Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak jak pisali powyżej. Jak jest tabliczka itp to OK a jak nie to są wolni. Do mnie jak łowiłem z kumplem też przyszli i chcieli mnie wygonić. Kumpla nie było widać ale jak się wychylił i zobaczyli 2 metrowego gościa to zwątpili, nawet nie odpowiedzieli na pytanie ile razy chcą w pysk zebrać z liścia :mrgreen: Teraz są takie czasy że bezpieczniej we 2 niż samemu.

A wracając do tematu to ja z reguły łowię na budkach bliżej betonu.

W poniedziałek mam zamiar wybrać się na Cegielinkę za leszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarz - dużo by nie brakowało a spotkalibyśmy się w poniedziałek ale nie pasuje mojemu teściowi bo ma karty :( no cóż Musze kombinować aby zgrać terminy 3-4 osób i wtedy się wybiorę. Mam nadzieję że to będzie najpóźniej na koniec tego tygodnia lub na początek następnego tygodnia. Daj znać jak tam rybki czy biorą :).

Jak będę jechał z pewnością się odezwe aby się na jakieś małe spotkano umówić :)

PS: Gdzie leszcz lepiej bierze z budek czy z betonu ( jak pamiętam to pisałeś że dalej w nurcie go szukać trzeba??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz będzie z leszczem bo pogoda zmienia się więc może być tak że podejdą bliżej brzegu gdzie jest cieplejsza woda. Najważniejsze jest żeby ciśnienie nie wariowało a będzie OK ;)

Czy beton czy też budki jest to obojętne bo jak bierze to wszędzie są efekty.

Jakby co to pisz kiedy będziesz to postaram się dołączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej kocur będę na 99.99 % w czwartek wieczorkiem - przedemną nocka i piątek do godzinek popołudniowych.

Tak więc zapraszam na piwko :)

PS: Byłeś może na cegielince może wiesz czy bierze czy nie bo nie wiem czy nie warto skoczyć do jakiegoś starego portu pare kilometrów dalej jadąc prosto 10.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj od 9 rano bo zaspałem i po przebiciu się przez korki o 9 zacząłem łowić do godziny 15. Generalnie lipa była od samego rana z tego co słyszałem od ludzi i do 15 poza krąpiami niekiedy słusznych rozmiarów nie brało nic kompletnie. Nie wiem może jak pogoda się ustabilizuje to ruszą znowu rybska. Generalnie na Regalicy jest tak że raz biorą a raz nie i trzeba wstrzelić się w ich brania :wink:

Co do mojego wypadu nad wodę to jeszcze nie wiem co i jak. Lawiruję teraz żeby jak najwięcej skorzystać z urlopu ale nie zawsze to wychodzi. Nie wszyscy rozumieją to nasze hobby :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jorginto

Panowie, dzisiaj miałem przyjemność po raz pierwszy w życiu wędkować na szczecińskich wodach PZW. Wybrałem się na Regalicę przy moście na autostradzie poznańskiej od strony Podjuch.

Honor obroniłem, bo się jeden okonek trafił na 5cm ciemnozielonego rippera, którego za chwilę oczywiście zerwałem. Koło 20 zaczęła chodzić większa ryba, ale już nic nie złowiłem, chociaż całkiem przyzwoitych rozmiarów okoń nie trafił mi w woblera i uderzył tuż obok.

Generalnie to mi się wydaje, że coś nie za bardzo wiem, jak się do spinningowania na Odrze zabrać. Macie może jakieś rady dla mnie, bo pierwszy raz wędkowałem na rzece.Głównie łowię na gumy i woblery.

Jeżeli chodzi o gumy:

1. O jakim ciężarze wybrać główki do przynęt 5-7 cm?

2. Pozwalać ripperowi opaść na dno i prowadzić go skokami, czy może inaczej (bardziej w toni)?

3. Łowić w nurcie, czy może rzucać wzdłuż brzegu?

Woblery:

1. Pływające.. tonące, jak głęboko schodzące?? Ewentualnie jakie rozmiary? (Uklejopodobne, okoniopodobne....)

Jeżeli chodzi o blachy, to z jakich korzystacie??

Za wszelkie rady serdecznie dziękuję. Przypominam, że pytam cały czas o Regalicę i Odrę Zachodnią w okolicy mostów na autostradzie Poznańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś rady dla mnie,
Na łódkę się przesiądź :twisted: A tak serio to najlepiej chyba sprawdzają się gumy na dosyć ciężkich główkach (od 15 - 30 g). Lato jak dla mnie to nie jest najlepszy okres na połowy na szczecińskich odcinkach Odry i Regalicy (mówię o drapieżnikach i spinie) jako tako daje się łowić jedynie boleń. Na lepsze wyniki latem można liczyć jedynie z łódki.

Ps. Jeszcze z miesiąc i nie będzie gdzie kija wcisnąć pod mostem w Podjuchach, niech się tylko trochę sandacz ruszy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jorginto

15-30g, całkiem sporo, to widzę, że trzeba bardziej próbować w nurcie przy dnie... Warto zaopatrzyć się w jakąś cienką plecionkę?

Nie będzie gdzie kija wcisnąć?? Już wczoraj było dość ciasno, ale ze spinningiem byłem jedynie ja. Musze przyznać, że zaraz po zachodzie słońca, pod mostem robi się wyjątkowo mało przyjemnie (Jakby tam grasował co najmniej jakiś seryjny morderca:), strasznie dziwne uczucie)

Z jakich kolorów gum najczęściej korzystasz Artech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zaopatrzyć się w jakąś cienką plecionkę?

na pewno warto i to nie koniecznie taką cienką :wink: 10 lb powinna być ok :cool:
Nie będzie gdzie kija wcisnąć?? Już wczoraj było dość ciasno, ale ze spinningiem byłem jedynie ja
Później będzie kilku spinningowców i od cholery szarpakowców :evil:
Z jakich kolorów gum najczęściej korzystasz Artech?
Wszelkie odcienie zieleni i połączenia zieleni z innymi kolorami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jorginto

Dzisiaj testowałem 5 cm kopyta na główkach 10g. Muszę przyznać, że świetnie się takim zestawem przeczesuje dno i dobrze wszystko czuć na kiju (plus zasięg rzutu na 30-40m spokojnie, mogłem bez problemu sięgnąć do pierwszego filaru mostu), ale te zaczepy to jakaś masakra. Dobrze, że kupiłem plecionkę, to kilka gumek udało się uratować. Muszę się zaopatrzyć w rękawiczkę, bo sobie prawie palce pociąłem. Generalnie wypad bez brań. Koło 20 przy powierzchni od czasu do czasu widać było jakieś uderzenia, próbowałem z uklejopodobnym pływającym woblerem, ale już bez efektów. Dzisiaj zdecydowanie na łowisku prym wiodły komary. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocur jak tam rybki na Cegielince - i jak pogoda jakbyś mógł dać znać tak do 11 jutra bo jednak jedziemy tylko właśnie nie wiem gdzie bo jak w was tylko nadal krąpik bierze to chyba uderze na ujście Warty do Odry w Kostrzyniu > daj znać co słychać

PS: Oczywiście jak ktoś jest w temacie mile widziane informacje na temat brań i pogody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy rozumieją to nasze hobby :???:

znam ten ból ostatnio jest coraz gorzej, brak zrozumienia w domu i wieczna kłótnia :sad:

Koledze żona ostatnio schowała kluczyki w nocy i na nic dały się prośby i groźby nad ranem, mało się z domu nie wyprowadziła :lol:

post-3201-14544972211431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem 5 cm kopyta na główkach 10g. Muszę przyznać, że świetnie się takim zestawem przeczesuje dno i dobrze wszystko czuć na kiju (plus zasięg rzutu na 30-40m spokojnie, mogłem bez problemu sięgnąć do pierwszego filaru mostu), ale te zaczepy to jakaś masakra.

wczoraj tez tam zajzalem lowilem glownie na 7 cm twistery na glowkach 10,12g i rzeczywiscie w tym miejscu byly w sam raz ale przez ok godzine zerwalem 3 sztuki i tak dziwnei dosyc jakby sie przecinala zylka na ostrych kamieniach, ale bez zadnych bran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jorginto

Seeb

Przyszła zmiana pogody, popadało i się ochłodziło, to i może jakiś sandacz się w końcu ruszy. Trzeba będzie wieczorkiem trochę pośmigać. Myślę, żeby wybrać się na most od strony ronda Hakkena, ewentualnie sprawdzić łowiska przy początku Dziewokliczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goral28, tak to bywa z ciemną stroną mocy czyli babsztylami :???:

Ja dzisiaj od 5 nad wodą do 15 z feederami. Testowałem nowego Yorka Derby Heavy Feeder o cw 150 g i mogę powiedzieć że niezły z niego rzeźnik. 2 kilowy leszcz jak stanął w poprzek to tylko na chwilę. Rybsko czuć na kiju ale jest taka moc że nie ma szans :twisted:

Generalnie nie było źle bo połowiłem trochę kilowych leszczaków, trafiłem jednego jazia i zaliczyłem spięcie garbusa tuż przy pomoście. Skubany połakomił się na rosówę z opadu z 80 g koszyczkiem :lol:

Co do sandała to bierze ale tylko na fileta. Żywiec, trupek i sztuczne go nie ruszają :roll: sprawdzone info od kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, a pogoda Cię nie wygoniła, bo w Stargardzie do 12.00 lało. Gratuluję rybek, kiedy były najlepsze brania? z rana czy w ciągu dnia bo ja ostatnio po 9 rano mogłem się do domu zbierać.

Daj znać jak będziesz jechał następny raz, może się sptkamy nad wodą.

Ja na Grabowie 20minut pospiningowałem i kolejna burza pogoniła mnie znad wody. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to można zegarek regulować o 6:30 :wink: wtedy kończy się spławianie i zaczynają się brania. Rano brały zdecydowanie lepiej ale w sumie do 14 miałem zabawę. Deszcz nie przeszkadzał bo siedziałem w budce na pomoście. Nawet kimnąłem się godzinkę tak fajnie deszcz usypia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie na Regalicy można za Boleniem poganiać bo sezon się kurczy a ja bez Bolka w tym roku.

Cegielinka pod mostem, Łozowa, most kolejowy w podjuchach, pod autostradą A6 od strony Klucza i w ostateczności most drogowy prowadzący na Autostrade Poznańską w pobliżu zatoki bryneckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyspie jakoś nie miałem okazji zapiąć bolka. A jeśli chodzi o Cegielinkę to spróbuj wieczorem, raczej nieliczni zostają o tej porze więc powinno być OK :wink: a jak jest ładna pogoda, to bolek ładnie daje tam czadu, piękny spektakl! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.