Skocz do zawartości
tokarex pontony

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Vasyl

Dzisiaj bylo cieplutko i slonecznie :). Lod pewnie juz calkiem stopnial, a to znak ze okon bedzie bral :).

Jutro jade kupic jakas plecionke na sobote, pare glowek i blach.

Nie moge sie juz doczekac soboty i wyprobowanie jednej z mojej Catanki Shimano.

Ten weekend to spin, za tydzien ruszam z feederkiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Jak na razie na Regalicy woda martwa, a w niej dalej panuje zima.

Bierze co prawda ploc, ale ta niewielka/srednia. Glownie na splawik. Morskiej ploci nie widac, nie slychac. Obawiam sie, ze w tym roku jej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba będzie bo późną jesienią kręciła się i na początku zimy czy jakoś tak więc jest szansa że połowimy płocie przez duże P ;) W tym roku planuję potestować na nie konopie na haku :roll: chociaż z drugiej strony kukurydza jest niezawodna :mrgreen: Do robali zniechęcają jazgarze i okonki symulujące leszczowe brania :???:

Vasyl, a w Twoich rejonach masz problemy z tą drobnicą :?: bo w okolicach Cegielinki mięso na haku równa się łowienie tych małych gówien niewiele większych od haka. Czasami jak wejdzie duży leszcz to przegoni to bydło ale tak to sobie można czekać do usranej śmierci :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem chlopaki....moge sie pochwalic...ze po pokazaniu miejsca przez Vasyla na regalicy...niewytrzymałem i po pracy o 20,30 pojechalem sprobowac cos zlowic...i w dwie i pół godziny złowiłem 6 rozpiurów . ok 10 płoci i dwa klenie z czego wyladowałem tylko jednego ....sezon sie zaczyna...huraaa ...dzieki Vasyl za cynk.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

kocur, kiedys jazgarkow bylo u nas duzo. Teraz zdecydowanie mniej (a szkoda bardzo lubie ta rybke). Na robaka lowie bardzo czesto i naprawde rzadko wieszaja sie te stworzonka. To jest jedna z moich tajnych broni. Ludze nie zakladaja robakow, bo boja sie jazgarkow, a ja na czerwone holuje leszczyki po 3-4kg.2

Patryk, na Regalicy konopie na przynecie nie spisuja sie. Jedynie jako dodatek do zanety.

Na mojej Regalicy cos zaczyna sie ruszac. Bierze ploc - ale ta z zalewu, a nie morska.

Dzis jadac do miasta widzialem tlumy na Odrze w centrum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Po dobrym cynku jutro jade z feederkiem i pickerem nad Regalice. Zakupilem moja tajna bron plociowa i heja na plocie :). Mam tez nadzieje, na niespodzianke w postaci jakiegos obudzonego leszczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Dzis bylem z DS na Regalicy. Polowalem na płocie i liczylem na pobudke leszcza.

Rano nad woda zerowala drobnica, a za nia uganialy sie bolki.

Złowilem srednia ilosc płotek i co cieszy najbardziej 2 leszczyki po ok 0,5kg kazdy. To oznacza, ze jeszcze tydzien-dwa i zacznie sie sezon na lopaty.

Generalnie woda juz powolutku budzi sie z zimowego letargu. Brania wiekszych płoci i tych 2 leszczykow byly w innym miejscu niz sie tego spodziewalem. Zawsze o tej porze roku owe wieksze plocie i leszcze lowilem na plytkich zatoczkach, a teraz grubsza rybka zerowala tylko i wylacznie dosyc sporo od brzegu.

To oznacza, ze w wodzie dalej wczesne przedwiosnie, ale jak juz pisalem - sezon coraz blizej :).

Nad woda bylo tez 2 innych wedkarzy i grupka menelkow. Niestety nie widzialem zeby cos zlowili.

P.S

Znalazlem z kolega łowne miejsce z pstrazkami. Zaloze sie o milion baniek, ze nie wie, ze zyje tam kropek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Wlasnie odebralem telefon od kolegi po spinie.

Zaczelo sie cos u nas ruszac na Regalicy. Polowil sporo okoni, a pare naprawde sporych. Ja uderzam w okoniowa miejsciowke jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl
aha.A nie wiesz co tam sie dzieje na regalicy w Podjuchach

To jest wlasnie moje glowne lowisko.

Jak na razie nedza. Ploci z morza nie ma, leszczyk jeszcze nie bierze, a drapieznika ani widu ani slychu. Mozna jedynie sprobowac sily z plotkami i drobnica, ale to tez w okreslonych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zaintersowanych mogę podać na PW kilka "bankowych" letnio-jesiennych namiarów na sandacza,szczupaka i okonia (miedzyodrze).Zaznaczam:trzeba mieć środek transpotu i to zarówno drogowy jak i pływający. Droga dośc daleka, dostęp trudny ale presja znikoma i ryby godne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki..nie jest żle...byłem kilka razy na regalicy ale dopiero po 19,30 do 21,00 i niezle sie bawiłem...z bolkami..kleniami i leszczykami...oczywiscie nie ma jeszcze płoci po 25-30 cm.... mozna polowic..tylko co 15 minut trzeba zmieniać grunt..

za chrobe klenie nie chca brac na spina...tylko na splawik i bialego robaka...jest tez okon...ale tez tylko na bialego...zapomnij o spinie i czeronym robalu...siedzi cala masa gruntowcow ale jakos bez emocji...a na splawik to super..polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vasyl

Potwierdzam slowa Patryka. Z gruntu ryba bierze slabo. Na splawik w odpowiednich miejscach mozna polowic ladne plotki i leszczyki.

Wybieram sie w piatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.