Skocz do zawartości
tokarex pontony

Prawo jazdy.


cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam zrobić prawko jazdy. Napewno będzie to kat. B, nie wykluczam przy okazji A. Mam w związku z tym pytanie. Bo jest duże zamieszanie ostatnio w tych kwestiach. Gdzie najpierw się udać :?: Jakie dokumenty są wymagane :?: Ile taki kurs trwa (czy zdążę do września). Na co zwracać uwagę przy wyborze szkoły jazdy i instruktora :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Bartosz

Najpierw odwiedź instruktora. Od niego powinieneś się wszystkiego dowiedzieć. A czym się kierować przy wyborze takowego? Dobrze jak ma doświadczenie i jest surowy. Kurs trwa różnie, ale poniżej 2 miesięcy to raczej nie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wlasnie koncze kurs. Mialem robic wczesniej ale jakos nie wyszlo. Moj kurs nie bedzie trwal raczej dluzej niz 2 miesiace. Pod koniec tego tygodnia chyba wszystko bede mial z glowy. Tyle ze kurs trwa roznie. Ja mialem krotko. Najlepiej jak sie spytasz. Ale do wrzesnia powinno sie udac, chociaz trzeba wziasc poprawke na poprawki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że już od 16 roku życia będzie można robic kategorie B. Mozna by bylo jezdzic tylko pod opieka doroslego. Czy taki przepis juz wszedl jak ktos sie orientuje?

Bez urazy, ale oby nie wszedł :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madi a dlaczego? Przecież osoba dorosła by pilnowała tego, aby podopieczny jeździł wolno i zgodnie z przepisami :). Może było by mniej wypadków w późniejszym czasie, gdyż już jakieś pojęcie o ruchu drogowym by mieli. :P Takie jest moje zdanie.

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież osoba dorosła by pilnowała tego, aby podopieczny jeździł wolno i zgodnie z przepisami . Może było by mniej wypadków w późniejszym czasie, gdyż już jakieś pojęcie o ruchu drogowym by mieli. Takie jest moje zdanie.
Ja Wam powiem jak jest w IRL (chyba w UK podobnie). Delikwent idzie i najpierw zdaje egzamin teoretyczny. Jak go zda - otrzymuje prawko tymczasowe - nakleja sobie na samochodzie L-ke i może jeździć (tylko na terenie Irandii i nie może na autostradach, których tu i tak nie ma). Po 8 miesiącach idzie (jedzie) na egzamin. Jak go zda - otrzymuje pełne prawo jazdy - zdejmuje L-ke. Najlepsze jednak co się dzieje jak go nie zda...

Otóż ze spuszczoną głową wsiada do samochodu i wraca do domu :lol:

Zresztą ciekawych przepisów jest tu więcej - np. dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi to 0.8 :shock::shock: kumacie!? Pawie promil i można legalnie jeździć :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ciekawych przepisów jest tu więcej - np. dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi to 0.8 kumacie!? Pawie promil i można legalnie jeździć
To tak jakby polak mial 2,5 promila :lol::mrgreen: Widac ze prawo tam jest lepsze :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zdalem w Niemczech teorie. Mam jeszcze 6 jazd (takich specjalnych) - w Niemczech wyglada to tak: Masz normalne jazdy po miescie, np. ja mialem 10 sztuk. Po tym robisz te specjalne...jest ich obowiazkowo 12 sztuk - na autostradzie, w nocy itd.

Mam nadzieje ze zdam, bo czym na rybki bede smigal :lol::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja tez niedlugo mam 2 :mrgreen:

NAjgorsze jest to ze jezdzilem juz 40 minut i dalem...ciala przy powrocie do osrodka. Wymusilem rowerzyscie na radzie :mrgreen: Nie wiem jak to sie stalo bo widocznosc byla dobra ale chyba patrzylem tylko na samochody. Facet dal po cheblach i mowi: prosze zaparkowac za radem. No i klapa. Ale testy zdalem :!::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= ] ciężko jest zdać :) i to jest fakt ! :D kiedys tam w jakiejs gazecie pisało, ze średnio za 4,4 razem zdają kursanci ;D ( oczywiscie są tacy co za 10 razem zdaja hehehe)

Moge sie założyć, że kolega Tomaszek z pewnością by nie zdał = ] w tym momencie tak jak i jakies 9x % posiadających prawo jazdy ( oczywiscie bez wykupienia godzin jazdy) :D

Jak jeżdziłem tą ,,L-ką'' jak patrzyłem jak ludzie jeżdzą to poprostu szok, każdy ma swoje przyzwyczajenia niezgodne z przepisami.... Przeżyłem to zdawanie na własnej skórze i stwierdzam, że pierwszorzędną role odgrywa stres być może jak sie jest starszym to jest w miare okej ;)

W każdym razie egzaminatorzy czasami zwracają uwage na takie rzeczy, że masakra.

Zdałem za 3-cim razem... Gdy egzaminator sie przesiadł ze mną = ] to jeździ jak tylko chce... Oczywiscie bez pasów nie patrzy na linie rozdzilające jezdnie czy wyprzedza na pasach albo skrzyzowaniach albo lini ciągłej. Teraz taka jazda to standard( w moim przypadku) ;) Co z tego, że jeździsz dobrze nie spowodujesz wypadku jestes kulturalny na drodze przewidujesz zdazenia itp... jak niektóre manewry na ulicy nie są zgodne z przepisami.

Dziękuje za uwage :D a zapomnialem dodac ze zdalem w Tarnobrzegu ;) zostało tam wykryte wręczanie dóbr majątkowych i 10 osób zostało zwolnionych łącznie z presem czy tam dyrektorem nie wiem kto tam jest ;) ale po trzech miesiącach zostali zatrudnieni od nowa :) jako egzaminatorzy bo sie TBG nie wyrabial z kursantami zdajacymi kolejki juz 2-3 miesieczne byly ( ja sam czekalem 1,5 miesiąca :shock::shock::shock: )

Uczyłem sie jeździć na corsie a jak rezerwowalem sobie egzamin już konieczne było zdawanie na peugeot... :shock::shock::shock:

Pozdrawiam Krzysiek :D

Powodzenia ( nie dziękujcie) następnym razem sie uda =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa, wszyscy tak mówią, zagrożenia nie było itp.

i tu dla przestrogi wkleję taki oto link, aby wyobrażnia nieco przyszłym kierowcom zadziałała, i żeby wzieli sobie do siebie że takie sytuacje to ślepy traf, albo głupota ludzka,

wszystkich nas to może trafić, przestrzegam mocne foty (od 18 lat), jak admini uznają że ten link się nie nadaje do tego forum to proszę o usunięcie tego postu.

http://www.scheurijzer.nl/flitspaal.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.