prawdopodobnie zarybiali i teraz trzeba je szybko wylapac, zeby latem mozna bylo spokojnie, czyli bez bran, posiedziec nad woda ....

Taka polityka PL wedkarza, "dziadki" na rowerkach kursuja z limitem do domu i spowrotem ehhhh

Jak bedziesz na Krzywiu, to pochwal sie co polowiles :)

Biorą, ale na razie sporadycznie. Chociaż nawet w tygodniu są tłumy, tak jak to było w zeszłą srodę. Od rana na jedynce ze dwudziestu wedkarzy i padły dwa karpiki. Info z pierwszej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Bylem w czwartek po pracy ~3h do zmroku. 2 kije z zywcami, obok wedkarz tak samo. Ja mialem jedno branie, ale pewnie jakis pistolet bo karasek ogon mial poobgryzany, a u sasiada bran zero. Dzien wczesniej brania byly podobno czesciej, ale tylko pistolety. Akcja dziala sie na stawie "1" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurówki takie po 30 cm biorą jak głupie na spinning. 2 maja chyba z 15 zaciąłem na może 100 rzutów i dałem sobie spokój. Nic większego nie podchodziło, a tych gówniarzy nie chciałem już okaleczać. Siedział też facet na żywca obok miejsca/miejsc gdzie rzucałem. Rybek miał 7, po godzinie musiał polować na żywca (co zajęło mu jakieś 1,5h), bo każdy rzut po mniej więcej 5 minutach kończył się braniem. Tyle że rozmiar szczupaka też wynosił około 30cm. Pan zniesmaczony udał się do domu. Ja przerzuciłem się na białą rybę. Na kolację jadłem lina 37 cm :) . Jedno branie, jedna sztuka ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja dziala sie na stawie "1"

JACooL, a nie orientujesz się czy łowił ktoś szczupłe na dwóch ostatnich stawach (z wyspami)? Kilka lat temu na tych stawach ładnie brały szczupaki i rozmiarowo były przyzwoite chociaż wszyscy oblegali jedynkę i dwójkę :lol: Ostatnio nie orientuję się co na Krzywiu słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robcio Nie zagladalem na pozostale kaluze, zawsze mam malo czasu - kilka h do zmroku. Pytajac schodzacych do aut wedkarzy, zaden nie chwalil sie :)

Rafał-80- Ja ostatnio tez sprawdzalem czy cos na pinki i ochotke nie bedzie mialo ochoty, ale bez efektow. Jezeli sie nie myle to na "1" spining jest niedozwolony, chyba ze bledne info mam - prosze mnie poprawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.