Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

czesc Kocur, powiedz mi czy lowiles kiedys przy dworcu PKP? pytam bo gadalem z gosciem ktory wczoraj czekal na pociag i z ciekawosci przeszedl sie do wedkarzy lapiacych naprzeciw dworca i doznal szoku, płocie 30cm i powyżej :shock: . Wypowiedz sie na ten temat, bo troche zostalem zbity z tropu, moze jeżdże nie tam gdzie trzeba :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deuuu, jak się trafi małż albo ślimak czy też inne ustrojstwo w skorupie to zakładam i wiem jakie są tego efekty ;)

Dzisiaj jakoś rybska nie chciały współpracować ale to może wina wiatrzycha i innych warunków atmosferycznych (ciśnienie?) Trafił się jeden leszczyk ok 35 cm i 2 płotki +/- 25 cm. Na fileta spiął się sandacz, a ładna sztuka była, być może życiówka :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Na tym forum dużo dyskutuje się na temat regalicy i sandacza.

W tym tygodniu pierwszy raz wędkowałem na regalicy. Łowiłem na fileta z gruntu lecz miałem jeden problem z pozostawieniem otwartego kołowrotka i luźniej żyłki. Do tej pory wędkowałem głównie na jeziorach i nie miałem z tym problemu. Jak wiemy Sandacz jest bardzo czułą rybą i po braniu często odpływa nawet po 50-100m. Proszę o radę jak wędkować na regalicy aby zostawić luźną żyłkę niepozwalając aby nurt wybierał jej z kołowrotka? Może są jakieś sposoby i rozwiązania, które moglibyście mi polecić?

Dziękuje za pomoc

Aromir_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Regalicy sandacz bierze łapczywiej bo to rzeka, tu nie ma czasu na smakowanie i przeglądanie menu. Tak jest ze wszystkimi rybami w rzece, jak nie weźmie to żarcie spłynie z prądem wprost do konkurenta ;) Z tego co widziałem to na fileta łapią tam z zamkniętym kabłąkiem na drgającą szczytówkę i są tego efekty. Ja bardziej preferuję Cegielinkę gdzie jest spokojniejsza woda o mniejszym uciągu więc bez problemów mogę łowić na kołowrotek z wolnym biegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za pomoc :smile:

Wczoraj próbowałem na kopyto i jak tylko zaświeciło słońce złapałem dwa sandacze lecz bardzo małe bo zaledwie po 30 cm. Z tego co widziałem to wszyscy którzy łapali na cegielince oraz na regalicy między cegielinką a mostem cłowym łapali raczej poniżej wymiaru. Owszem jeden Pan trafił dość ładnego suma lecz zastanawiam się czy wymiarowe sztuki to aż taki wyjątek od reguły? Może trzeba stosować inne sposoby aby złapać coś większego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Kocur - byłem wczoraj na cegielince ale ...

Nie tylko nie widziałem żadnego sandacza , ale i prawie żadnej innej ryby (dwa rozpióry i jedna płotka).

Współtowarzysze niedoli też mówili że od dawna nie było takiej porażki :cry: .

Powiedz gdzie te WIELKIE LESZCZE...

Co to się dzieje z naszymi wodami....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aromir_, na temat stynki nie wiem nic i szczerze powiem że nie interesowałem się nigdy tematem i tak samo jak z kopytami, jak spotkam to podpytam i odpowiem ;)

Czernik, w weekend też byłem i była totalna kicha, prawie zero brań i współpracy ze strony ryb. Nie brały na żadnego robala, kukurydzę pęczak i inne ustrojstwa. Pozostaje mieć nadzieję ze to przejściowy okres :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj bylem na kontroli na Regalicy, i potwierdzam, coś sie zepsuło i to w kazdej dziedzinie, i mam takie samo podejrzenie jak czernik ze chyba jest za ciepło i rybie sie pomieszało w glowie, niech tylko zaczna sie mrozy w nocy to juz bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam że odkopuje temat ale cegielinka to miejsce które ostatnio upatrzyłem sobie jakoś miejsce połowów...z powodu bliskiego zamieszkania...mam pytanie takie na przyszłość jak łapiecie sandacza na fileta tzn. jak taki przysmak przyrządzić i jeszcze jedno czy biała ryba bierze na zwykłą kukurydze czy taka ze sklepu wędkarskiego :P gdyż w moim przypadku na zwykłą nic nie złowiłem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafaloo, po pierwsze witaj :razz: po drugie nie przepraszaj bo forum jest od wymiany informacji i doświadczeń więc bez stresu :mrgreen:

Białoryb bierze na zwykłą kukurydzę ze sklepu, bondurel najlepsza chociaż nie wiem dlaczego. Może rybska mają jakieś swoje smaki jak ludzie :mrgreen: z wędkarskiego też jest OK jeżeli masz zamiar łowić konkretny gatunek: leszcz - krąp, płoć. Sklepowa jest uniwersalna bo biorą wszystkie, czasem nawet mały okonek z opadu.

Co do fileta to jak złowisz krąpika, płotkę to filetujesz biedactwo i taki kawał mięcha zakładasz na hak i fruuuuu do wody na feedera z gruntu.

A co do dzisiejszego wypadu to zauważyłem że poziom wody spadł o około 1 metr i rybska jakoś mniej współpracują, chociaż i tak było wiele brań zerwanych niestety :neutral: Na wylocie Cegielinki do Regalicy siedzi tylu wędkarzy że ryba nie wchodzi w kanał bo jest przez nich dokarmiana kilogramami zanęty :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.