Skocz do zawartości
tokarex pontony

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dokładnie:) miał schodzić głęboko i agresywnie. Tak też jest. Swoją drogą metoda malowania, którą pokazałeś jest super! Tyle, że nie taka prosta jak to wygląda na zdjęciach :D jak udaje Ci się pomalować woblery tak żeby nie było widać kierunku kreski(pomarańczowe woblery)? Wychodzi Ci to naprawdę dobrze.. pędzelek z wodą? czy może jakiś inny chwyt? (jeśli podzielisz się taką wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy nie widać kierunku kreski? Masz na myśli tego?
Trochę widać, ale nie przejmuje się tym - ryba tego nie widzi, tym bardziej jak wobler jest w ruchu. Chyba że najdzie mnie wena to wtedy staram się bardziej :)

Jakieś triki z kredkami oczywiście są :) Jak każde narzędzie można wykorzystywać w różny sposób :) Podstawowa sprawa jeśli chcesz mieć delikatny rysunek to nie przyciskaj kredki - delikatnie :) Spróbuj rysować nie zaostrzonym szpicem, ale bokiem rysika, no i możesz operować kreską pod różnym kątem (np. raz prostopadle do grzbietu, potem pod kątem ~45 w jedną stronę, potem w drugą). Wybór odcieni też pomaga uzyskać delikatny wzór - starałem się to pokazać w moim tutorialu - najpierw używam jaśniejszy odcień nakładam go szeroko, potem ciemniejszy nałożony już węziej, a sam grzbiet jeszcze ciemniej. Przydaje się zestaw z większą ilością odcieni :) Jak masz mniej to trzeba operować siłą nacisku (delikatniej-mocniej). Mam jeszcze jeden trik ale wymaga dużej ostrożności bo łatwo zepsuć całą pracę - delikatne spryskanie wodą, a właściwie musi to być delikatna mgiełka. Akwarelowa kredka lekko się rozmyje pod jej wpływem, ale jak dasz za dużo - zacznie spływać. Generalnie praca na mokro daje duże możliwości, ale wymaga sporej wprawy. Jak masz ochotę to dawaj na priv zorganizujemy jakieś warsztaty :)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W sezonie słabo z czasem na dłubanie przynęt, ale że ostatnio kontuzja nadgarstka nie pozwoliła mi łowić to zająłem się wykończeniem kilku przynęt :) Wklejam zdjęcia tych, które przeszły już naukę pływania ;)

Sandaczówki DR 7cm, pływające, oklejone srebrną szmatą, kolory fluo (na zdjęciu niestety nie widać)

DSCF6396_sandaczowy.jpg

DSCF6397_sandaczowy.jpg
 
I kilka krąpików, ten pierwszy ciemny 4cm skusił już jakąś kluseczkę :) Złote pstrążki 5cm.

DSCF6400_kleniowy.jpg

DSCF6420_krapiki.JPG

PS. @Gofer poproszę o kontakt na priv.

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki piękna robota! PPu88 masz smykałkę do tej pracy! Peekol jak Ty malujesz te wobki? Ładnie Ci to wychodzi. Jaceen, a Twoje oski przejdą do historii twórców os! Ja ostatnio trochę testowałem: i wyszło takie cuś 40mm:large.20161103_192902.jpglarge.20161103_192808.jpglarge.20161103_192410.jpg

Patrzę na Wasze prace to te moje jakieś brzydkie:D

Nowe kolorki gąsiorek wyszły ale nie chcę jeszcze zdradzić wszystkich;)large.20161103_193016.jpg

Nie które już wyjeżdżają właśnie za kleniami:large.20161103_193254.jpg

 

Tyłem do kierunku jazdy-mam nadzieję, że nie mają choroby lokomocyjnej;)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku mam problem z sandaczówkami... Zimą/wiosną ich nie strugam bo do sezonu daleko, w sezonie wolny czas wykorzystuje na łowienie a jak przychodzi czas na sandacze to okazuje się że pudełko znów puste :D

Podobnie tym razem - czas płytkich sandaczówki minął a u mnie ciągle w proszku... Może DRy jeszcze zdążą połowić :) Miały być gotowe na jesienny zlot sandaczowy tym bardziej że ten (tfu! ;)) różowy dla takiego jednego Kolegi :) ale chyba nie zdążę. Trzeba je jeszcze kilka razy wykąpać w lakierze żeby zedy za łatwo ich nie zdemolowały. Tu czyszczenie oczek przed kąpielą 'w odwrotną stronę' :)

DSC_0276_sandaczowe.jpg

18 godzin temu, jacolan napisał:

Peekol jak Ty malujesz te wobki? Ładnie Ci to wychodzi.

Dzięki! Używam kredek lub akryli nanoszonych gąbką. Może będzie okazja pogadać na te tematy, pokazać sobie nawzajem co nieco - jest pomysł na woblerowe warsztaty. Będą chętni?

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuuurcze Peekol klasa! Ty już sandaczówki a ja jeszcze bombki pod klenia.. Sandacze to raczej moja słaba strona więc i nic pod nie nie robię :) Mam nadzieje, że jutro to się zmieni :P.

Jacolan. Ten piaskowy wobler w kropki mega! Mi malowanie oczu i innych kropek sprawia trochę problemu.. to wymaga wprawy..

Ostatnio takie dropsy zobiłem :)

large.20161104_164021.jpg.782a23d184614d

 

large.20161104_162750.jpg.2d538cec80ab01

Malowane kredkami, oczy "malowane" akrylami.

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PPu88 napisał:

Kuuurcze Peekol klasa! Ty już sandaczówki a ja jeszcze bombki pod klenia.. Sandacze to raczej moja słaba strona więc i nic pod nie nie robię :) Mam nadzieje, że jutro to się zmieni :P.

Dzięki! Bombki bardzo fajne, klenie na Ślęzie lubią takie konstrukcje :) Jak jeszcze lusterkują to powinieneś na nie połowić.

25 minut temu, Booryss napisał:

Pekol ten w odcieniach różowego to dla mnie??  

Ano dla Ciebie - 7cm majtkowego różu :) Zaraz pójdzie w kolejną warstwę lakieru.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Budek napisał:

Moje pierwsze w życiu wobki 😂😂😂😂daleko im do waszych ale z czasem przyjdzie fach w ręku large.image.jpeg

Łowiłem na gorzej wyglądające i łowiły więc mają być skuteczne a nie ładne to przychodzi z czasem:)

 

kurde może i ja przez was zacznę strugać ale kiedy?? wolę łowić :P

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.