Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Galeria przynęt spinningowych własnoręcznie wykonanych


roman gawlas

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie zdjęcia przedstawiają inne ryby jakie wróciły spowrotem do wody.

Hmm nie jestem może fachowcem, ale szczupak ze zdjęcia 2 i 3 od końca to na pewno ta sama ryba, świadczy o tym układ centek, chyba że złowiony ten sam 2 raz co się zdarza. Natomiast te 2 okonie z ostatniego zdjęcia raczej nie wróciły do wody, choćby dlatego że są 2 na jednym zdjęciu. Chyba nie chcesz mi powiedzieć że przemieszczając się ze spinem rozkładasz siatkę na ryby? :mrgreen:

Za to przynęty piękne, szczególnie łamańce. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

CarIvan, Po co pisać takie bzdury i kłamać w żywe oczy jak każdy widzi że szczupak ze zdjęć 2 i 3 to ta sama ryba a na zdjęciu nr 2 już dostała w łeb. Było oszczędzić sobie tych dwóch fotek albo chociaż szczerze przyznać że nie które idą do zjedzenia. Sam wezmę czasem rybke do zjedzenia bo lubię. W sezonie 2015 zabrałem kilkanaście ryb ale zdecydowaną większość uwalniam i nie mam problemu żeby to publicznie przyznać :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

Miała być zima zła itd. :razz: Więc po zapoznaniu się z pracami kolegów powyżej postanowiłem sam też coś wydłubać. Na początek kilka robali bo z jednej strony łatwo a z drugiej na Ślęzę w sam raz :razz:.

normal_20160130_172720.jpg

Pomysł na osę żywcem skopiowany od jaceena :), któremu przy okazji bardzo chcę podziękować za rady i informacje na początek przygody z tworzeniem przynęt. Reszta robali to już moja fantazja. Ciekawe jest to, że pomimo kombinowania z kształtami po pewny czasie zaczyna tworzyć się jakiś tam mały "własny styl" i robale zaczynają się wzajemnie przypominać. :mrgreen:

Zachęcam do oceny i uwag:) każda opinia pomoże mi podnościć poprzeczkę :wink:

P.S. Mała mrówka nie dokończona bo zima odpuściła i mucha poszła w ruch :grin: Jak dokończę to też się podzielę.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, żeby swój styl doprowadzać do perfekcji.

PPu88, pudełko zapełnia się fajnymi, kolorowymi robakami.

No i Ślęza doczekała się twórców przynęt pod jej charakterek;)

U mnie teraz konie są na tapecie.

Jeszcze brakuje detali, ale niebawem pokażę, co i jak;)

1a5211dd1e11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

large.20160203_201258.jpg.79d5744fdfe354

 

Po wykonaniu kilku prototypów i sprawdzeniu nad wodą pora zrobić nieco większą serię. Dla tych, którzy chcieli by sami spróbować wykonać takiego robaka przesyłam zdjęcie krok po kroku sposobu w jaki ja wykonuje żuki. Może komuś się przyda:)

Posta

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Jaceen, @artech świetne przynęty! Moja ostatnia seryjka bliska finału - w oczekiwaniu na zamówione kotwiczki i materiał na stery zrobiłem parę fotek :)

Najpierw sprawdzony model szóstek i testowe egzemplarze na łowiska no kill - piątki na jedną kotwiczkę.

large.peekol_DSCF4574.jpg.7efa795eb89bac

Tu krąpiki 4,5-5cm, te z lewej strony malowane przez moje pociechy :) różowo-niebieski to miał być różowy okoń, ale zostałem oszukany ;)

large.peekol_DSCF4578.jpg.31fdbabf438421

Kiełbik, robale i błyskająca boczkami techno-płotka na miejskie opaski :)

large.peekol_DSCF4581.jpg.6e72c3d938dd66

Kleniowe smakołyki - dwa siekopodobne - 4cm duszek i 3cm srebrna rybka, zielono-złote smużaki (ten mniejszy ma już rybki na koncie - łowił jako surówka, bez wykończenia) i mrówa na korpusie od Tommy'ego - dla @Jacolana

large.peekol_DSCF4584.jpg.abc5ffa7a9b5d2

I rodzinka w komplecie :)

large.peekol_DSCF4585.jpg.b6b289d1530eec

Sporo wystruganych korpusów czeka na wykończenie, nie wiem czy się doczekają bo wiosna tuż tuż :)

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.