Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaka wędka dla początkujących?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 143
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Właśnie jeszcze pytanie czy kolega ma już kołowrotek, czy chce kupić spławikówkę, bata i kołowrotek do 300zł :?:

No właśnie. Ale myślę, że za 300zł można kupić fajnego matcha, kołowrotek i bata. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sprzęt czyli wędka kołowrotek spławiki itd. Ale z tymi małymi pierdołami raczej sobie poradzę. Damian21 ty chyba podałeś mi feeder a czy to dużo od teleskopa się różni? Aha i czytałem gdzieś, że feederów nie polecają. Aha i jeżeli chodzi o bat to on nie musi być zawalisty bo mało będzie używany jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o sprzęt czyli wędka kołowrotek spławiki itd. Ale z tymi małymi pierdołami raczej sobie poradzę. Damian21 ty chyba podałeś mi feeder a czy to dużo od teleskopa się różni? Aha i czytałem gdzieś, że feederów nie polecają. Aha i jeżeli chodzi o bat to on nie musi być zawalisty bo mało będzie używany jak coś.
to nie jest feeder, tylko kij umieszczony w nieodpowiedniej kategorii. bat - możesz poszukać jakiegoś szklaka ze 4-5m i spróbować czy ci to pasuje, lub nawet sobie go póki co odpuścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak zrobię. Bo i tak mało bym bata używał. Dzięki za swoją pomoc teraz proszę też resztę o jakieś rady:D Aha i co to znaczy te 390/18? I nie lepiej z większym wyrzutem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie na temat tej wędki? Proszę o w miarę szybką odp

JAXON CHARISMA TELE ALLROUND 390cm

http://www.allegro.pl/item683278183_wedka_jaxon_charisma_tele_allround_390_5_25.html

Albo tej.

WĘDKA WĘGLOWA YORK SAFARI TELE 380/20g

http://www.allegro.pl/item688850172_extra_wedka_weglowa_york_safari_tele_380_20g.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAXON CHARISMA TELE ALLROUND 390cm

strasznie ciężka :!: , rozumiem że troche cięższe uzbrojenie, ale rzadsze, waga tego kija to jest po prostu kpina. już lepiej tą z yorka, choć jest to kompozyt i też dość ciężkie, ale za tą cenę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Wracam do wędkarstwa po 18-stu latach przerwy i widzę, że w sprzęcie to cała epoka. Chciałbym zakupić jakieś dwa kije i dwa kołowrotki niezbędne na początek, aby wetrzeć się w "rybaczenie". Jeżeli możecie mi poradzić dwa takie zestawy w cenie 500 zł (za 2 kije i 2 kręciołki) to byłbym wdzięczny. Jeżeli chodzi o metody to raczej odległościówka i coś na lekki grunt (jakiś feeder) do 90 g. Jeżeli chodzi o kije to "lubię czuć nawet małą rybkę na kiju"

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy, kołowrotki nie muszą być jakieś strasznie wyszukane do tych metod więc poleciłbym Ci jakieś z dragona typu viper albo manta np taki http://www.allegro.pl/item702409319_kolowrotek_dragon_viper_rd635it_mega_wyprzedaz.html do spławika rozmiar 20,25 lub 30 do feederka min 30, 35 a może i 40, zmieścisz się w 150zł za dwa młynki. zostaje Ci 350 zł na matchówkę i feeder. przeglądnij sobie odpowiednie działy http://www.haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=70 http://www.haczyk.pl/forum/viewforum.php?f=78 a na pewno znajdziesz wiele ciekawych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Możecie mi polecić jakąś wędke do łowienie na stawie (mały) oraz żebym mógł łowić nad Warta :) Najlepiej chyba jakaś tele~~~. Mam do wydania 150 zł na wszystko tzw wędkę kołowrotek ;0 PORADZICIE MOŻNE JA SIĘ MYLĘ:) NIE ZNAM SIĘ :P BYŁEM NA RYBCHACH Z @ RAZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam!

Proszę o pomoc, poszukuję wędki do połowu na jeziorach,stawach (rzeki odpadają).

Będzie ona przeznaczona do połowu na spławik zarówna na robala jak i na małą rybkę (raczej połów z łódki)płotki,okonie. Chciałbym ją też, wykorzystać czasem do połowu z brzegu na grunt - płocie, leszcze itp. Co polecacie bo im więcej czytam tym głupszy jestem. Do tego jakiś kołowrotek, do wydania mam 200zł za zestaw.

Dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, mam zamiar kupić wędkę (od razu zaznaczam że jestem osobą "prawie" początkującą). Proszę o pomoc doświadczonych wędkarzy w wyborze. Zastanawiam się nad dwoma rodzajami wędek. Moczówka lub bolonka. Mam do wydania około 200zł. Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namape, Musisz dokładniej zdefiniować swoje potrzeby. Gdzie najczęściej łowisz, na jakie zestawy, itd...

Tak na marginesie powiem, że w moich okolicach starsze pokolenie łowi prawie w 100% na bolonki. Dodam że chodzi o łowienie na wodach stojących. Dominują kije o dł. 5-7m. i lekki zestaw spławikowy. Zastanawiam się co oni widzą w tych drągach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody stojące, czasem rzeki. Co do zestawu to najczęściej lekki spławik. Stawiam na połów leszczy, lina, płoci i podobnej ryby. Aha muszę ograniczyć się co do długości, bo jak łowię na stojącej wodzie, to za głową mam sporo krzaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namape, Spróbuj odległościówki. Trochę czasu zajmie Ci opanowanie podstaw, ale ta metoda naprawdę wciąga. Im trudniejsze rzeczy w niej opanujesz tym większa satysfakcja. Ja w zeszłym sezonie praktycznie zrezygnowałem z feedera na rzecz odległościówki i nie żałuję. -Większa finezja, kapitalnie holuje się delikatnym wędziskiem większe sztuki, zwłaszcza na dużych odległościach. Match daje możliwość łowienia na dystansach niedostępnych dla bolonki. Tyle jeśli chodzi o zalety tej metody. Na temat bolonki się nie wypowiem, bo nigdy nie łowiłem takim wędziskiem i szczerze mówiąc nie widzę w tym większego sensu (jeśli chodzi o wody stojące).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Match daje możliwość łowienia na dystansach niedostępnych dla bolonki.
możesz sprecyzować odpowiedź bo mam pewne wątpliwości :)
Na temat bolonki się nie wypowiem, bo nigdy nie łowiłem takim wędziskiem i szczerze mówiąc nie widzę w tym większego sensu (jeśli chodzi o wody stojące).

to mnie potwierdza w wątpliwościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grisha, Mam na myśli wody stojące: wędka matchowa spisuje się lepiej od bolonki jeśli chodzi o rzuty na dalsze odległości. Zastanawiam się jak wygląda wymach 7m wędziskiem który posłałby 3g spławik, na 30-40m. Trzeba by mieć łapy jak Schwarzenegger. Przynajmniej tak mi się wydaje, natomiast matchówka została stworzona właśnie po to by posyłać zestawy jak najdalej. Jakie twoim zdaniem są zalety bolonki, jeśli chodzi o wody stojące? W czym jest lepsza od odległościówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.