Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinningi Konger Aviator


Jogurt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem w prawdzie Spinningistą z "zawodu" ale bawie sie tą metodą prawie zawsze jak jade na rybki. W zeszłym roku spodobała mi sie zabawa z "dłubaniem" okonków, które przy trzcinowisku polują na drobinice. Rewelacyjna sprawa :mrgreen:

Na ten sezon postanowiłem zakupic sobie jakąś wedeczke, którą bede mógł pobawic sie paproszkami.

Po wizycie w sklepie wędkarskim stałem sie zadowolonym posiadaczem wedeczki Konger Aviator Ultra Light Spin 2,6m. c.w. 2-10g.

Naprawde fajny kijek. Urzekło mnie w nim to że jest stosunkowo sztywny na praktycznie całej swej długości, posiadając jednocześnie bardzo miekka szczytówke. Śmiałem sie sam do siebie nad wodą że taki kijek pozwala mi nie tylko na zauważenie brania nawet najdelikatniejszego, ba moge nawet oceni jakie gatunki roślin rozną przy dnie :mrgreen:

Bardzo precyzyjny sprzecik.

Polecam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
przynęty na klenia   Dragon

W niedawnych WW znalazłem dość ciekawy artykuł o wędziskach dwuczęściowych Konger Aviator i Konger Carbomaxx...interesowała by mnie długość 2,70m i CW ok 30g...cena sklepiowa takiego dobrodziejstwa to 70-80 zlotych....

prosze o ciekawe opinie...

oto link do strony na allegro: http://www.allegro.pl/item255517043_konger_carbomaxx_2_70m_10_25g_zylka_gratis_100m.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z 2 miesiace temu kupilem Konger Aviator Spin 20g 2.70m, z tegoz powodu, ze byla to najtansza weglowka w slepie, a parametry pasowaly z moimi zalozeniami :wink:

Niestety przez moja nieuwage kijek zostal uszkodzony (zlamana szczytowka), ale powtarzam, tylko przez moja lekkomyslnosc, kij sam b. dobry, jestem z niego zadowolony. Kosztowal 99zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do Aviatora cw.30g i sam jestem ciekaw opini. Mam natomiast okoniówke kongera Aviator 2,8 cw chyba do 11g. Jestem z niej bardzo zadowolony krótki dolnik szybka szczytowa akcja. Kijek jest użytkowany dość intensywnie dlatego pozytywne doświadcznia z tym modelem skłoniły mnie do zastanowienia się nad kijem szczupakowym 2,7m i cw30g. Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robal mogę wiedzieć jak połamałeś ten kij?

Dokladnie niewiem, bo zauwazylem to, jak rozpakowywalem sprzet.

Ale w czasie transportu i dostania sie do pomostu przez chaszcze i drzewa. :???:

Na pewno nie w czasie pracy :!:

Ale kij dobry, bo jest to mocna wklejanka np. do lekkiego łowienia szczupaka, okonia i by było widać wyraźnie brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger Aviator
To najlepszy wybór z najtańszej półki.

W tym segmencie cenowym nie ma wiele "sprzętu" :wink: tzn wędzisk spinningowych.

Pamiętaj tylko że nie można się zbyt wiele się spodziewać za wędkę równą wartości 10 paczek papierosów. :wink:

Ok! zaraz będzie krzyk że papierosy :lol: niech bedzie równowartość 15l benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Otóż obydwie wędki mi się podobają Smile Tylko teraz jest problem z parametrami tych kijków Smile Więc powiem teraz na co będę łowił, jakie ryby i gdzie:

- Gumki (okoniowe (główka 4 gram), blachy (niechciał bym aby przy pierwszym rzucie blachą "algą nr 2" wędka się nie złamała:) )

- Szczupak, okoń

- Będą to raczej rzeki Smile

Teraz tylko mam problem która wędka bedzie do tego typów połowów lepsza? Chciałbym aby na niej było dobrze czuć okoniowe brania, ale też żeby przy pierwszym rzucie się NIE złamała tak jak pisałem wcześniej Smile Więć myśle że w tym ostatecznym wyborze co do wędki mi pomożecie koledzy:) Mam 14 lat, i narazie chciałbym szlifować swoje umiejętności:) A za parę lat kupie sobie odpowiednie wędki do odpowiednich ryb:)

Tu macie linki do tych wędek:

1.

Air Cobra

2. Aviator

Dziękuje za uwage Smile Pozdrawiam wszystkich kolegów Smile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki (okoniowe (główka 4 gram), blachy (niechciał bym aby przy pierwszym rzucie blachą "algą nr 2" wędka się nie złamała:) )

- Szczupak, okoń

- Będą to raczej rzeki Smile

Raczej Aviator, bo wklejanka na lekkie glowki bedzie odpowiednia, bedziesz wyrazniej widzial brania. Mi sie zlamala (nie przy pracy), ale jak bedziesz ostroznie sie z nia obchodzil przy transporcie, to ci sie nie zlamie, a lowilem algami i spoko.

Teraz tylko mam problem która wędka bedzie do tego typów połowów lepsza?

Air Cobra - parabol, dobrze nie zatniesz, a w Aviatorze masz szczytowa akcje i Ci bedzie latwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam! Nadszedł czas kupna nowego spinningu. Ustaliłem, że wydam na niego ok. 100zł.

W tej cenie interesuje mnie albo:

Konger Aviator Spin 2,4 8-30

albo:

Mikado Taurus Light L Spin 240 5-25

Na temat Aviatorka słyszałem bardzo pochlebne opinie, a na temat Taurusa - żadnej, ani dobrej, ani złej. Z opisu wynika, że kij jest naprawdę twardy, a ja właśnie takie lubię.

Ktoś miał do czynienia z tymi kijami? Który lepiej wybrać? Możecie oczywiście zaproponować coś w przedziale ok. 100zł.

Interesuje mnie cw między 5-25 albo właśnie 8-30. W grę wchodzi wyłącznie długość 2.40m ze względów transportowych - na ryby jeżdzę rowerem lub motorem, mam pokrowiec 130cm, więc dwuskładowego kija o długości 2.70m nie włożę. 2.40 w zupełności wystarcza mi, aby oddać w miarę daleki rzut, bo najczęściej łowię gumami z główką 10-15g, choć zdarzają się też obrotówki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konanik, na pierwszy rzut oka to widać że ten drugi jest sporo lżejszy, też jakiśtam węgiel - za taką cenę niema cudów ale powinien być znośny. dołóż parę złotych i masz tiger cross maxx kongera 5-25 - a to już sprawdzony kij i w tej cenie raczej bezkonkurencyjny.

2,7 z brzegu to jest optimum, kwestie transportowe są raczej śmieszne 10cm różnicy, mam dluższy dwukomorowy a czasem wożę w jednokomorowym(wygodniejszy/mniejszy) samego spina który wystaje trochę i niema tragedii - tym bardziej na rowerze.

jednak są różne szkoły i ludzie łowią z brzegu nawet 2m patyczkami(nie mowiac o castingu) więc twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pokrowiec ma autentycznie 130cm to kija długości 2,70 spokojnie wsadzisz. Wędki zazwyczaj sa krótsze(ale niekoniecznie) od tych długości naprawdę podawanych. 270/2 = 135cm nawet jak będzie to realna długość to pamiętaj że pokrowiec jest szerszy/dłuższy i kładąc kija lekko w poprzek zostaje duży zapas miejsca. Co do kija to zwróć uwagę czy lubisz brania czuć na kiju, czy raczej na lekkim ugięciu szczytówki. Jeżeli nie poatzrysz się na kija to bierz tego mikado(zakładam że jest tak jak piszesz w poście). Zwróć też uwage na doważenie na koncu kija, jeżeli producent daje wyważenie to znaczy że blank sam w sobie nie był zbyt dobry i trzeba go wspomóc aby nie odebrać klientowi przyjemnści z łowinia. JA osoboiście nie tykam wędek z doważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta wędkę ( do 40 gram) i łowie na nią plecionką 0,14 mm :mrgreen: Kijek sprawuje się świetnie poniewaz pod obciążeniem cały się ugina przechodzi w parabole co przy plecionce jest wskazane :wink: Do plecionki używam tylko tego kija :twisted: Na razie nie zauważyłem na przelotkach żadnych przeciec bo mam xt - pro jaxona na którego łowie prawie non stop ale na żyłce bo po 3 wypadach trochę plecionka przecięła mi przelotkę szczytowa i dlatego tylko do plecionki aviator w moim wypadku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.