Skocz do zawartości
Dragon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Napisano

Witam,

Sygnalizator bedzie za pomoca diody led i sygnalizacji dzwiekowej sygnalizowal kazde drganie szczytowki.Dodatkowo bedzie posiadal druga diode led pamieci.jesli sie przegapi branie to dioda pamieci bedzie sie swieci jeszcze przez 2-3min po barniu.

Funkcji pamieci ani funkcji sygnalizacji optycznej nie posiada sygnaliztor jaxona

ktory kosztuje 59zł.

Caly uklad elektroniczny bedzie umieszczony w malej obudowie 50x30mm wkrecanej w podsatwke ,a zasilany bedzie mala bateryjka zegarkowa.

Dioda sygnalizacyjan brania bedzie prawdopodobnie niebieska,natomiast dioda pomieci zielona.Sygnalizacja dzwiekowa bedzie standardowa jak w sygnalizatorach do tradycyjnej metody gruntowej.

Uklad bedzie oparty na najmniejszym procesorze pod wzgledem wymiarow, uklad firmy microchip.

Dodatkow przewiduje przycisk kasowania pamieci i przelacznik wlaczenia on/off.

Uklad bedzie dostepny w dwoch standardowych obudowach bialej i czarnej.Dokladne wymiary obudowy: 50x30x22mm.

Pierwszy prototyp bedzie gotowy za 2 tygodnie,nastepnie zaraz po zejsciu lodu bedzie testowany juz nad woda i kalibrowany.

Tak ze pierwsze egzemplarze moga pojawic sie na alegro w polowie marca moze poczatkiem kwietnia.Wszystko zalezy od zinteresowania.

Pozdrawiam wszystkich uczestnikow forum,i chetnie odpowiem na dalsze pytania.

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

No dobra Gościu jak zbudowany będzie sygnalizator to napisałeś ,ale na jakiej zasadzie działania to już nie ,sorki ale kota w worku nam nie wciśniesz.

Gość Anonymous
Napisano

To jest dobry pomysl moze jakas firma kupi od ciebie ten patent :) Czekam na pierwsze foty i testy :)

Napisano
Sygnalizator bedzie za pomoca diody led i sygnalizacji dzwiekowej sygnalizowal kazde drganie szczytowki.
Caly uklad elektroniczny bedzie umieszczony w malej obudowie 50x30mm wkrecanej w podsatwke

Sorry ale czegoś tu nie kapuję. W jaką podstawkę chcesz to wkręcić i jak ta podstawka będzie się miała do drgań szczytówki??? :shock: Mnie się wydaję że skoro przyrząd ma sygnalizować drgania szczytówki (a nie wędziska) to jakiś czujnik ruchu powinien się znaleźć na szczytówce a nie na podstawce. No chyba że to podstawka pod szczytówkę ale jakoś tego nie widzę.

Wyjaśnij moje wątpliwości bo pomysł dość ciekawy tylko może mało precyzyjne opisany.

Pozdro

Gość Anonymous
Napisano

Witam,

Nawiazujac do mojego wczesniejszego kolegi ktory komentuje,ze probuje sprzedac kota w worku.Czujnik bedzie oparty na procesorze i detektorze wibracji,co mam ci opisac po koleji jak bedzie wygladal program procesora !!!!! albo algorytm dzialania czujnika wibracji.No sorry jak cie ciekawia takie szczegoly to zacznij studiowac elektronike.

Pozdrawiam, chetnie odpowiem na inne pytania tylko zeby byly sensowne

Adam_konstruktor.

Gość Anonymous
Napisano

Witam,

Detektor bedzie wkrecony w podporke na ktorej jest oparta wedka, w miare blisko szczytowi.Uklad jest bardzo czuly na drobne wibracje,wiec bedzie wykrywal drgania szczytowki ktore przenosz sie po blanku wedziska. Najlepiej zobaczyc sygnalizator do feeder ktory wypuscil jaxon, moj pomysl wizualnie bedzie bardzo podobny.

Z tym ze elektronika w srodku bedzie o wiele bardziej czula.

Jak bedzie pierwszy prototyp to zamieszcze zdjecia

Pozdrawiam Adam_konstruktor

Napisano

Dzięki. Czekam z zaciekawieniem na prototypa :mrgreen: Postaraj się pokazać nie sam sygnalizator ale także mocowanie do wędziska.

Pozdrówki

Napisano
co mam ci opisac po koleji jak bedzie wygladal program procesora !!!!! albo algorytm dzialania czujnika wibracji.

No to widze kolega Adam _konstruktor ,dowciapny .Co zaś się tyczy samego sygnalizatora to wystarczyło powiedzieć na czym się wzorowałęś i wszystko wiadomo.

Osobiste moje zdanie ,to badziew ,oczywiście odnośnie jaxona. Nie spełnia to oczekiwanych założeni sygnalizatorów i obawiam się że idziesz w złym kierunku, musiałbyś zamontować czułości regulowaną ,a i tak nie wiadomo jak to śię sprawdzi.

Moje zdanie daj se siana z sygnalizatorem i pomyśl nad modelami pływającymi zdalnie

sterowanymi. Dobra jakości + dobra cena = sukces.Ale to tylko moje zdanie .

Gość Anonymous
Napisano

Witam,

Kolega Maniek ma dobry pomysł z tymi modelami pływającymi.Zastanawiałem sie nad tym rowniez.Jedyn problem polega na tym za na wiekszosci akwenow jest zakaz stosowania takich modeli do wywozenia przynet.Model taki w sklepie kosztuje chyba okolo 250-300zl a mysle ze da sie go zrobic w cenie powiedzmy 150 - 200zl.

Moze sie tym zajme w przyszlosci,teraz bardzo sa modne uklady do sterwania radiowego dzialajace na 433MHz i 820MHz pasma ogolno dostepne, a rozwiaznia tez nie sa drogie bo przeciez uzywane jest to masowo w internecie bezprzewodowym.

Firma Videotronic robi takie bezprzewodowe sygnalizatory bran na tych ukladach ale niestety tez sie za nie niezle ceni :).

Dziekuje koledze Mankowi za rade, mam zamiar rozszerzac moja oferte projektowanych ukladow dla wedkarzy w roznych kierunkach i napewno nie poprzestane tylko na sygnalizatorze do feedera.

Pozdrawiam Adam_konstruktor

Gość Anonymous
Napisano

nie sztuka zrobić super urządzenie bo prawie każde urządzenie da sie rozebrać i wiedzieć co w środku i jak zbudowane..

Moim zdaniem obudowa jest połową sukcesu. Nie może być to toporne, ani brzydkie bo nikt tego nie kupi. Robiąc formę do samej obudowy do danego urządzenia to już napewno nie będzie kosztować mniej niż Jaxon. Chyba że zbyt będziesz miał w setkach to forma sie wzróci.

Pomysły masz dobre, ale liczy sie końcowe wykonanie.

Zrób , pokaż jak to wygląda i daj to do przetestowania komuś kto wie jak łowi sie na drgające wędki.

Niech ta osoba poświadczy , że to co zrobisz jest naprawdę dobre i lepsze niż inne. I niech to nie będzie anonim, bo takich to można dużo osób zdobyć.

Na allegro jest wiele bubli na które sam sie naciołem mimo, że gość miał same pozytywy. Szmelc z ładnym opisem i zdjęcia nie bardzo wyraźne no i do tego same pozytywy....

  • 1 month later...
Napisano

Osobiscie sadze, ze lepiej posiedziec sobie przy piwku i popatrzec na ping-ponga.Az krew sie burzy jak widze jak skacze :) . Mam sam sygnalizator ale zrobilem go sam, i tylko uzywany na nocki. Ale nie ma to jak zwyczajny ping-pong :) Po co ma piszczec i denerwowac?? Wolalbym sobie kupic lepszy sprzet ......

  • 1 month later...
Napisano

Też używam sygnalizatorów i zgadzam się z poprzednikami ułatwiaja wędkowanie szczególnie w nocy (nie mówię już o tym jak ktoś jest nad wodą kilka dni) ale na Boga przyciszmy je na noc.

  • 3 weeks later...
Napisano

Uważam że elektroniczne sygnalizatory to b. dobry wynalazek. Siedzenie nad woda i wpatrywanie sie non stop w sygnalizatory typu ping pong jest meczące (przynajmniej dla mnie). Nie każdego stać na kołowrotek z wolnym biegiem a w momencie kiedy nie patrzysz na wędziska i nastapi energiczne branie to mozna się niemiło rozczarować bo spora ryba może ci po prostu wciągnąć wędzisko do wody.... Kilkakrotnie byłem świadkiem takich sytuacji... Może się też zdarzyć, że ryba czując opór puści przynętę... Mozna się oczywiście bawić w otwieranie kabłąka i przytrzymywanie żyłki gumką recepturką albo odkręcanie hamulca, ale to są dosyć uciązliwe patenty. A ten pisk sygnalizatora i zwiazana z nim adrenalina to po prostu poezja :wink:

  • 1 month later...
Napisano

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem sygnalizatora brań tylko nie wiem jaki?

Tak naprawde nie weim jakie sa ich wady i jakie zalety. Dodam że bede łowił w nocy (mam nadzieje ze jakiegoś wegorza :mrgreen: )

W dzień preferuje raczej drgająca szczytówke ale w nocy nie dam rady chyba cały czas gapić sie w świetlik :mrgreen:

Doradźcie mi kóry powinienem wybrac Plizzz?

Napisano

Ja bym wybral taki który ma regulacje głośnośći przynajmniej.

Nie lubie jak mi sie połowa wędkarzy zbiega jak piszczy sygnalizator i od razu pytania itd.

A po drugie w nocy jak siedze wystarzy sygnalizacja swietlna a jak ide sie drzemnac podgłasciam :).... na maxxxa :D

Ja używam Vidotronica Standart Plus. Narazie sie sprawuje swietnie.

Ja kupiłem go za 49zl.

Lepiej zainwestuj w taki przynajmniej bedzie na lata.

A nie mam pojecia jak sie te Dragona sprawuja.

Napisano

Polecam firmę JMP - używam go czwarty sezon i jest o.k. Kosztował ok. 60pln, ma regulację barwy tonu\ przydaje się gdy wędkujesz np. na dwa sygnalizatory \, regulację głośności i czułości.Zasilany bat.9V\wystarcza na dwa sezony\.Myślę, że jest to dobra relacja między ceną a jakością.

Pozdrawiam

:smile:

Napisano

Fajnie ze mi pomagacie :-)

Mam jeszcze pytanie. Na allegro są sygnalizatory, które zakłada sie a wędkę. Mają i syganlizację świetlna i regulację sygnału dźwiękowego. Myslicie ze się one sprawdzają?

Gość Dwie_sety
Napisano

Nie musisz rezygnować z drgającej szczytówki wystarczy jak sygnalizator umieścisz pomiędzy szczytówką i wodą i przepuścisz przez niego żyłkę każde drgnięcie szczytówki będzie sygnalizowane piśnięciem elektroniki. Dobtry sposób by nie gapić sie bez przerwy na wędkę ale trzeba błyskawicznie zacinać.

Napisano

No tak jak ju wspomniałem nie mam pojęcia jak się sprawują te sygnalizatory na wędke. Ale może ktoś z forumowiczów ich używał.

Napisano

Kupiłem dzisiaj obydwa rodzaje sygnalizatorów :-) Jeden zakładany na blank wędki, a drugi standartowy wkręcany w podpórkę. Zrobię im 7-mio dniowy test :-) Po powrocie postaram się opisac moje spostrzeżenia. Pozdrawiam :-)

Napisano

Witam

Mam takie , zakładane na kij , ale od chyba trzech lat ich

nie używam. Posiadają jeden zasadniczy feler , mianowicie w czasie brania lub tylko skubnięcia , lubią zatrzymać się w martwym

punkcie i dają ciągły sygnał , normalne branie sygnalizowane jest

dżwiękiem przerywanym. Wymagają , jak na mój gust zbyt ciężkie-

go sygnalizatora wiszącego na żyłce. I jeszcze jedno , przy

zarzucaniu dobrze jest przekręcić go na grzbietową stronę kija,

żyłka lubi się oplątać . Dobre są na noc , żeby zasygnalizować

tylko sam fakt brania .

Na początku to mi się bardzo podobały , ale z każdym braniem

coraz mniej , denerwujące jest to piszczenie . Nie wiem może

stary już jestem.

pozdr.Edek

Napisano

Dokładnie kolego Kaczor. Te sygnalizatorki w porównaniu z "standartowymi elektronicznymi" są do bani. Ten "efekt martwego punktu" rzeczywiście jest bardzo denerwujący. Działa tylko jako wspomaganie do zwykłej bombki. Faktycznie zakładałem go na wedkę tylko i wyłacznie po to żeby zwrócił moja uwagę w cwili brania jeśli bym sie na chwile oderwał od wędki.

Także wywalone w bloto 20 pln czegoś mnie jednak nauczyło :razz:

zkoda że nie mogłem wcześniej przeczytać postu Kaczora. Wolałbym sobie to 20pln wydac na piwko :mrgreen:

Napisano

witam

jaki sygnalizator brań jest najskuteczniejszy jeżeli chodzi o łowienie gruntowe?

i jeszcze jedno pytanie

czy łowiąc bez zanęty jest szansa na jakąś większą sztukę?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.