Skocz do zawartości
tokarex pontony

kolowrotki dragona


Bzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Goroąco wszystkich.

Kupilem niedawno kolowrotek Dragon Mirrage. Bardzo plynnie pracuje, hamulec rewelka, jednak jest cos co mnie martwi, a mianowicie kolowrotek nawija zylke stozkowo (twozy regularny stożek rozszerzajacy sie w kier krawedzi splywu zylki ze szpulki) Mimo iz w opisie wyczytalem ze kolowrotek ma nowy system nawoju zylki, nie wydaje mi sie aby to bylo to!!! Prosze o kometnarze na ten temat.

dziekuje , pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
kolowrotek nawija zylke stozkowo

Albo ten typ tak ma (ale nie sadze) albo ma zbyt nisko osadona szpule w stosunku do rolki kablaka ... stad ten efekt. Albo podloz cos pod szpule (podnies ja do gory), a jesli to bedzi enie mozliwe musisz przerobic troszke os szpuli a wlasciwoe jej mocowanie w wyniku czego wyregulujesz interesujacy Cie parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje shogun za odzew i rady. Jednak to nie jest wina nisko osadzonej szpulki,(probowalem nieco podniesć jednak bez oczekiwanych efeków) gdyz stozek jest regularny na calej szer. szpolki. W zasadzie to mi az tak nie przeszkadza, tylko obawiam sie ze w ten sposob ulozona zylka bedzoe powodowac osowanie sie jej a co za tym idzie - tworzenie sie luznych petli i plataie sie zylki. takie sa moje przypuszczenia, mam nadzieje ze przy pierwszej wyprawie okaze sie ze nie mam racji.

Dziekuje raz jeszcze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi cokolwiek mówić "z fusów" Jeśli możesz wstaw fotkę szpuli.

Jeśli kołowrotek jest niedawno kupiony i nie grzebałeś w nim ... weź go pod pachę z nawiniętom żyłką, zanieś do sklepu i pokaż nawój żyłki ... reklamuj go. Jeśłi nie byłeś z nim nad wodą to poproś o wymianę na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko obawiam sie ze w ten sposob ulozona zylka bedzoe powodowac osowanie sie jej a co za tym idzie - tworzenie sie luznych petli i plataie sie zylki. takie sa moje przypuszczenia,

Przypuszczenia jak najbardziej słuszne, niestety :???:

Jeśli kołowrotek jest niedawno kupiony i nie grzebałeś w nim ... weź go pod pachę z nawiniętom żyłką, zanieś do sklepu i pokaż nawój żyłki ... reklamuj go. Jeśłi nie byłeś z nim nad wodą to poproś o wymianę na inny.

Zrób tak napewno, nie daj się robić w balona :shock: Reklamuj badziew niech wymieniają na nowy (jeżeli jeszcze nie miałeś go nad wodą) a w momencie gdy sprzedawca nie będzie chciał wymienić na nowy tylko wyśle ten do serwisu pilnuj aby "naprawa" nie trwała zbyt długo bo na sezon zostaniesz bez kołowrotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo dizekuje za zainteresowanie moim tematem. kontaktowalem sie ze sklepem w ktorym kupowalem kolowrotek i powiedzieli ze tak ma być!!! taki poprostu system nawoju(ogledziny na podstawie przeslanych zdjec). A z reklamacjami juz sie nie bede bawil bo po1: za duzo zachodu (sklep internetowy - reklamacja trwala by pewnie z miesiąc)

po2: w wekkend jade powalczyc troche z rybkami (podziele sie z Wami jak sie sprawowal)

moze jakos sie bedzie dalo nim spiningować, a jeslli nie to pojdzie w kąt!!! (bo na złomie mało wazyć bedzie :-)))

Raz jeszcze dziekuje za rady . Połamania kijów dla Was!!!WODOM CZEŚĆ!!!

pozdrawiam.

Do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontaktowalem sie ze sklepem w ktorym kupowalem kolowrotek i powiedzieli ze tak ma być!!! taki poprostu system nawoju(ogledziny na podstawie przeslanych zdjec).

Gów...no, za przeproszeniem prawda, szybko i prosto pozbyli się kłopotu :evil: ja bym im nie darował. Możesz podać do wiadomości publicznej nazwę tego sklepu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyku koledzy maja racje

Nie ma czegos takiego jak "tak ma byc"

Kolowrotek ma wade konstrukcyja (i cala seria jest do dupy) albo ten egzemplarz jest wadliwy

Tak czy siak powinienes reklamowac (po co wyrzucac go pozniej w kat) :roll: hmmm to bezsensu, lepiej bylo dac chyba kase na dom dziecka czy cos takiego niz goscia ktorzy oszukuja

Ciekawe czy jak by kolowrotek sie nie krecil to tez by Ci powiedzieli tak ma byc :roll::evil:

Przychylam sie do prosby Artecha abys podal co to za sklep

Zreszta moze warto utworzyc osobny temat z informacjami o sklepach wedkarskich z informacjami o obsludze jej fachowosci, sposobie traktowania klienta (np reklamacja) itp itd

Mysle ze wielu z nas by taki temat pomogl szczegolnie tym mlodszym stazem :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzieli ze tak ma być!!!

:lol::lol::lol::evil::evil::evil:

A jak kupisz samochod, ktory na wolnych obrotach silnika ma 4 tys. obrotow/min i w swrwisie powiedza Ci, "ze tak ma byc", to uwierzysz :cool:

Szlag mnie trafia na takich cwaniakow, ktorzy byleby sprzedac badziew i natrzepac kasiorki taki kit ludzom wciskaja!!!!

Przylaczam sie do propozycji Przemka ... podaj nazwe tego cwaniacjkiego sklepu do wiadomosci publicznej, by ucghronic innych przed "sprzetem sprawnym inaczej"

Ooooo!!!!!!!!! Tu pisz!!!!!!!!! http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=7587#7587

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 10 months later...

co sadzicie o kolowrotkach dragona? ktore sa dobre a ktore to niewypaly? pytam sie poniewaz chce kupic kolowrotek dragona a wczoraj facet w wedkarskim odradzil mi kupowanie kolowrotkow z tej firmy, wiec jakto jest z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj facet w wedkarskim odradzil mi kupowanie kolowrotkow z tej firmy, wiec jakto jest z nimi?

to dobrze zrobił widac pozadny gosciu :razz: ogolnie firma dragon robi słabe, mało ciekawe kreciołki ktore nie maja praktycznie zadnego poparcia na rynku i nie przyciagaja klientow jest to sprzet nie majacy praktycznie swojej grupy odbiorcow a jesli chodzi o jakosc to jest roznie ale zaden model swoja proporcja ceny do jakosci nie potrafi zawojowac na rynku i nie bez powodu nie spotkałem nikogo kto kolowrotek dragona sobie chwalil ale z drugiej strony malo ludzi kupuje wiec opini jest tez nie wiele, dragona kolowrotka nigdy nie kupilem i nie kupie bo poprostu zadna rewelacja :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
to dobrze zrobił widac pozadny gosciu :razz: ogolnie firma dragon robi słabe, mało ciekawe kreciołki ktore nie maja praktycznie zadnego poparcia na rynku i nie przyciagaja klientow jest to sprzet nie majacy praktycznie swojej grupy odbiorcow a jesli chodzi o jakosc to jest roznie ale zaden model swoja proporcja ceny do jakosci nie potrafi zawojowac na rynku i nie bez powodu nie spotkałem nikogo kto kolowrotek dragona sobie chwalil ale z drugiej strony malo ludzi kupuje wiec opini jest tez nie wiele, dragona kolowrotka nigdy nie kupilem i nie kupie bo poprostu zadna rewelacja :grin:

Jest to Twoja opinia wynikająca z praktyki czy po prostu zasłyszana opinia? Jeśli idzie o zasłyszane opinie, to na tym forum krążą raczej pozytywne opinie. Sam posiadam Dragona Viper FD30 i jak na razie nie mam do niego zarzutów, no może jeden, nierówno nawijał żyłkę, ale taką drobnostkę od razu poprawiłem. Ogólnie kołowrotki Dragona w swojej klasie cenowej nie mają sobie równych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragona kolowrotka nigdy nie kupilem i nie kupie bo poprostu zadna rewelacja

Jak na kogoś kto nie kupił żadnego kołowrotka dragona i co się z tym wiąże jak myśle nie urzytkował to bardzo krytyczna opinia i ja osobiście się z nią nie zgadzam bo moi znajomi mają, brat ma i wszyscy sobie je chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1864

Dodam tylko że nadal męczę się z tym badziewiem (nadal większość opisanych wad występuje) i mam silne postanowienie że kołowrotka tej firmy nigdy już nie kupię. Wędki robią świetne, ale kołowrotki im nie wychodziły a ja nie mam ochoty sprawdzać czy się czegoś nauczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomczo, masz racje, a ja dragona nie kupowałem bo nigdy zaden mnie nie zadowolil na tyle zeby go wziasc, i nie spotkałem osoby ktora by mi jakiegos poleciła a zawsze jestem ciekawski duzo pytam, sprawdzam czy opinie sie powielaja i sa przewaznie: A MOGLEM WZIASC COS INNEGO BO NIE JESTEM ZADOWOLONY. A jesli chodzi o kolowrotek z 5 letnia gwarancja to bym go kupił bo jesli producent ma taka pewnosc co do jego jakosci i daje tyle czasu wiec nie moge tego podwazac ale z drugiej strony jak cos mam wybrac majac to w garsci i wiele mozliwosci wyboru nie patrzylbym na ta gwarancjie tylko czy bede z kazdego wypadu z nim nad wode zadowolony i wtedy dragon juz odpada, ale do firmy nic nie mam jest bardzo dobra :wink: mysle ze mnie zrozumiałes :cool:

Wędki robią świetne, ale kołowrotki im nie wychodziły a ja nie mam ochoty sprawdzać czy się czegoś nauczyli.
:arrow: swiete slowa :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najnowszy kołowrotek Team Dragon FD920i za powyżej 250 zł został zrobiony na zlecenie japońskiej firmy...A podobno japońskie kołowrotki są najlepsze i droższe np. http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=443 (mało sie psują)sam ten kołowrotek posiadam i jestem zadowolony:) I tylko ten model bym wybrał, bo inne mi sie nie podobają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem nikogo kto kolowrotek dragona sobie chwalil
Ja mam odmienne zdanie co do kołowrotków Dragona niż koledzy piszący wcześniej. Mam kołowrotek Dragon Galaxy. Przez 4 lata używałem go do spina potem wymieniłem go na Shimano Exage, a Dragonik jeździ ze mną jako zapasówka lub czasami do feederka. Nie mam mu nic do zarzucenia a wręcz przeciwnie, jestem z niego bardzo zadowolony.
:twisted::twisted::twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czesc.

Jestem posiadaczem kolowrotka ze stajni Dragona , MANTA FD830iT.

Wady jakie w nim zauwazylem to nierownomierne nawijanie zylki , i stukanie czy tez pukanie podczas pracy pod obciazeniem. Mozna z tym niby zyc ale pozostawia to powien niesmak, tym bardziej ze jest to kolowrotek spiningowy . Poza tym chodzi bezoporowo jak narazie niezakluca pracy kolowrotka. Sam desing bardzo sympatyczny , mlynek naprawde ladny, zgrabny jak dla mnie.Gdyby nie te "stukanie" polecilbym go z checia , ale nie moge tego zrobic z powyzszych powodow. Dobrze ze mam 5 lat gwarancji;)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

NIby powtarzam posta ale przy innej okazji. Oto co napisalem innemu uzytkownikowi o tyhc kolowrtokach dodam tylko ze poparte kilometrami mielenia :D

Ja uzywam innego dragona milenium FD czy cos takiego i jestem bardzo zadowolony ale wiecej:

Przy kupnie okazalo sie ze pierwszy ktory kupilem w pudeleczku po dotarciu do domu okazalo sie ze nawija zylke do polowy szpuli praktycznie, ale szybka reklamacja, bez awaryjna takze kazdemu moze sie zdarzyc.

Druga wada, glupia sprezynka, w pierwszym lepszym wedkarskim nie wymienisz jej, u mnie w miescie sprzedawcy owijaja w bawelne ale w kazdym razie zadna standardowa nie pasowala, wiec lowie... bez sprezyny, mozna ja wykonac samememu ale jakos nie bylo jak sie zabrac ;D

Pewnie za to info dostanie mi sie baty od uzytkownikow, ale pisze jak wyglada sytuacja u mnie ;d

ogolem uzywalem go do spiningu,splawika, i jestem bardzo zadowolony mam go ze 3 sezony i oprocz sprezyny wszystko dziala jak nalezy, pojawily sie luzy (minimalne) ale po takich katorgach i takim uzytkowaniu nie ma dziwne. Hamulec bardzo precyzyjny, bez awaryjny.

Ogolem uzywalem go do lowienia plotek, karpikow,amurow, szczupakow,okoni, wiec niemal do wszystkiego i serdecznie polecam, jednoczesnie czekam na komentarze innych i czekam na info o sprezynce ;d

O mniej wiecej cos takiego mialem:

http://www.allegro.pl/ite...it_polecam.html

Wtedy placilem za niego 150 zl i nie zal mi nie ... ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam. ja ostatnio sporo czytałem i pytałem o kołowrotki no i słyszałem też dobre opinie o dragonie , no i na niektóre modele jes 5 lat gwarancji. Moją uwage zwrucił model MAXIMA FR1040i z opisu prezentuje asie fajnie. ale dodam że nie miałem go w ręku a tak pozatym to wkońcu sie zdecydowałem na SPRO AGRESIVE 7600 BO ZNALAZŁEM WIELE DOBRYCH OPINI O TEJ FIRMIE I TYM MODELU ALE WSZYSTKO WYJDZIE JAK GO DOSTANE I SPRAWDZE W BOJU.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.